Березовий сік
Кожного року навесні можна добути березовий сік. Його тривалість залежить від погодних умов та температури повітря. Збір триває орієнтовно 2-3 тижні. У 2024 році станом на 7 березня збір соку вже триває кілька днів.
Як заробити гроші, збираючи березовий сік
Почнемо з того, що сік із берези надзвичайно корисний. Він багатий на мінерали та вітаміни. Вживання цього напою покращує здоров’я та очищає організм. А ви знали, що березовий сік може принести непоганий додатковий дохід?
Вигідний додатковий заробіток – це заготівля та збір соку. Насамперед, потрібно знати, що для збору вам необхідно взяти дозвіл у лісництві. Однак беруть його далеко не всі, посилаючись на те, що збирають не багато. Це на вашій совісті, так робити не радимо.
Як збирати березовий сік
Березовий сік потрібно збирати за допомогою певних інструментів – свердла. Далі у дірку встановлюється трубка та підводиться до тари. Як тару можна використовувати тетра-пакети, банки або пластикові пляшки. Головне, щоб всередину не потрапляли різноманітні комашки. До речі, при зборі використовуйте лише свердло, у жодному разі не можна рубати дерево, адже тоді воно ризикує засохнути. Після закінчення збору у дірку в дереві обов’язково потрібно забити дерев’яний клинок та замастити рану глиною. Тоді досить скоро це місце заросте і дерево не відчує жодних наслідків.
Зазвичай, сік починає текти, коли дерева прокидаються від зимової сплячки. Цей момент важливо не пропустити. Температура вночі не повинна бути мінусовою, адже тоді сік тектиме лише вдень, і то, коли земля добре прогріється. Найголовніше – збирати сік лише виключно в екологічно чистих місцях, далеко від звалищ та автомобільних доріг.
Як продати сік
Після збору сік обробляють або продають невареним. Останній спосіб найкращий. Розміщуйте оголошення на різноманітних сайтах та у соціальних мережах. Наперед формуйте базу клієнтів та у день збору домовляйтеся з ними про передачу соку. У 2024 році рекомендована ціна для продажу до 20-50 літрів – це орієнтовно 10 гривень за один літр.
Дещо складніший спосіб – реалізувати сік на ринку або в магазинах. Сирий сік тривалий час не зберігається, тому тримайте його у холодному місці. Зазвичай, він починає псуватися на старті сезону за 4 дні, наприкінці сезону бродить швидше. О, якщо ми вже згадали за бродіння, то з березового соку можна робити сидр, квас або ж березове вино.
Також можна варити та консервувати сік у банки. Так він зберігатиметься тривалий час. І ціна продажу буде вищою.
Читайте більше цікавих матеріалів унашому телеграмі.
Продаж березового соку здатний за короткий проміжок часу принести не малий дохід. Головне правильно його збирати та вміти швидко продати. Ідеальний заробіток для мешканців сіл чи міст, поблизу яких є березові ліси.
Якщо ви маєте велику ділянку, то можна висадити берези і через кілька років збирати сік, не виходячи за межі своєї території. Крута ідея. До речі, перевірено на власному досвіді, за день спокійно вдавалося збирати по 60 літрів соку, інколи і 100. Якщо продати, то це виходить мінімум 600-1000 гривень. Прикладіть більше зусиль й сума суттєво зросте.
Використовуємо соцмережі
Найлегше продавати сік у соціальних мережах – Телеграмі, Фейсбуці, Інстаграмі. Або ж використовувати дошки оголошень типу Пром чи Олх. Детально опишіть корисні властивості соку, як збираєте його, додайте власні фото. Контент повинен приваблювати потенційних клієнтів. Швидко відповідайте на повідомлення чи дзвінки та надавайте людям корисну та якісну інформацію. Вмійте організувати швидку передачу або доставку соку.
Читайте більше матеріалів про заробіток: