Які документи потрібні для відкриття мобільної кав’ярні

Які документи потрібні для відкриття кав'ярні, документи, мобільна кав'ярна, бізнес, гроші, бізнес-ідеї

Для початку будь-якого бізнесу необхідно не лише обрати приміщення, чи автомобіль, або ж закупити обладнання та сировину. Варто зареєструватися та отримати дозвільні документи. У статті ви дізнаєтеся, які документи потрібні для відкриття кав’ярні. У нашому випадку мобільної (пересувної).

У минулих новинах ми розглянули, скільки коштує відкрити кав’ярню та колесах, особливості продажу кави. Посилання на статті наприкінці цієї сторінки.

Які документи потрібні для відкриття кав’ярні

За законом, щоб мати право здійснювати підприємницьку діяльність, необхідно зареєструватися як СПД (суб’єкт підприємницької діяльності). Зробити це можна за місцем реєстрації в податковому органі.

Крім копії паспорта та ідентифікаційного коду у документи для відкриття мобільної кав’ярні вам знадобиться зазначити ваш вид економічної діяльності – у випадку з мобільною кав’ярнею це КВЕД 52.63.00 «роздрібна торгівля поза магазином».

Коли свідоцтво про реєстрацію вже у вас в кишені, необхідно звернутися в районну адміністрацію за дозволом здійснювати торгівлю в обраному вами місці – якщо ви вирішили розмістити ваш «об’єкт пересувної торгівлі» на тротуарі. Якщо ж ваш фургон буде стояти на дорозі, то дозвіл потрібно отримувати у місцевої служби, що контролює дану ділянку автомобільних доріг. У заяві вкажіть місце розміщення і його термін. Крім цього, опишіть функціональне призначення та інші характеристики фургону. До кожного з перерахованих вище заяв потрібно буде додати копію свідоцтва СПД.

документи, мобільна кав'ярна, бізнес, гроші, бізнес-ідеї
Які документи потрібні для відкриття кав’ярні: поради

Зверніть увагу: ідеальне місце для продажу кави – в парках, на центральній площі, неподалік від метро і виходів з підземних переходів і біля маршрутів, якими користується багато людей.

Законодавча база, яка регулює вашу діяльність, невелика: є тільки один  Наказ Держкомстату №327  від 24.10.2005 року, що визначає правила роботи автомагазинів та автофургонів.

Додаткові документи для відкриття кав’ярні

  • вашу санітарну книжку (або санкнигу баристи – людини, яка буде безпосередньо розливати напої);
  • асортиментний перелік продукції;
  • санітарно-гігієнічні висновки на каву, яку ви будете продавати;
  • сертифікат відповідності на кавоварку.

Раніше вищевикладені документи ще до відкриття подавалися в СЕС, яка видавала дозвіл на роботу кавомобіля. У 2017 році СЕС була ліквідована, питання контролю віддане на відкуп самим підприємцям, а зі скаргами споживачів покликана працювати Держпродспоживслужба.

До слова, згідно із законом ви маєте право продавати крім напоїв «супутні товари» – наприклад, булочки або печиво ( Наказ Мінекономіки №185 від 11.07.2003 року).

Перереєстрація кавового автомобіля

Останній крок це звернення до Сервісного центру МВС для перереєстрації машини. Якщо ви переобладнали авто самостійно, то від сервісного центру вам потрібно буде отримати сертифікат відповідності або акт технічної експертизи. Якщо ж ваше авто переобладнали зареєстровані фахівці – то вам буде потрібно лише свідоцтво про те, що ваш транспортний засіб безпечний для дорожнього руху. Досвідчені бізнесмени-кавамобілісти, як правило, пропонують в мережі платну допомогу в цій непростій процедурі або ж безкоштовні консультації.

Читайте також новини на цю тему:

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Як розпочати бізнес у Польщі: покрокова інструкція
Наступний запис
Як заробити гроші в інтернеті: 9 способів без вкладень
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *