Виготовлення шкарпеток – цікава ідея для початку власного бізнесу. У матеріалі розглянемо, як відкрити таку справу, скільки потрібно вкласти та найголовніше – який заробіток.
Виготовлення шкарпеток як бізнес
Насамперед, необхідно скласти бізнес-план для цієї справи. Без виважених прорахунків та детального аналізу бізнес приречений на провал. Вам потрібно визначити стартові інвестиції, витрати та власні дії.
У бізнес-план необхідно внести опис продукції та потрібного обладнання, а також шляхи реалізації виготовленого товару. Розпишіть медіа-план для реклами шкарпеток та маркетингову стратегію.
Найпоширеніша на українському ринку низькоякісна на найдешевша продукція. Рентабельність такого виробництва фактично відсутня. Для отримання відчутного прибутку необхідно виробляти надзвичайно великий обсяг продукції. На такому варіанті зупинятися не варто.
Оптимальна для виробництва продукція середньої якості. Можна відкривати невелике приватне виробництво. А ви знали, що найбільшим попитом користуються однотонні бавовняні шкарпетки для чоловіків?
Читайте усі найновіші та найцікавіші новини в моєму Телеграм-каналі. Нас понад 3000.
Обладнання для виготовлення шкарпеток
Для старту виробництва вам будуть необхідні кетельні машини, пакувальне обладнання, апарати для пришивання бірок до виробів, в’язальні верстати, формувальні напівавтомати та автомати.
Експерти радять не розглядати придбання вживаної техніки, а закуповувати нове обладнання. Зношена техніка має набагато нижчу продуктивність та може зламатися у будь-який момент.
Тепер про ціни на в’язальні автомати. Вони коливаються у межах від 100 до 160 тисяч гривень. Один такий апарат за день здатний виготовити +- 300 пар шкарпеток. Кетельні автомати вартують в межах 50 тисяч гривень, а формувальне обладнання – 95 тисяч. Найдешевші машини з пакувального обладнання – 13-15 тис. гривень.
Велике приміщення не потрібне, оскільки техніка для виготовлення шкарпеток не має великих габаритів. Достатньо приміщення площею 50-100 квадратних метрів. Третина з цієї площі буде використовуватися як склад.
Зверніть увагу на те, що на виробництві повинна бути електролінія з напругою 380 В. Подбайте про хорошу вентиляцію, санвузол та яскраве освітлення.
З чого виготовляють шкарпетки
Для виробництва застосовують тваринні, рослинні та синтетичні волокна. Найпопулярніша схема це 30 % нейлону та 70 % бавовни. Один кілограм пряжі коштує до 100 гривень.
Стаття створена на основі матеріалу від спільноти «Ідеї для вашого бізнесу».
Персонал для виробництва
Для виготовлення шкарпеток потрібно 3-4 працівника. Серед них повинен бути механік, який зможе стежити та налагоджувати пускові роботи, а також обслуговувати обладнання.
Де збувати продукцію
Найпростіший спосіб – орендувати невеликі місця на ринках та продавати готові вироби там. Також можна домовлятися з магазинами та здавати їм продукцію на реалізацію. Ще один варіант – виготовлення шкарпеток та їхній продаж оптом гіпермаркетам або іншим магазинам.
Окупність та витрати бізнесу
Обладнання коштуватиме вам 550-650 тисяч гривень. Оренда приміщення до 50 тисяч, сировина – до 100 тисяч, зарплата працівникам на перші кілька місяців – 150-200 тис. гривень. Орієнтовні загальні вкладення – 1 мільйон гривень.
Якщо за добу цех виготовлятиме 1800 пар шкарпеток, то денна виручка складе 10 тисяч. Чистий прибуток з цієї суми – в районі 4 тисяч гривень (це 40 %). Підприємство окупиться за 12-18 місяців.
Інші матеріали про бізнес: