Копірайтинг це: визначення, заробіток та поради новачкам

Копірайтинг це

Копірайтинг це…

Якщо ви зайшли на цей матеріал, то хочете дізнатися максимум інформації про копірайтинг. Розглянемо, що це таке за слово, які обов’язки в професії копірайтера та скільки грошей можна заробити. Копірайтинг це написання текстів на замовлення.

Копірайтинг це професія з написання текстів

Не плутайте з копірайтом, адже копірайт – це авторське право.

Завдання копірайтера – писати якісні, 90-100 % унікальні рекламні, SEO-оптимізовані або ж новинні тексти на замовлення. Зазвичай, йдеться саме про матеріали для різноманітних сайтів, рідше для журналів чи газет.

Види копірайтингу

  1. рекламний (PR) копірайтинг;
  2. SEO-копірайтинг;
  3. наповнення сайтів контентом.

Це три основні види копірайтингу. Далі дещо детальніше про кожен з пунктів.

Рекламний копірайтинг це

Передбачає написання текстів, в яких буде міститися реклама послуги або ж якогось товару. Стаття повинна зацікавити читача, розповісти йому про переваги продукту або послуги. Такий текст спонукає замовити товар. Також є іміджеві матеріали, які пишуть для того, щоб покращити імідж компанії чи описати її плюси серед конкурентів. Простими словами – копірайтер формує позитивне уявлення в читача про компанію, торговельну марку чи фахові послуги.

SEO-копірайтинг

Один з найпоширеніших видів копірайтингу. Необхідно писати тексти, оптимізовані під пошукову систему. З підзаголовками H1, H2, H3, грамотно розставленими та обраними ключовими словами. Зазвичай, ключові слова замовники забороняють змінювати, адже тексти призначені для пошукових алгоритмів. Грамотно оформлений матеріал краще ранжується в пошуку та показується на перших сторінках.

СЕО-тексти допомагають сайтам вибитись у лідери по пошуковим запитам. Люди щось шукають і в перших результатах завжди буде саме ідеальний SEO-текст.

Наповнення сайтів контентом

Написання звичайних матеріалів для сайтів теж дуже популярне. Такі статті дешевші, ніж СЕО-оптимізовані. Хороший контент допомагає сайтам займати високі місця в пошуковій видачі.

Як правило, власники ресурсів самостійно редагують текст, оформляючи його до вимог SEO. Або вже мають фахівця, який це робить за копірайтера. Звичайні тексти менше коштують, але за якістю можуть бути дещо гірші, ніж оптимізовані.

Як копірайтеру написати ідеальний текст

Формула ідеального матеріалу зовсім не складна та містить всього лиш кілька компонентів.

Із самого початку ваш текст повинен зацікавлювати глядача. Подбайте про бомбезний, хайповий заголовок. Але він повинен бути правдивий і описувати те, про що стаття!

Перші секунди прочитання надзвичайно важливі. Якщо стаття розпочинатиметься не цікаво, то людина її просто закриє та перейде на сайти конкурентів.

Зацікавте людину, викличте у неї інтерес та бажання до прочитання. Основний посил тексту краще викладати в середині або наприкінці новини. Це з особистого досвіду, ваші думки щодо ідеального тексту можуть відрізнятися.

Як стати копірайтером

Для того, щоб займатися рекламною журналістикою не потрібно закінчувати цей факультет. Достатньо вміти грамотно писати, редагувати текст, унікалізувати його та чітко і просто викладати власні думки.

Оволодіти навичками копірайтингу можна лише в процесі роботи. Тобто, писати статті на замовлення під силу кожній освіченій людині.

Шукати завдання варто на різноманітних біржах фрілансу або ж дошках оголошень. Роботи вдосталь, тому проблем з пошуком виникнути не повинно.

Зарплата копірайтинг це

  • 40-80 гривень за 1000 символів без пробілів.
  • 120-150 грн за 1000 символів.

Менша ціна підходить для новачків, а вища – для фахівців, які написали не один десяток текстів. У залежності від тематики ціну можна як підвищувати, так і знижувати.

Читайте більше цікавих матеріалів унашому телеграмі.

Зазвичай, рекламні матеріали пишуть обсягом 3000 символів. На написання одного тексту знадобиться 30-60 хвилин. Часто замовники хочуть домовитися про довгострокову співпрацю. Це плюс, адже знайдете роботу на тривалий час вперед.

Копірайтинг це крута професія, яка дозволяє заробити пристойні гроші, не виходячи з дому. Якщо хочете дізнатися більше на цю тему, то читайте попередній мій матеріал “Копірайтинг як заробіток”. Посилання додаю нижче. Тут описав детальніше про формування зарплати, нюанси роботи та дав кілька корисних порад для новачків.

Читайте більше матеріалів про заробіток:

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Додатковий заробіток вдома: поради та ідеї початківцям
Наступний запис
Як заробити на шортсах в YouTube: який дохід коротких відео
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *