Обрати напрямок у бізнесі це надзвичайно складна справа. Необхідно займатися тим видом власної справи, який приноситиме прибуток і задоволення від роботи. Бізнес на печерицях є хорошим варіантом.
У статті ви дізнаєтеся все про вирощування найпопулярніших у світі грибів та як отримати гарний заробіток без великих вкладень.
Бізнес на печерицях
Печериці популярні у всьому світі, адже використовуються в багатьох стравах. Гриби дієтичні, смачні та корисні. Продавати їх зовсім не складно, оскільки є великий попит.
Якщо ви маєте вільне приміщення для облаштування грибної теплиці, то цей бізнес однозначно підходить. Якщо ж приміщення немає, то його можна орендувати не за великі гроші. Купуєте грибні блоки, вирощуєте гриби та продаєте. Все досить просто.
Середні показники рентабельності складають орієнтовно 75-100 %. Але точний відсоток залежить від масштабів виробництва та обраної технології.
Скільки печериць можна отримати з кілограма грунту
За рік на кілограмі грунту виростає 5 врожаїв печериць загальною вагою 1 кілограм (один цикл = 200 г грибів). По грошах це 100-120 гривень в середньому.
Якщо мати тону компосту, то за рік виростите 1000 кілограмів печериць.
“Брудний” дохід складе 100-120 тисяч гривень. Окупність бізнесу пів року. Але на термін впливає область вирощування, сума вкладень, способи та вартість збуту. Ну і варто знати, що є місяці, коли печериці плодоносять дуже сильно. Тоді ціна за кілограм знижується навіть до 50 гривень.
Документи для початку бізнесу
Не забувайте, що для вирощування знадобиться ФОП або ж інша форма підприємництва. А також сертифікат відповідності, дозвіл санітарно-епідеміологічної служби.
А для діяльності обирають КВЕД на вирощування грибниць (міцелію) або ж вирощування коренеплодів та бульбоплодів.
Читайте усі найновіші та найцікавіші новини в моєму Телеграм-каналі. Нас понад 3000. Також тестую чат-боти та публікую інфу про ті, які точно повинні заплатити. А також додаю комбо, відповіді на квести та багато іншого.
Але на старті спробуйте, чи дійсно все виходитиме так, як заплановано. Після цього можете займатись документацією. Не забудьте скласти бізнес-план, адже без цього документу починати бізнес недоцільно. Слід все детально прорахувати.
Як скласти бізнес-план
Складання плану потрібне для того, щоб розуміти витрати для відкриття та прорахувати потенційний прибуток.
Під час розробки бізнес-плану зверніть увагу на такі пункти:
- проаналізуйте ринок;
- прорахуйте облаштування приміщення;
- витрати на оренду, закупівлю сировини, комуналку, доходи;
- визначне ризики;
- вирахуйте потрібні інвестиції, термін окупності та щомісячну дохідність.
Вирощування грибів дуже дешеве. Основні витрати складає облаштування теплиці або ж підвалу. Також доведеться купувати міцелій та компост, оплачувати роботу працівників, якщо вирощуватимете не самостійно.
Згідно з розрахунками фахівців, якщо площа вирощування складатиме 30 квадратних метрів, то знадобляться інвестиції в розмірі 1500 доларів. На перший врожай можна очікувати вже за місяць, тому окупність дуже швидка.
Бізнес на печерицях: плюси та недоліки
Основні плюси:
- підходить невелика площа для вирощування;
- не потрібні навички та дороге обладнання;
- врожай збирається самостійно вручну;
- сировина і матеріали дуже дешеві;
- високий попит;
- немає сезонності, вирощування триває упродовж року;
- 5 врожаїв на рік.
До мінусів відносимо не малу конкуренцію, проблеми зі збутом (але це залежить від вас), печериці можуть вражати хвороби і врожай загине.
Де продавати печериці
- виставляйте оголошення в спільнотах свого міста / села;
- домовляйтесь про співпрацю з великими супермаркетами чи звичайними магазинами;
- торгуйте на базарі (ринку);
- продавайте оптом;
- збувайте закладам харчування.
Якщо налаштувати канали збуту, то можна збільшувати площу вирощування. Це взагалі не проблема. Отримаєте хороший заробіток та вигідний бізнес. Ось такий бізнес на печерицях.
Читайте більше новин про бізнес-ідеї: