Бізнес – це діло не лише прибуткове (при правильному підході), але й «смачне». У всіх сенсах – можна і гроші заробити, і смаколиками поласувати. Продаж пончиків це вигідна власна справа. Як відкрити такий бізнес та скільки можна заробити читайте далі.
Бізнес продаж пончиків
Один із найбільших плюсів такої бізнес-ідеї це те, що рентабельність продажу пончиків досить висока. Націнка на одному такому виробі може перевищувати 100 %. Це при умові, що ви вигадаєте цікаві, небанальні начинки та оригінально оформите пончик.
Хто не має достатньо коштів, то може відкрити пончикову та продавати смаколики з невеликої вітрини, готуючи пончики на кухні вдома.
Фахівці ресурсу «Ідеї для вашого бізнесу» радять одразу розглядати пончикову як серйозний бізнес. Він передбачає додатковий продаж напоїв до пончиків та широкий асортимент. Таким чином вдасться залучити більшу кількість клієнтів та отримати набагато серйозніший прибуток.
Недоліки бізнесу
В Україні висока конкуренція у цій сфері. Ви повинні вирізнятися з-поміж усіх інших продавців аналогічного продукту. Придумайте круту подачу або незвичайне оформлення.
Ще один недолік – для виготовлення та продажу пончиків необхідно отримати дуже багато дозволів, адже це продукт харчування.
Ще один недолік на старті – великі вкладення в рекламу. Якщо не просувати свій бізнес, то клієнтів може бути не багато. Обрати місце з великою відвідуваністю буде досить складно. Як правило, такі локації давно зайняті. Якщо і знайдете, то ціна оренди буде високою. Тому без реклами ніяк. Потім люди почнуть впізнавати ваш бренд (якщо ви задовольните усі потреби клієнта). Справи підуть легше. Головне – виготовляти найкращі пончики, щоб люди поверталися до вашого магазину ще і ще.
Читайте усі найновіші та найцікавіші новини в моєму Телеграм-каналі. Нас понад 3000.
Скільки вкласти грошей, щоб відкрити пончикову
Бюджетний варіант – оренда приміщення під виробництво та продаж пончиків із лотка у торгових центрах чи інших локаціях. Для старту достатньо 200-250 тисяч гривень. З витрат – оплата оренди, купівля стелажу, обладнання, підбір персоналу. У кожній області України вартість відрізнятиметься, адже десь ціни вищі, а десь – нижчі.
Якщо ви вирішили «грати» серйозно, то на старті доведеться витратити 1 мільйон гривень. За ці кошти ви закупите обладнання та необхідну техніку, орендуєте приміщення, придбаєте меблі, зробите ремонт, запустите рекламу.
Ще один варіант – не відкривати точки продажу, а зосередитися лише на виробництві пончиків. Готову продукцію пропонуйте закладам харчування, кав’ярням, магазинам. Вам доведеться лише організувати цех, на якому виготовлятимете смаколики. Ну і не забудьте підписати контракти для співпраці з роздрібними точками. Ведіть перемовини з багатьма точками. Найкраще зосередитися на кооперації з великими мережами кав’ярень.
З чого почати бізнес
Перший крок – оформити ФОП. Далі шукаємо приміщення, орендуємо його та робимо ремонт (якщо потрібно). Далі необхідно закупити обладнання, підібрати рецептури й розробити меню. Наступний крок – найняти персонал і запустити рекламну кампанію. Відкриваємо заклад та починаємо сумлінно працювати. Далі про вказані кроки розповімо дещо детальніше
Асортимент пончиків, техніка та персонал
Пончики бувають двох видів – круглі з начинкою всередині (берлінери) та кільця, які декорують або ж подають так. Краще виготовляти одразу два види, щоб розширити асортимент. І вигадайте якомога більше різних смаків. Люди люблять обирати. Коли вибір великий, то є висока вірогідність, що клієнт повернеться, щоб спробувати пончик з іншою начинкою. Смаколики повинні мати апетитний вигляд та «кидатися в очі», змушуючи людину здійснити покупку.
До речі, не варто зупинятися лише на солодких пончиках. Експериментуйте, вигадуйте начинки з сиром чи м’ясом.
Спочатку розповімо про персонал для маленького бізнесу, а потім перейдемо до масштабного проєкту.
Отож, якщо ви не маєте багато коштів або боїтеся одразу запускати великий бізнес, то можна обмежитися фудтраком (фургончик на колесах) або кіоском (МАФ). На старті так буде набагато легше. І персоналу потрібно лише дві людини – продавець та кухар, який виготовлятиме пончики.
Насамперед, кондитер та технолог, які вигадають рецептуру, грамотно приготують та упакують пончики. Для прийому замовлень потрібний касир/офіціант. Також знадобиться прибиральниця та бухгалтер для відрахування витрат та обліку зароблених коштів.
Рекомендують також наймати маркетолога, який зможе налаштувати рекламу та сприятиме розвитку вашого бізнесу. Якщо ви новачок у бізнесі, то додатково краще отримати віддалену підтримку юриста, щоб у разі незапланованих перевірок все проводилося згідно закону. Так ви матимете необхідну консультацію від фахівця.
Новачкам радять на старті одразу ж придбати автоматичну лінію, яка виконує фактично всі етапи приготування пончиків. Зокрема, формує порції, закидає пончики у фритюрницю та самостійно перевертає їх, видає готові смаколики. Додатково знадобиться шафа для вистоювання тіста, тістомісильна машина, автомати, які покриватимуть пончики глазур’ю та наповнюватимуть їх начинкою.
Окремо не забудьте купити або орендувати кавову машину. Це відмінний додатковий дохід, адже більшість людей хочуть одразу чимось запити смачну їжу. На літній період подбайте про холодильники для зберігання напоїв та морозива, орендуйте автомат для виготовлення лимонадів.
Скільки грошей приносить продаж пончиків
Тепер переходимо до найцікавішого – скільки приносить грошей точка продажу пончиків. Згідно з даними бізнесменів, які «крутяться» у цій сфері, бізнес окупається за 6-12 місяців.
На дохід прямо впливає ефективність реклами, формат роботи, асортимент. За день 1500-2500 гривень чистого доходу вважається відмінним результатом. Сума приблизна, це потрібно розуміти. Чим вищою буде націнка та якість пончиків, тим більше вам вдасться заробити.
Інші матеріали про бізнес: