Чимало людей хоч раз задумувалися над створенням пасивного доходу. Це круто, коли ви можете не працювати, а гроші всерівно будуть надходити. Розглянемо, як організувати пасивний дохід або напівпасивний.
Пасивний дохід в Україні
- оренда рухомого майна;
- строкові депозити;
- власний бізнес;
- оренда нерухомості;
- державні облігації;
- пайові інвестиційні фонди;
Далі про кожен з цих варіантів розповім вам детальніше.
Оренда рухомого майна
Ви можете здавати в оренду автомобілі, спецобладнання, побутову й іншу техніку, мотоцикли, прикраси. Якщо передати власні активи окремій компанії чи найняти персонал, що цим займатиметься, то ви отримаєте повністю пасивний дохід.
Плюси і недоліки. Якщо не найняти персонал, то дохід буде частково пасивним. У свою чергу, заробіток буде набагато вищий, ніж у депозитах чи оренді нерухомості. Мінус – витрати на страхування «забирають» частину прибутку, речі можуть ламатися та потребувати ремонту. Їх необхідно оновлювати. Про це пише «Фінансер».
Строкові депозити
Це найпростіший спосіб, як отримати пасивний дохід. Ви розміщуєте гроші на депозит під відсотки у банк. Ставки невисокі, тому для отримання хорошого прибутку необхідно розмістити на депозит велику суму. До прикладу, щоб отримати 1000 гривень на місяць потрібно вкласти у банк 120 тисяч гривень. Це якщо ставка за депозитом буде 10 %. Ну і про податок не забувайте, із 1 тисячі доведеться заплатити орієнтовно 140-150 гривень податку.
До плюсів строкових депозитів відносимо простоту розміщення коштів, надійність від фонду гарантування вкладень. Недоліки – банк може збанкрутувати (кошти повернуть, але це може тривати дуже довго). Також є інфляція, гроші швидко знецінюються. Ну і такий дохід невисокий, лише дуже велика сума може принести прибуток.
Власний бізнес
Добре налагоджена робота бізнесу не потребує постійної присутності його власника. Відповідно, це непогане джерело, яке дозволяє пасивно заробляти гроші. Створити бізнес із нуля не складно, однак потрібно скласти бізнес-план та обрати хорошу ідею. Не забуваємо про вкладення грошей у власну справу та наполегливу працю для розвитку.
Упродовж першого розу велика кількість новостворених бізнесів банкрутують. Це ризиковано, оскільки бажаного прибутку можна не отримати. Найкраще – придбати готовий бізнес та без ризиків отримувати пасивний дохід. Є чимало франшиз, які пропонують стати власником того чи іншого бізнесу. Недолік – вартість франшизи не маленька.
Які плюси власного бізнесу? Пасивний дохід набагато вищий, ніж від депозитів, оренди нерухомості чи рухомого майна. Нижчі ризики, однак високий поріг входу. Прибутковий бізнес завжди коштує багато.
Оренда нерухомості – отримуємо пасивний дохід
Це пасивний дохід, який має мінімальні ризики. Свою вартість з часом добре зберігають як будинки, так й офісні приміщення, квартири та інші об’єкти нерухомості. Вони приносять стабільний та високий дохід.
Цей спосіб на 100 % пасивним важко назвати. Вам буде необхідно брати гроші за оренду, займатися ремонтами (коли це потрібно), стежити за станом нерухомості. Тішить те, що ризики втратити гроші фактично відсутні. Варто лише добре обирати місце для придбання нерухомості. На етапі зведення будинку найкраще інвестувати гроші в покупку, адже квартира, яка буде введена в експлуатацію, коштуватиме вже на 25 % дорожче.
Розглядайте й здачі в оренду кількох квадратних метрів торговельної площі, вільної кімнати чи місця в офісному приміщенні.
Плюси – нерухомість не втрачає цінності, високий дохід, низький рівень ризику. Недоліки – високий поріг входу, витрати на комуналку, податки, ремонт. Також низька ліквідність (продається нерухомість довго).
Пасивний дохід на військових облігаціях
Це найнадійніший варіант пасивного доходу, оскільки є борговим зобов’язанням держави. Купивши військові облігації в “Дії” ви отримуватимете пасивний стабільний дохід. Невиплата відсотків буває надзвичайно рідко.
До плюсів відносимо високу ліквідність держпаперів, не потрібно сплачувати податок, держава гарантує дохід. Облігації цифрові, їх не потрібно відкривати.
Поріг входу досить низький, тому такий вид облігації доступний фактично кожному українцю.
Пайові інвестиційні фонди
Це спільне об’єднання капіталів невеликих інвесторів, які разом вкладають кошти у прибутеові активи. Популярні в державах із ринковою економікою, однак в Україні наразі розвинуті мало. Можливо з часом цей спосіб пасивного доходу стане більш привабливим, однак зараз непрозора діяльність довіри не викликає.
Серед плюсів низький поріг входу та відносно вищий дохід, ніж від депозиту в банку. Мінуси – складно проконтролювати, як фонди використовують ваші вкладені кошти. Прибутковий, відкритий та надійний фонд складно знайти. Мало у кого є відкрита й прозора звітність.
От ми і розглянули чимало цікавих способів заробітку на пасиві. Який метод обрати вирішувати лише вам. Пам’ятайте, немає недосяжних грошей, а лінь та небажання працювати. Хто наполегливо йде до своєї цілі день за днем, через злети та падіння, той обов’язково досягне успіху та стане фінансово незалежним. Користуйтесь вказаними способами, а нижче переглядайте статті про інші види заробітку.
Читайте більше матеріалів про заробіток:
Треба гроші срочно