Вирощування лікарських трав – затребуваний вид бізнесу

Вирощування лікарських трав

Вирощування лікарських трав

Одним із найспецифічніших та найзатребуваніших видів бізнесу в Україні є вирощування лікарських трав.

Про те, чи може вирощування лікарських трав принести хороший дохід ми пишемо з посиланням на інформацію від Ідей для Вашого Бізнесу.

Ринок лікарських трав суттєво відрізняється від ринку агрокультурних рослин. Зокрема, у цій ніші низький рівень конкуренції. Почати такий бізнес можна з нуля.

Що потрібно знати про вирощування лікарських трав

Стійких тенденцій на ринку лікарських трав немає. Продажі певних рослин як різко зростають, так і різко знижуються. Постійний попит має лише календула, ромашка, м’ята, меліса, валеріана, шавлія, шипшина, лаванда та солодець. Під час вирощування рослин потрібно орієнтуватися на кліматичні вимоги. Також можна розпочинати такий бізнес у теплицях. Але це при умові, що є постійний попит на екзотичні трави. У них має бути висока закупівельна ціна.

Як почати вирощувати лікарські трави

Перш за все, потрібно мати або орендувати ділянку (мінімум 10-30 соток) в екологічно сприятливому місці. Вирощування лікарських трав повинне відбуватися далеко від виробництв та автомобільних трас. Ділянку потрібно підготувати – прибрати великі бур’яни та зорати.

Посів насіння

Посів насіння – це наступний етап. Чимало трав не потребують поливу та прополювання. Вимоги до кожної рослини потрібно вивчити наперед та дотримуватися їх. Із обладнання вам знадобиться лише лопати, відра та граблі.

Збір трав

Окремими частинами варто збирати кожен вид трав. Строго у певний час збирають листя, кору, плоди, коріння та квіти. Частину з рослин необхідно залишати для «розведення». Це необхідно, щоб мати сировину на наступний сезон.

Зібрані трави сушать під навісом або ж у спеціальних сушильних машинах. Якщо обсяги не великі, то це можна робити на горищі. Пам’ятайте, якщо вологість повітря перевищує 15 %, то трави гнитимуть та будуть пріти.

Канали збуту

Продавати продукт можна прямим виробникам, приватним особам або ж оптовим скупникам сировини. В останніх ціна за сировину буде невисока, однак одразу можна продати велику кількість товару.

Найвища ціна у прямих виробників. До них входять косметологічні, фармацевтичні, парфумерні компанії та виробники чаю. Можна збувати сушені рослини і через магазини, торгові точки, соціальні мережі. Для таких продажів обов’язково потрібно мати широкий асортимент.

Конкуренція у сфері лікарських рослин фактично відсутня. Потреба у травах покривається лише на 60 %. Найкраще при відкритті бізнесу орієнтуватися не на конкурентів, а на товари, попит на які незадоволений.

Вкладення в бізнес з вирощування лікарських трав

Для відкриття бізнесу з вирощування лікарських трав на старті потрібно витратити лише орієнтовно 40 тисяч гривень. Це при умові, якщо ви маєте ділянку. Насіння коштуватиме 10 тисяч, обладнання – 20 тис., реєстрація та інші витрати – 2 тисячі гривень, обробка та підготовка ділянки – 5 тисяч гривень.

Читайте більше цікавих матеріалів унашому телеграмі.

Щорічні витрати на пакування, насіння, добрива та рекламу складуть 11 тисяч гривень. З однієї сотки землі можна зібрати 20 кг сировини. Середня ціна за кілограм – 250 гривень. Із 30 соток вийде заробити 150 тисяч гривень.

Читайте більше матеріалів про бізнес-ідеї:

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Дропшипінг для новачків: заробляємо без вкладень
Наступний запис
Як швидко заробити гроші: топ-4 способи
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *