Через постійні удари рф по енергетиці українці все частіше залишаються без світла. Щоб не залежати від електропостачання варто розглянути інверторні бензинові генератори https://allo.ua/ua/benzinovye-generatory/proizvoditel-ecoflow/.
У статті ви дізнаєтесь, чим інверторні генератори відрізняються від звичайних, як вони працюють та допомагають заощаджувати пальне.
Інверторні бензинові генератори: відмінність від звичайних
Звичайні генератори виробляють “рвану” синусоїду. Це досить небезпечно, адже чутливі до струму прилади можуть вийти з ладу. Досить часто не витримують навантаження саме котли для опалення. А коштує заміна чи ремонт такої техніки не дешево. Часто котли можуть взагалі не запускатися з простим генератором.
Інверторні генератори містять вбудований інвертор, який перетворює “рвану” синусоїду на правильну (чисту). Інвертор переробляє струм з генератора на постійний струм 12 Вольт, а далі резонансні фільтри знову перетворюють його на 220 Вольт.
Ще однією відчутною відмінністю є економія пального. Інверторні генератори регулюють потужність струму. Якщо ви споживаєте менше електрики, то такий генератор самостійно регулює подачу електроенергії та заощаджує пальне. Тоді як звичайні генератори працюють на повну потужність й споживають значно більше бензину.
Переваги та недоліки інверторних генераторів
До переваг відносимо:
- низька витрата бензину;
- чиста синусоїда;
- компактність (набагато менші та легші, ніж звичайні);
- низький рівень шуму;
- наявне регулювання напруги.
Якщо звичайний генератор важить орієнтовно 30-50 кілограмів, то вага інверторного лише 15-20 кг. Щодо шуму, то інверторний генератор видає 60-70 децибел, а звичайний – від 80 до 100.
Недоліків в інверторних генераторів надзвичайно мало:
- на половину або третину дорожчі за звичайні;
- обмежена потужність (максимум до 8 кВт).
Який інверторний генератор обрати
Щоб обрати генератора необхідні підрахувати загальну потужність приладів, які ви плануєте використовувати одночасно.
Стандартна потужність інверторних генераторів складає 1,5-3,5 кВт.
Випишіть потужність кожного приладу окремо та встановіть загальну. Звертайте увагу на пусковий струм, адже навантаження під час запуску буде в рази більше. До прикладу, потужність електрочайника складає 1,6 кВт, а коефіцієнт пускового струму 1,2. Необхідно перемножити ці показники. 1,6 * 1,2 = 1,92 кВт потужності під час запуску.
Краще обирати більш потужний інверторний генератор, щоб його точно вистачало на всі потреби. Генератор потужністю 3,5 кВт здатний одночасно заживити телевізор, зарядки до телефонів, комп’ютер, освітлення, холодильник.
Якщо ж вибираєте генератор для невеликого бізнесу, то буде цілком достатньо моделі на 2,5 кВт.