Розробка чат-ботів: ключові етапи від проектування до впровадження

розробка чат-ботів

Розробка чат-ботів

Чат-боти відіграють все більшу роль в житті людей. Вони автоматизують процес та корисні для маркетингу, аналізу даних, бізнесу, простого спілкування й інших напрямків. Як відбувається розробка чат-ботів і створюється чат бот Телеграм, Facebook, Twitter, Discord розбираємося далі в матеріалі.

Які функції виконують чат-боти

Боти в соціальних мережах мають низку корисних функцій, які допомагають власникам взаємодіяти з користувачами / клієнтами. Серед них:

  • обробка та отримання даних;
  • відповіді на запитання користувачів;
  • автоматизація процесів у соцмережах або з іншим функціоналом чи базами даних;
  • надсилання повідомлень.

Чат-боти майже повноцінно замінюють людину, адже перебувають на зв’язку з клієнтами фактично 24/7. Відповідно, створення таких ботів користується великим попитом на ринку.

Можна створити бот самостійно, але тоді його функціонал буде надзвичайно обмеженим. І жодного спрощення роботи чи автоматизації ви не отримаєте. Найкращий варіант це звернутися по допомогу до розробників, які займаються чат-ботами й швидко створять відмінний застосунок.

Етапи розробки чат-ботів

Для того, щоб створити ефективний інструмент, необхідно відповідально підійти до запуску бота. Існують такі етапи розробки чат-ботів:

Планування та дослідження. На цьому етапі необхідно вивчити цільову аудиторію та зібрати всю інформацію про бізнес, який запускає процес. Далі відбувається укладання договору з фахівцями, які створюватимуть застосунок.

Другий етап це розробка структури чат-боту, зважаючи на побажання замовника.

Наповнення інформацією / контентом. Під час виконання цього пункту в чат-бот додають перелік всіх необхідних повідомлень, які він надсилатиме в чат з користувачем.

Пункт № 4 — налагодження та тестування розробленого додатка. Відбувається тестування функціоналу та виправлення знайдених недоліків чи неточностей. Клієнт залучений в процес та також тестує бот і вказує, що потрібно змінити.

Публікація чат-боту та запуск. Коли клієнт затверджує функціонал проекту, то відбувається публікація бота на сервері та його подальша підтримка. Йдеться про оновлення функціональності та контенту.

Найкращі платформи для запуску чат-ботів для бізнесу

Можна виокремити 5 найпопулярніших соціальних мереж, в яких запуск чат-ботів принесе найбільший профіт.

  1. Telegram;
  2. Facebook Messenger;
  3. Viber;
  4. WhatsApp Business;
  5. Instagram.

Telegram один з найкращих варіантів для створення чат-ботів, адже цією соцмережею користується надзвичайно велика кількість людей. Чого лише варті чат-боти для майнінгу монет. Після цього розробка ботів стала ще популярнішою. Також Телеграм надає власникам розширені функції для програмування чат-ботів, що ще більше виділяє його серед конкурентів.

Facebook Messenger теж підходить для чат-бота. Має хороші інструменти для розгортання та створення застосунку на платформі.

Viber дозволяє використовувати велику кількість шаблонів, надсилати через чат-бот відео, світлини, аудіо, створювати опитування та різні кнопки.

WhatsApp Business не такий поширений в Україні, як всі інші перелічені застосунки, але теж популярний. Більше підходить для ділового спілкування за допомогою чат-ботів.

Instagram вирізняється широким охопленням аудиторії, що відмінно підходить для чат-боту. Легко взаємодіяти з клієнтами.

Як бачимо, розробка чат-ботів виходить на новий рівень. Такі застосунки суттєво спрощують ведення бізнесу та взаємодію з користувачами.

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Додатковий заробіток 25 тисяч гривень
Наступний запис
Навіщо пити вітаміни групи B
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *