Що таке тюнінг авто та які види автотюнінгу існують

Чимало власників автотранспорту неодноразово чули таке слово, як тюнінг авто. Але далі самого “поняття” справа не заходила. Розберемося, що означає автотюнінг, де його використовують та як це впливає на транспортний засіб.

Що таке тюнінг авто

Простими словами, тюнінг автомобіля – це правильне його регулювання чи налаштування. Доопрацювання, яке дозволяє вдосконалити автівку чи збільшити її потужність. Також існує візуальний автотюнінг, який допомагає власникам “виділити” свою конячку серед інших “сірих” машин.

Більшість людей розуміють тюнінг лише як зміну зовнішнього вигляду авто, але це не так. Йдеться також як про заміну двигуна на потужніший, чи його покращення, так і про зміну салону. Термін підходить до усіх доробок в конструкції транспортного засобу.

Найкраще рішення – комплексний автотюнінг, який вдосконалює ходові характеристики, підвищує потужність мотора, покращує комфортність пересування та зовнішній вигляд.

Які види тюнінгу існують

  1. зовнішній;
  2. внутрішній;
  3. технічний;
  4. тюнінг оптики.

Далі про кожен з цих напрямків поговоримо детальніше.

Зовнішній тюнінг

Ціль зовнішнього тюнінгу – підкреслити оригінальність авто, виділити його серед інших. Починаючи від аеродинамічних обвісів, закінчуючи оригінальним фарбуванням чи наклейками.

А також крутими дисками та резиною.

Один з найпопулярніших видів автотюнінгу, до якого вдається велика кількість водіїв.

Що таке автотюнінг
Що таке автотюнінг.

Внутрішній автотюнінг

Покращення салону автомобіля підвищує комфортність як для водія, так і для пасажирів. Власники змінюють обладнання, вид внутрішнього простору, встановлюють нові магнітоли, різноманітні аксесуари.

Найчастіше рішення це перетяжка салону та стелі авто, панелі приладів. Ну і встановлення шумоізоляції, відео та аудіосистем, сабвуфера в багажник та нових потужних колонок.

Технічний тюнінг авто

Один з найдорожчих видів тюнінгу для авто. Зміна технічних характеристик дозволяє суттєво збільшити потужність автомобіля та пришвидшити його.

Щоб покращити технічні характеристики найчастіше виконують такі роботи:

  • модернізація мотора задля збільшення потужності;
  • встановлення полегшених поршнів, колінвалів, нагнітачів, турбін;
  • доопрацювання вихлопної системи;
  • встановлення фільтрів з нульовим опором.

Виконавши такі роботи можна збільшити потужність фактично будь-якого транспортного засобу.

Також виконують чип-тюнінг (чипування). Проводяться зміни в електронній системі управління двигуном. Покращити можна і трансмісію. Для кращого зчеплення у коробках передач здійснюють доробки та встановлюють посилені елементи.

Не забуваємо і про регулювання підвіски. Регулюється під потреби водія – спортивну їзду чи їзду по бездоріжжю. Зміна підвіски дозволяє досягнути максимальної функціональності.

Тюнінг оптики

Окрема тема це тюнінг оптики. Водій повинен відмінно бачити дорогу не тільки вдень, але й вночі. У цьому чудово допомагає зміна автоламп. Також тюнінгують задні ліхтарі, фари та протитуманні фари. Дехто встановлює автолапми на дах машини, щоб покращити видимість вночі. Але такі лампи варто використовувати виключно в тих місцевостях, де не їздять зустрічні авто – на риболовлі, в лісі та схожій місцевості.

Як бачимо, автотюнінг може бути досить витратним. Важливо ретельно зважити всі плюси та мінуси перед початком процесу тюнінгу автомобіля. Перед проведенням тюнінгу варто прорахувати вартість виконання тих чи інших робіт і лише тоді братися за роботу.

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
10 способів заробітку грошей в інтернеті
Наступний запис
Інструмент для обробки деревини: види та використання
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *