Податки на квартиру: обов’язкові платежі, “податок на розкіш”

Податки на квартиру

Під час продажу-купівлі квартири потрібно оплачувати низку обов’язкових платежів. З’ясовуємо, які загалом існують податки на квартиру та що потрібно знати.

Податки на квартиру: які платежі потрібно сплатити

Укладаючи договір на продаж квартири, сплачуються такі платежі:

  • пенсійний збір;
  • державне мито;
  • ПДФО (податок на дохід фізичних осіб);
  • військовий збір.

Продавця нерухомості зобов’язують сплатити державне мито. Платіж за нотаріальне посвідчення передання права власності покупцю складає 1 % від загальної вартості квартири.

Покупець держмито не оплачує. Натомість, повинен оплатити пенсійний збір, який складає 1 % від вартості покупки.

Військовий збір сплачує також продавець. Сума становить 1,5 % від загальної ціни квартири.

Сплата ПДФО

Щодо податку на дохід фізичних осіб, то його повинен сплачувати продавець квартири. На розмір впливає низка чинників.

Якщо людина вперше за рік продає квартиру, то ПДФО оплачувати не потрібно. Якщо це другі торги нерухомістю за рік, то під час продажу доведеться сплатити податки в розмірі 5 %.

Якщо ж людина володіла квартирою менше 3-х років, то доведеться заплатити набагато більший податок – аж 18 %. Третій та всі подальші продажі квартир оподатковується 18 % ПДФО.

Виняток – продаж квартири, отриманої в спадок. У такому випадку податок сплачувати не потрібно, незалежно від строку володіння нерухомістю.

Податки на квартиру залежно від площі

Простими словами – “податок на розкіш”. Його сплачують власники квартир, які мають велику площу. До прикладу, якщо ви хочете продати квартиру в центрі площею від 60 квадратів, то майбутній власник нерухомості щорічно сплачуватиме податки за квадратуру.

Податок “на розкіш” нараховують власникам квартир, площа яких перевищує 60 м кв. Розмір податку в різних населених пунктах України може різнитися, адже його встановлюють за рішенням міської чи селищної ради.

Ставки по областях можна дізнатися, перейшовши на сайт Державної податкової служби України.

Як розрахувати ставку “податку на розкіш”

Розрахування відбувається у відсотках. До уваги беруть розмір мінімальної заробітної плати станом на перший день нового звітного року. За один квадратний метр не можуть нарахувати більше, ніж 1,5 % податку.

Оплатити податок необхідно до початку липня наступного року. Тобто, податок за 2024 рік власник квартири повинен сплатити до 1 липня 2025 року.

Якщо у володінні є об’єкт нерухомості, площею понад 300 квадратів (це показник для квартири), то щорічні податки на квартиру зростуть на 25 тисяч гривень.

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Кредити онлайн: мікрозайм чи довгострокова позика?
Наступний запис
Бізнес ідеї для малого міста: що обрати
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *