Електронна гривня
Світ постійно вдосконалюється та змінюється. Поступово приходить все більше новітніх технологій. Торкнулися зміни й національної валюти України. Електронна гривня може запрацювати вже зовсім скоро.
Що таке електронна гривня
Національний банк України найближчим часом проведе тестування цифрової валюти. Після цього фахівці узгодять, коли варто запускати електронну гривню.
Що ж це таке та е-гривня? Як і криптовалюта функціонуватиме на блокчейні, але це не одне і теж саме. Найважливіша відмінність від криптовалюти – електронною гривнею управлятиме НБУ. Її курс буде таким самим, як у звичайної гривні.
Але особливої різниці ми не відчуємо, адже і крипта, і е-гривня це віртуальні кошти.
Для чого потрібна е-гривня
Насамперед, це зміни не для українців, а для контролю їх доходів та витрат. Національний банк та влада зможуть легко контролювати фінансові операції українців. Е-гривня допоможе отримати дані про витрати та доходи наших громадян.
Якщо тестування електронної валюти провалиться, то на постійній основі е-гривня “ходити” не буде. Остаточне рішення ухвалять дещо згодом.
Як розраховуватися електронними гривнями
Доведеться створювати е-гаманці. Закон України прирівнює електронні гаманці до банківських рахунків. Користуватися такими гаманцями можна за допомогою додатків, встановлених на телефонах. Нібито запуск цифрової гривні дозволить спростити проведення розрахунків.
Читайте усі найновіші та найцікавіші новини у нашому телеграмі.
Для чого потрібна електронна гривня особисто мені незрозуміло. Жодних переваг у цьому не бачу. Зараз ми швидко та без проблем оплачуємо покупки банківськими картками. Чим ця е-гривня буде кращою невідомо. Ну і тотальний контроль за витратами і доходами здається досить дивним рішенням. Виглядає, що НБУ запроваджу зміни просто заради змін та звіту. Прості українці навряд бачитимуть переваги запровадження цифрової валюти. Цікаво, скільки ж коштів витратять на тестування е-гривні та яка вартість запуску цього проєкту взагалі.
Читайте більше новин про заробіток: