Як не відпрацьовувати 2 тижні після звільнення

Як не відпрацьовувати 2 тижні

Як не відпрацьовувати 2 тижні

Якщо ви працюєте офіційно і хочете звільнитися з місця роботи, то потрібно знати, що за законом повинні відпрацювати 14 днів. Розповім, у як не відпрацьовувати 2 тижні після звільнення.

Відпрацювання при звільненні

Є винятки, які за певних обставин дозволяють громадянам звільнитися одразу, а не відпрацьовувати не роботі два тижні.

Якщо жодна з перелічених нижче умов для вас не підходить, то інших варіантів немає, доведеться обов’язково відпрацювати вказаний термін. Ну або хіба роботодавець був добрий і дозволить цього не робити (таке буває, але не так часто).

Обставини, які дозволяють не відпрацьовувати 2 тижні

  1. переїзд (за станом здоров’я у тому числі);
  2. догляд за неповнолітнім з інвалідністю або дитиною, яка не досягнула 14-річного віку;
  3. вихід на пенсію;
  4. догляд за особою, яка має 1-шу групу інвалідності;
  5. вагітність;
  6. догляд за хворим членом родини;
  7. вступ на навчання;
  8. перевезення людини з близької родини в інше місце проживання.

Наголошу, що не можна просто так прийти до роботодавця і назвати ту чи іншу причину. Це не працює. Будь-яка з перелічених причин обов’язково повинна бути підкріплена документально. До прикладу, підійде медична довідка, довідка про вступ, зміну місця прописки, вагітність і так далі.

Чому потрібно відпрацьовувати 2 тижні при звільненні?

Закон України надає роботодавцю 14 днів для того, щоб на вашу посаду зуміли знайти іншого працівника. Такі у нас вимоги і вони цілком зрозумілі.

Якщо ви домовитеся з керівником про скорочення терміну відпрацювання або взагалі звільнення без відпрацювання, то буде взагалі супер. Цей варіант найлегший. Звісно, за умови, що у вас сучасне, адекватне керівництво, яке добре ставиться до працівників та йде на поступки.

Читайте більше цікавих матеріалів унашому телеграмі.

Ще один варіант – дистанційне відпрацювання. Це якщо ваша робота дозволяє. До прикладу, підходить журналістам, програмістам. Одним словом, тим людям, робота яких пов’язана з інтернетом.

Також термін відпрацювання можуть анулювати, якщо ви маєте невикористану відпустку.

Що буде, якщо не відпрацювати при звільненні

Якщо у вас жорсткий працедавець, то можуть виникнути проблеми, якщо не відпрацювати 2 тижні. Шеф має право оголосити працівнику дисциплінарну догану за прогули та звільнити людину в односторонньому порядку.

До такого варіанту за жодних обставин краще не доходити, адже помітка в трудовій книжці залишиться назавжди. Це може викликати труднощі з подальшим офіційним працевлаштуванням. Як не відпрацьовувати 2 тижні дізналися. Обирайте той спосіб, який вам найбільше підходить!

Читайте більше матеріалів про заробіток:

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Як зняти долари з Monobank
Наступний запис
Пасивний дохід в Україні: ТОП-5 найкращих варіантів
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *