Заробіток на фрілансі: чи реально заробити новачку

Заробіток на фрілансі

Працювати на себе й не залежати ні від кого це мрія багатьох людей. Коли знаєш, що зарплата залежить виключно від своїх зусиль, то виконуєш все набагато сумлінніше, ніж на роботі. Розповім про заробіток на фрілансі.

Чи реально заробити гроші новачку, перейшовши на фріланс? Ділюсь власною думкою, досвідом та спостереженнями.

Заробіток на фрілансі

Мабуть, не всі знають, що таке фріланс. Простими словами – ви реєструєтесь на різних біржах, що пропонують роботу. Але не працюєте на одну людину, а виконуєте різноманітні завдання, які пов’язані з вашою діяльністю.

Завдання доведеться шукати самостійно та подавати заявки на виконання. Коли клієнт підтвердить вашу участь, то виконуєте роботу, надсилаєте на перевірку та отримуєте гроші. За кошти не переживайте, до виконання вони знімаються з балансу замовника та заморожуються на сайті.

Найпопулярніша робота на фрілансі

Існує багато напрямків, які надзвичайно популярні та є чимало різних завдань.

Йдеться про написання та переклад текстів, програмування, дизайн логотипів чи сайтів, монтаж фото, обробка відео, бухгалтерські послуги. А також СЕО, СММ, макетування інтер’єрів і так далі. Велика кількість людей знайде для себе роботу по спеціальності.

Або ж можна вивчити, яких завдань найбільше, та почати навчання цього напрямку. Якщо є бажання, зможете освоїти новий напрямок досить швидко та почати добре заробляти.

Заробіток на фрілансі
Заробіток на фрілансі.

Чи легко шукати завдання на біржах фрілансу

Раджу реєструватися не на одній, а одразу на кількох (хоча б 5) біржах фрілансу. Якщо володієте англійською, то іноземні біржі принесуть вам набагато більший заробіток. Наприкінці статті додам посилання на свої матеріали про вітчизняні та зарубіжні топові біржі, які варто використовувати.

Після реєстрації уважно заповніть свій профіль. Додайте фото, вподобання, гарну автобіографію (детальну, не применшуйте свої досягнення).

Завдань на біржах досить багато, але фрілансерів (ті що виконують їх, тобто ви) ще більше. Конкуренція висока, про це кажу одразу. І на старті буде ой як не просто, адже замовники віддають перевагу фрілансерам з відгуками та досвідом. Що ж робити в такому випадку?

Портфоліо робіт та відгуки

Насамперед, не варто здаватися. Той хто рухається до цілі, обов’язково досягне бажаного. Але це слова. На ділі ж вам важливо скласти портфоліо робіт.

Якщо ви пишете тексти (як я), то приклади написаних статей. Якщо програмуєте – приклади створених сайтів, застосунків, інших робіт. Для монтажу відео підійдуть посилання на оброблені відео. Суть зрозуміла. Портфоліо презентує вас, тому не нехтуйте цим! Чимало фрілансерів не складає портфоліо, а потім дивується, чому в них мало замовлень.

Читайте усі найновіші та найцікавіші новини у моєму каналі в Телеграмі.

Також не забувайте про відгуки. Це надзвичайно важливо, адже на більшості бірж є рейтинг. Комунікуйте з замовниками та просіть, щоб вони написали про вас відгук. Можна давати невелику знижку в обмін на відгук. Але в більшості варіантів просто попросити працює найкраще.

Заробіток на фрілансі: як сформувати ціну

На старті раджу певний час працювати за мінімальні ціни. Так зможете “набити руку”, а також сформувати клієнтську базу. Ну і конкурентів буде легше відсіяти, адже більшість замовників полюбляють халяву. Але вже прям мінімум-мінімум не ставте, ціна всерівно повинна бути хоча б середньою або дещо нижче середньої.

Коли зробите орієнтовно 10 замовлень та отримаєте перші відгуки, то поступово можете підвищувати вартість виконання робіт. Топові фрілансери заробляють дуже багато, але щоб дійти до їнього рівня потрібно багато і наполегливо працювати.

Не даремно в універі казали, що спочатку ви працюєте на заліковку, а потім залікова книжка на вас. Тут аналогічно. Ви працюєте над отриманням відгуків та своїм рейтингом, а потім рейтинг сам приносить вам клієнтів.

Також важливий час виконання завдання. Дотримуйтесь дедлайнів, виконуйте роботу якісно та швидко. Клієнти не люблять, коли їм обіцяють надіслати роботу за день, а виконують пізніше. Чим швидше виконаєте, тим буде краще для всіх. Але не забувайте про якість. Хто робить так-сяк, то швидко кидає цю справу, бо не має замовлень.

Коли варто повністю переходити на фріланс

Людей, які кидають основну роботу і починають перші кроки в фрілансі, я розчарую. Це так не працює і ви швидко вигорите.

Повністю переходити на фріланс варто тоді, коли ця діяльність буде приносити вам хоча б половину від того, що ви заробляєте на основній роботі. А до того варто поєднувати і виконувати завдання у вільний від роботи час.

Я робив перші кроки в самостійний заробіток у 2021 році. Працював паралельно, після початку повномасштабного вторгнення рф майже на рік закинув фріланс. Наприкінця 2022 року повернувся і таки добив почате. Дійшов до точки, коли заробіток з фрілансу перевищив основну зп та перейшов на самостійний заробіток. Чим досі і займаюсь. Тому вперед, немає нічого важкого, а є відмовки та лінь.

Читайте більше матеріалів про фріланс:

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Важливість оптимального тиску в шинах
Наступний запис
Прибуткові способи заробітку в інтернеті: прибуткові ідеї
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *