Куди інвестувати гроші: ТОП-4 способи

Куди інвестувати гроші

Куди інвестувати гроші

Інвестиції – чудовий спосіб суттєво збільшити власні заощадження та змусити кошти працювати на себе. Розповім про те, куди інвестувати гроші, якщо у вас невеликий стартовий капітал.

Топ-4 способи, куди інвестувати гроші

Ні для кого не секрет, що чим раніше почнете інвестувати, тим краще. Варто знайомитися з інвестиціями ще в молодому віці, щоб швидше дійти до своєї цілі. Але якщо ви не входите до категорії 30 років, то не варто засмучуватися. Інвестувати ніколи не пізно. Розгляну такі інвестиції:

  1. депозити та ОВДП;
  2. золото;
  3. фондовий ринок і облігації США;
  4. криптовалюта.

Депозити та ОВДП

ОВДП – облігації внутрішніх державних позик. Два схожі інструменти, які дають стабільний та прогнозований прибуток. Якщо покласти гроші на депозит на рік, то отримаєте дохід у розмірі 15-16 % від суми. Варто відняти оподаткування, яке забере 1/5 доходу. У менших банках дохідність складає на 1-1,5 % більше.

Такий спосіб дозволяє не заробити гроші, а просто їх не втратити, зважаючи на інфляцію. У кращому випадку будете в невеликому плюсі. Але депозит загалом призначений для того, щоб вберегти кошти від інфляції та хоча б не втратити їх.

Гривневі ОВДП дозволяють заробити більше. Сума річного доходу складе 17-18 % від суми. Якщо купувати на довгий термін, то вдасться заробити на кілька відсотків більше. За військовими облігаціями доходи не оподатковуються. Однозначно, ОВДП кращі, ніж прості депозити у банку.

Інвестиції в золото

Як довгострокова інвестиція золото надзвичайно вигідно купувати. Цей дорогоцінний метал не лише захищає ваші кошти від інфляції, але й приносить прибуток.

До прикладу, в 2018 році золото 585 проби в ломбарді приймали за 600-650 гривень. А в 2024 році грам металу цієї ж проби приймають вже по 1300-1600 гривень. Ціни коливаються, але за кілька років зросли суттєво.

Придбати золото можна як фізично в банках чи взагалі ломом в інших людей і переплавити або зберігати у виробах. Так і віртуально – у вигляді паперів ETF.

Фондовий ринок і облігації США

Тема складніша, ніж звичайні депозити. Але інвестиції в західні держави здатні принести дещо вищий заробіток. Основна складність – щоб придбати активи необхідно використовувати брокера. А це додаткові витрати.

В інтернеті брокерів чимало. Шукайте, переглядайте відгуки та співпрацюйте.

Інвестувати в американські облігації потрібно не малу суму, адже термін вкладення досягає 10 років. Ставка складає 4 %, але її можна зафіксувати. Цінні папери США одні з найнадійніших у світі. Американський уряд гарантує виплати кожній особі, яка придбала облігації.

Читайте більше цікавих матеріалів унашому телеграмі.

На фондовому ринку дохідність вища та складає орієнтовно 7 % річних з урахуванням інфляції та реінвестування отриманих дивідендів. Вигідніше купувати акції на тривалий термін, адже ситуація на ринку часто змінюється.

Куди інвестувати гроші – криптовалюта

Криптовалюта це вигідний варіант інвестицій. Основне, правильно обрати монети, в які варто вкладати гроші. Біткоїн ще на початку січня коштував 39 тис. доларів, а на початку березня його ціна перевалила за 68 тис. $. Хто встигнув придбати раніше, то отримав відмінний дохід.

Є сенс інвестувати в дешеві криптовалюти. Їх можна купити багато і зростання такі токени теж демонструють хороше. Вартість монет за кілька місяців може зрости в рази.

Але інвестиції в крипту найризикованіші, адже ціна як різко “злітає”, так і обвалюється. Необхідно аналізувати ринок, стабільність монети, коливання, прогнози, новини. Одним словом, чимало факторів. Варіантів, куди інвестувати гроші, є чимало. Який обирати вирішувати вам. Але інвестиції точно необхідні кожній людині, яка хоче збільшувати свій капітал та знаходити нові способи пасивного заробітку.

Читайте більше матеріалів про заробіток:

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Заробіток в інтернеті в гривнях
Наступний запис
Березовий сік: як заробити гроші на заготівлі
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *