Виробництво цукру як бізнес
Запуск власного бізнесу потребує чимало знань, аналізу, досліджень та планувань. Розібратися з усіма процесами не так складно, як може здаватися на перший погляд. Розповім про виробництво цукру як бізнес.
Як розпочати виробництво цукру як бізнес
Одразу ж варто скласти бізнес-план. Якщо не вмієте самостійно, то найміть фахівця, який допоможе вам прописати всі витрати, плани і пропозиції.
Далі поговоримо про:
- реєстрацію бізнесу;
- аналіз ринку;
- пошук приміщення;
- найм персоналу;
- обладнання для виготовлення цукру;
- просування;
- витрати / дохід.
Уважно читайте кожен пункт, щоб нічого не пропустити. Зберегти матеріал можна в нашому телеграмі, підписуйтесь та стежте за оновленнями сайту – посилання на Телеграм ТУТ.
Реєстрація бізнесу з виробництва цукру
Отримання необхідних для роботи дозволів та реєстрація бізнесу – це один з найважливіших кроків. Оформлюємо ФОП або ж ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю).
Якщо плануєте співпрацювати з великими компаніями та розширювати бізнес, то підійде лише ТОВ.
Аналіз ринку цукру
Цукор це не сезонний продукт. Він завжди користується попитом і люди купуватимуть цукор за будь-яких обставин. Але дослідити конкурентів варто, щоб розуміти їхній підхід до справи, вартість готового продукту на полицях магазинів.
Пошук приміщення
Якщо плануєте відкривати невелике виробництво, то підійде приміщення площею 50-60 квадратних метрів. Для масштабнішого виробництва потрібне приміщення мінімум 100-200 квадратів.
У приміщенні повинно бути кондиціонування, комунікації, вентиляція, склад для зберігання продукції, інші зони для виробництва.
Щоб здешевити вартість оренди варто шукати місце поза межами населених пунктів. Але не надто далеко, адже працівникам має бути зручно добиратися на місце праці. Або організуйте довіз персоналу, це теж вигідно.
Найм персоналу
На кількість працівників впливає те, яке у вас обладнання та який масштаб самого бізнесу. Якщо придбати чи орендувати автоматизоване обладнання, то робочих рук потрібно значно менше.
Зазвичай, для організації нормального процесу виробництва знадобиться директор, 5-10 працівників виробничої лінії, менеджер з закупівель та продажу. А також прибиральниці, бухгалтер, механік для ремонту обладнання, охоронці.
Виробництво цукру як бізнес – обираємо обладнання.
Теж надзвичайно важливий процес, який впливатиме на кількість виробленої продукції та її якість. Найбільші вкладення виділяємо саме на обладнання, адже коштує техніка не дешево.
Можна закупити вживане обладнання з різних заводів. Так ви суттєво заощадите, однак необхідно брати з собою на перевірку фахівців, які оцінять технічний стан обладнання. Або ж не заморочуватися та придбати нові машини для виробництва цукру.
Просування бізнесу
Якісний продукт не завжди користується великим попитом, адже покупці просто нічого не знають та не чули про новий бізнес. У такому випадку без просування не обійтися.
Необхідно розробити грамотну маркетингову кампанію та запускати рекламу. Підшукайте досвідчених маркетологів та СЕОшників, розробіть власний сайт. Це суттєво збільшить продажі, впізнаваність та допоможе не зазнати збитків.
Важливо вигадати унікальну, просту та цікаву назву. А також гарне упакування й логотип. Люди повинні здалеку впізнавати ваш бренд, ваш цукор повинен візуально приваблювати кожного.
Виробництво цукру як бізнес – витрати та дохід
На відкриття маленького знадобиться мінімум 1 мільйон гривень. Це сильно узагальнена сума. На точні витрати впливатиме кількість працівників, закуплене обладнання, ціна оренди приміщення чи землі. Для великого підприємства вкладення у 2-5 разів більші. Знову ж таки, в залежності від масштабу виробництва.
За скільки часу можна окупити бізнес?
Оптова ціна цукру постійно змінюється через коливання на ринку. Відштовхуємося від ціни 20-24 грн за кілограм. Якщо організуєте виготовлення 5 тонн цукру на добу, то за місяць (з урахуванням вихідних) отримаєте орієнтовно 110 тонн готової продукції.
Тепер вмикаємо калькулятор. При ціні 20 грн/кг отримуємо 2,2 млн гривень “брудного доходу”. При вартості 24 грн – майже 2,7 млн гривень. Виготовляти можна і більше, це базовий показник, від якого я відштовхувався.
Чистий дохід підрахувати важко, адже надзвичайно багато факторів. Одним словом, при правильному підході окупити бізнес та почати виходити в плюс можна вже орієнтовно через 3-6 місяців.
Читайте більше матеріалів про бізнес-ідеї: