Попри основну роботу кожен з нас хоче мати хороший додатковий дохід, щоб ні в чому себе не обмежувати. Як отримати додатковий заробіток 25 тисяч гривень за рік розглянемо у матеріалі.
Додатковий заробіток 25 тисяч гривень
Сьогодні розглянемо вид бізнесу, який підійде навіть тим, хто працює 5 днів на тиждень мінімум по вісім годин. Поговоримо про вирощування квасолі.
Вирощування квасолі не вимагає великої кількості часу. Найголовніше – потрібно мати город. Або ж орендувати невелику ділянку (це не дорого). У промислових масштабах виробництво розглядати не будемо, адже назва статті – «додатковий заробіток 25 тисяч гривень». Підрахуємо, скільки можна заробити, якщо ви маєте, до прикладу, 1 сотку власного городу. Сотка – це простір, обмежений сторонами по 10 метрів.
Плюси та недоліки бізнесу
Будь-яка власна справа має як недоліки, так і плюси. Далі про них. Серед плюсів – не складна технологія вирощування, сезонна зайнятість, високий попит, врожай здатний зберігатися до 5 років, пише спільнота “Ідеї для вашого бізнесу”.
Мінуси – погодні умови можуть вплинути на врожайність, невчасно зібрана квасоля обсипається при пересушуванні. Багато-хто каже, що посівну площу потрібно щороку змінювати, однак з цим не погоджуся. У нас квасоля роками росте на одних і тих самих місцях і врожайність від цього не змінилася.
Як вирощувати квасолю
Квасоля боїться приморозків, адже це рослина, яка любить тепло. Висаджуйте насіння після встановлення теплої погоди. Город, теплиці чи плантації починають готувати до посіву ще з осені. Для цього необхідно удобрити грунт восени та перед посівом навесні. Коли температура повітря не знижуватиметься менше, ніж до 14 градусів, можна починати посів.
Для удобрення використовують фосфор, калій та азот або діамофоску. Перед посівом насіння обробляють фунгіцидом, інокулянтом й інсектицидом.
На 1 сотку городу посівна норма становить 1300 грамів квасолі. Оптимальна глибина висіву не повинна перевищувати 3-4 сантиметри. Якщо вологи у грунті мало, тоді глибину збільшіть до 5 см. Особливого догляду квасоля не потребує – варто поливати її, удобрювати грунт та розпушувати його. Тобто, все це спокійно можна робити працюючи на основній роботі. У вільний час займайтеся городництвом. Дозріває посів упродовж 60-90 днів. Головне стежити, щоб квасоля не перезріла, адже тоді ви втратите частину врожаю.
Додатковий заробіток 25 тисяч гривень на вирощуванні квасолі
Тепер найголовніше питання, яке цікавить усіх, хто дочитав цей матеріал. Розглянемо врожайність та прибуток. Один кілограм квасолі продають оптом по 16-20 гривень. У роздріб ціна значно вища – 20-40 грн/кг. З однієї сотки городу можна зібрати 80-150 кілограмів квасолі. Якщо продати її оптом, то вийде заробити 1600 гривень. Якщо ж самостійно продати на ринку, то удвічі більше – 3200 грн. Не забудьте відняти витрати на добриво та насіння. Тоді чиста сума вийде на 800 гривень меншою. Далі насіння не потрібне, оскільки використовуватиме власно вирощене.
Отож, будемо рахувати не оптові продажі. Отож, чистими з сотки вийде +-2500 гривень. Якщо у вас 5 соток землі, то це 12500 грн додаткового доходу. Якщо збирати врожай двічі на рік, то заробите чистими 25 тисяч гривень. Якщо маєте більше землі, то і прибуток буде набагато вищим. Далі можна масштабуватися та займатися цим бізнесом у великих масштабах.
Вирощування квасолі вигідний та прибутковий бізнес. Попит на бобові щороку лише збільшується, тому без клієнтів ви точно не залишитеся. Головне не здаватися та впевнено крокувати до своєї мети.
Актуальні новини про заробіток: