Скільки заробляє програміст
Професія програміста в останні роки набуває все більшої популярності. На кожному кроці можна побачити різноманітні курси, навчання ІТ-сфері. Люди кидають роботи, змінюють професії та стають програмістами. Але скільки заробляє програміст і чи дійсно на голову впадуть “золоті гори”? Розбираємось далі.
Скільки заробляє програміст: середня зп
Ви будете дуже здивовані, але середня зарплата програмістів-початківців не така висока, як багато-хто уявляє. Зауважу, що йдеться саме про Україну, а не роботу за кордоном.
Станом на березень 2024 року статистика свідчить, що програмісти в середньому заробляють від 19 700 до 25 тисяч гривень на місяць. Дані сформовано, враховуючи пропозиції на ринку праці за останні 90 днів.
На старті ІТ-фахівцям зовсім не просто, адже конкуренція просто шалена, а “пробити” верхівку та перейти межу середньої зарплати вдається не швидко.
Коли програміст може багато заробляти?
Розповім на прикладі свого знайомого. Упродовж двох років він працював, щоб досягти середньої зп. Лише після цього вдалося перейти на кілька сходинок вище. Хто не здається, а впевнено рухається до мети, то може заробляти і від 50-100 тисяч гривень щомісяця. Або ж набагато більше.
Напрямків в ІТ існує досить багато. Обирайте ті, які приносять найбільше грошей. Багато працюйте, вдосконалюйте англійську та інші навички. Тут все схоже до навчання в універі. Спочатку ти працюєш на заліковку, а потім вона на тебе.
Від чого залежить, скільки заробляє програміст? На формування зп впливає низка факторів.
- знання різних мов програмування;
- рівень володіння англійською;
- країна працевлаштування;
- напрямок спеціалізації;
- досвід;
- здатність швидко змінювати напрямок роботи.
Читайте більше цікавих матеріалів унашому телеграмі.
Якщо знайдете роботу в великій корпорації, то заробітна плата буде в рази вищою, ніж у приватній компанії.
Рівень зарплати ІТ-фахівців різних напрямків
Кілька слів про те, скільки заробляють ІТ-працівники, які виконують роботу в різних сферах.
- 400-500 $ – стажист чи робітник, який не має досвіду в програмуванні;
- від 900 $ – програміст з досвідом від 1,5 року (junior), виконує завдання сам або під контролем керівників;
- від 2500 $ – розробник (middle), який має досвід роботи 1-3 роки та самостійно виконує завдання;
- 4500 $ і більше – програміст з досвідом роботи від 4 років (senior);
- 5000 $ – керівник команди розробників програмного забезпечення (team leader);
- понад 6000 $ – system architect має ключову роль у реалізації ІТ-завдань. До обов’язків входить проєктування, розрахунок та реалізація проєктів відповідно до вимог. Ну і зарплата найбільша.
Ось ви і знаєте, скільки заробляє програміст. На формування ЗП прямо впливає досвід роботи та знання. У перші роки доведеться “попахати”, а далі рівень заробітку різко зросте, якщо докладати для цього зусиль.
Читайте більше матеріалів про заробіток: