Копірайтинг як заробіток: скільки заробляють копірайтери

Копірайтинг як заробіток

Копірайтинг як заробіток

Слово “копірайтинг” дедалі частіше зустрічається в житті українців. Не всі знають, що це таке та як взагалі можна заробити на копірайтингу. Про це далі і поговоримо.

Що таке копірайтинг

Почну з пояснення цієї професії. Копірайтером називають людей, які пишуть тексти на замовлення. Це може бути як звичайний матеріал, до прикладу, про здоров’я. Так і рекламна новина з прихованою або відкритою рекламою товару, послуги чи компанії.

Копірайтери заробляють гроші, просто пишучи різноманітні тексти на замовлення. Шукати роботу надзвичайно просто. Чимало вакансій розміщено на біржах фрілансу, подавати пропозицію про роботу можна і на сайтах з пошуку роботи.

Існують три основні види копірайтингу:

  1. наповнення сайтів унікальним контентом;
  2. SEO-копірайтинг (тексти для пошукової оптимізації сайту);
  3. рекламний копірайтинг.

Стати копірайтером може будь-хто навіть без журналістської освіти. Достатньо вміти чітко, коротко та зрозуміло викладати власні думки, переробляти чужі тексти на унікальні. Ну і відмінно розставляти розділові знаки.

Скільки платять копірайтерам

Переходимо до найцікавішого – заробітку на написанні текстів. Теорію відкладаємо, адже суть копірайтингу і так зрозуміла з вищенаписаного.

Як я вже наголосив, шукати роботу можна на біржах фрілансу. Реєструєте профіль на кількох таких біржах, заповнюєте свій профіль. Обов’язково додайте фото, опис про себе, які тексти можете написати. Великим плюсом буде наявність портфоліо виконаних робіт. Напишіть кілька матеріалів та додайте їх до портфоліо.

На початку буде важко, адже замовники більше співпрацюють з тими копірайтерами, які мають багато відгуків. Працюйте над власним рейтингом. На старті виконуйте замовлення за нижчу ціну, щоб “набити” руку та отримати відгуки та рейтинг. Далі вартість написання піднімаємо.

Перевірив кілька сайтів і готовий озвучити вам, скільки орієнтовно платять копірайтерам на біржах фрілансу. Ціни взяв ті, які оприлюднили самі ж копірайтери.

  • 65-80 гривень за 1000 символів без пробілів;
  • 120-150 грн за 1000 символів .

Нижчу ціну вказали ті фрілансери, які мають менший рейтинг, меншу кількість написаних матеріалів та не високий рейтинг. Вищу вартість написання зазначили копірайтери з досить великим стажем.

Від вказаних цін можна відштовхуватись. Зазвичай, мінімальний обсяг роботи складає 3000 символів. Новачок за таку кількість може заробити 195-240 гривень, а профі – 360-450 гривень. Часто довгострокові завдання, в яких необхідно писати багато текстів загальною довжиною 30-60 тисяч символів. А це вже непогані гроші.

Як формують ціни копірайтери

При формуванні вартості варто враховувати тематику, на яку потрібно написати матеріал. Якщо звичайна новинна тематика дешева, то матеріали про медицину, бізнес, фінанси суттєво дорожчі. Про це не потрібно забувати. А замовників закликаю поважати працю копірайтерів та не занижувати ціни до мінімуму. Хороша робота коштує грошей.

До речі, 95-100 % унікальний SEO-оптимізований текст на 3000 символів мені вдається написати за 30-35 хвилин. Новачку ж знадобиться орієнтовно година. Якщо матеріал читатимуть замовники, то я також можу писати і для вас, звертайтеся в такому випадку на пошту або в коментарі.

Копірайтинг заробіток

Орієнтовні ціни ви дізналися. Багатьох хвилює питання, скільки копірайтер може заробити за місяць. Точної відповіді немає, адже все залежить від вас. Чим більше роботи виконаєте, тим повніший буде гаманець.

Читайте більше цікавих матеріалів унашому телеграмі.

Хтось приділяє по годині-дві на день та заробляє 1-3 тисячі гривень. Інші копірайтери працюють більше та “витягують” до 10 000 гривень. А “набиті руки” працюють швидко, багато і якісно та досягають позначки 500-1000 $ і навіть більше. Варто лише навчитися зацікавлювати замовника, щоб клієнт обрав співпрацю саме з вами. Під час написання текстів часто знаходиться знайти і постійних замовників та забезпечити собі роботу на тривалий період часу. Ось такий він, копірайтинг в Україні.

Читайте більше матеріалів про заробіток:

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Як відкладати гроші: 5 дієвих порад
Наступний запис
Додатковий заробіток вдома: поради та ідеї початківцям
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *