Початок бізнесу це великий крок у житті, який вимагає тривалого підготування, розрахунків та фінансових вкладень. Але часто бажання відкрити власну справу є, а коштів для старту немає. У такому випадку варто задуматись над отриманням гранту. У матеріалі ви дізнаєтесь, як отримати грант на садівництво, ягідництво та виноградарство.
Як отримати грант на садівництво
Надіслати заявку на отримання допомоги можна черед державний портал “Дія”. На 1 гектар виділяють до 400 тисяч гривень.
Подання заявки займає до 20 хвилин, а розгляд триває до двох тижнів. Держава підтримує розвиток нового бізнесу та допомагає створювати нові робочі місця.
Нюанси під час отримання гранту на бізнес
Подати заявку на отримання допомоги можуть ФОПи та юридичні особи. Грант на садівництво виділяють лише тим, хто має ділянку площею від 1 до 25 гектарів. Більше чи менше не підходить.
Розмір гранту складає від 140 до 400 тисяч гривень, але не може перевищувати 70 % від вартості проекту.
Грант виділяють особам, які мають землю в користуванні не менше семи років.
Держава зобов’язує:
- створити робочі місця;
- сплачувати податки;
- працювати упродовж 5 років після закінчення проекту висадки.
Якщо ви не виконаєте будь-яку вимогу з вищеперелічених та не встановите систему водозабору, то будете зобов’язані повернути суму гранту.
Подання заявки на отримання гранту на бізнес
Переходимо в Дію та тиснемо “подати заявку“. Авторизуємось або реєструємось за допомогою ключа ФОП або ж очільника юридичної особи.
Після цього уважно заповнюємо документ (заяву). Якщо ж хочете отримати додаткову консультацію, то просто зверніться з відповідним питанням до будь-якого відділення “Укрексімбанку” чи “Ощаду”.
Отож, заяву заповнили, що робити далі?
До заяви необхідно додати копію проекту висадки саджанців. Документ відскануйте. Варто знати, що копія обов’язково повинна бути підписана людиною, яка розробляла проект. Якщо копії немає, то вашу заявку на отримання гранту не розглядатимуть. Переглянути приклад проекту можна ТУТ.
У проекті повинні бути такі документи:
- генплан;
- пояснювальна записка;
- паспорт проекту;
- кошторис (документація з розрахунками).
До проекту висадки саджанців чи насаджень вносимо:
- площу ділянки;
- відповідність культури;
- область, в якій плануєте розпочати висадку;
- цільове призначення ділянки;
- розрахунок, скільки саджанців потрібно на 1 га;
- сорти рослин, які будуть висаджуватися;
- наявність зрошення (водозабір не потрібен лише для виноградарства).
Заповнену заяву підписуємо через Дію та відправляємо на перевірку. Розглядатиме ваше звернення Міністерство аграрної політики. Результат отримаєте через Дію (надійде сповіщення). Тепер ви знаєте, як отримати грант на садівництво.
Після схвалення заявки упродовж семи днів потрібно звернутися до “Ощадбанку”, щоб укласти угоду, відкрити рахунок та отримати грошову допомогу для бізнесу.
Читайте більше матеріалів про бізнес-ідеї: