У чому особливості автогуми з маркуванням XL?

автогуми

У чому особливості автогуми з маркуванням XL?

Маркування XL, яке присутнє на деяких шинах, зовсім не вказує на їхні розміри. Це абревіатура від Extra Load, що з англійської перекладається як «збільшене навантаження». Так позначають автошини з посиленими боковими ділянками, дротяним каркасом, а також специфічним складом гумової суміші, яка надає виробам покращеної міцності й жорсткості. Вони спроможні витримувати вищий тиск та істотно виграють у стандартних покришок в плані вантажності. Часто купити шини XL вирішують для маршрутів поганими дорогами, зокрема, ґрунтовими, й легким бездоріжжям. При цьому, крім наявності маркування, зовні такі покришки нічим не відрізняються від звичайних моделей.

За яких обставин доцільно встановлювати підсилені шини на авто, та для яких машин вони підходять?

Покришки XL рекомендується встановлювати на автомобілі, які зазнають збільшених навантажень. Причина в тому, що для кожного типорозміру шин існує певне навантаження на колесо, розраховане з урахуванням ваги та класу автомобіля. Так, наприклад, для гуми типорозміру 215/65 16 стандартне розрахункове навантаження становить 750 кг на колесо. Але не всі авто, для яких призначені такі шини, проходять по масі. Ось для таких випадків і розроблені модифікації XL. Ставити їх доречно на:

  • Кросовери. Машини SUV-класу не належать до повноцінних позашляховиків. Таким авто притаманна значна маса, нерідко їх застосовують для поїздок поганими дорогами. Тому купити шини в Україні, які надають додаткового підсилення, буде вдалим рішенням.
  • Комерційний транспорт. Легкі комерційні мікроавтобуси використовують для перевезення вантажів і пасажирів. Стандартна автогума не дає змоги сповна скористатися всіма можливостями автомобіля. Із застосуванням шин XL вантажність транспортного засобу збільшується на кілька сотень кілограмів.
  • Автомобілі з великими багажниками, які регулярно використовують для перевезення значних за вагою вантажів. Особливо корисними підсилені колеса будуть при доланні довгих маршрутів.

AD_4nXefm-GaYEkSyIyUGP4bByz2Jduf_CyAV3UoL_FbZdPqH_QDDhq5LddW_vSish6RIdrGgr4vERU-0UCGrPjLOT_sZki2WQXHmpmAIxB82O2RFexinyOJXrikyaS8KtJz7tnsb3oOcUnjSJVcFzA8U1BGsWW3?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

Для міських автівок, які не піддаються високим експлуатаційним навантаженням, та пересуваються переважно якісними дорожніми покриттями, кращим вибором стане стандартна зимова чи літня гума, адже підсилені покришки, при всіх їх позитивних рисах, мають і деякі мінуси.

Якими плюсами та мінусами відзначається така резина?

Переваги визначаються призначенням таких моделей – це здатність витримувати підвищені навантаження, захищеність від механічних пошкоджень, зокрема, при ударах, більший термін експлуатації, оскільки гума зношується повільніше. Завдяки жорстким боковим частинам забезпечується краща стійкість на дорозі та більш плавний вхід у повороти.

Стосовно ж недоліків, ще збільшені витрати палива, пов’язані з великою вагою та показниками тертя кочення, більша шумність (орієнтовно на 1 дБ), ніж у звичайних аналогів, вища вартість через складнішу технологію виробництва. Комфорт пересування може погіршитися на поганій дорозі через високу жорсткість шин – бувають відчутні удари під час руху по нерівній поверхні, наїзді на камінь або яму. Тому заміна автомобільної гуми зі звичайної на XL раціональна лише тоді, коли дійсно необхідні покришки з підсиленням.

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Заробіток на фрілансі: чи реально заробити новачку
Наступний запис
Опт шкіряних сумок та аксесуарів від виробника
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *