Як економити гроші на продуктах

Як економити гроші на продуктах

Поради для економії грошей

Продукти харчування “забирають” з нашого бюджету надзвичайно багато коштів. Складна ситуація змушує починати заощаджувати. У матеріалі ви дізнаєтеся, як економити гроші на продуктах.

Як економити гроші на продуктах

Розповім про дієві способи, як зекономити вже і зараз. Заощаджувати кошти набагато простіше, ніж ви могли подумати.

Записуйте витрати

Один з найпростіших способів економії – це контроль власних витрат. Часто ми не контролюємо, скільки грошей витрачаємо. Це грає з нами злий жарт, адже таким чином можна витратити на непотрібні продукти кругленьку суму.

Особисто я користуюсь мобільними додатками та записую в них витрати. Працює відмінно, адже контроль над коштами перших шлях до грамотного використання важкозароблених купюр. Можете встановити собі обмеження, скільки грошей на місяць варто витратити на харчування.

Або ж зберігайте чеки та наприкінці місяця аналізуйте, без чого можна було б обійтися. Впевнений, у вашому переліку буде багато непотрібного.

Робіть покупки ситими

Як би банально це не звучало, але в супермаркети варто ходити ситими. Коли людина голодна, то дуже часто робить імпульсивні покупки й кладе у кошик шкідливу їжу, яка взагалі не потрібна. Сума в чеку суттєво зростає. На повний шлунок немає тяги та спокус до їжі й кількість куплених продуктів суттєво зменшується. Спробуйте й будете здивовані результатом.

Складайте список покупок заздалегідь

Перед візитом до магазину необхідно заздалегідь скласти список покупок та дотримуватися його. Вдома легше внести в перелік лише потрібні товари та не переплачувати за бажання мозку, який “клює” на гарні упакування та смачні запахи. Складіть меню на тиждень, визначтеся з покупками та вперед до магазину.

Не ведіться на акції

Часто ми купуємо акційні продукти, які б без акції навіть не думали купувати або не їли взагалі. Частенько вони виявляються непотрібними, але ж купуємо, бо це “акція”. Знижки дуже оманливі та здатні спустошити наш гаманець. Купуйте лише ті акційні продукти, які дійсно потрібні. А не заповнюйте будинок газованою водою чи соками. Ними і так напитися майже нереально, але ж смачні…

Способи, які дозволяють економити гроші

Частину ідей для заощадження коштів ми вже розглянули. Але це ще далеко не кінець. Далі можете переглянути ще 5 порад, як зекономити не малу суму грошей.

Звертайте увагу на сезонність продуктів

Краще купувати лише сезонні продукти. До прикладу, купівля динь чи кавунів взимку неодмінно добряче вдарить по бюджету. Ці плоди варто їсти в сезон – влітку та восени. Тоді і ціна суттєво нижча, і ризики отруїтися різко зменшуються. Аналогічна ситуація з різними овочами та фруктами. Завжди орієнтуйтеся на сезонність. Така порада також допомагає економити.

Використовуйте додатки для економії

Існує чимало додатків, які відстежують акційні пропозиції та вартість товарів у різних супермаркетах. Використовуйте їх, щоб бути в курсі, де дешевше. Якщо вам по дорозі, то робіть покупки там, де пропонують нижчу ціну. Можна заздалегідь визначити, які продукти необхідні й придбати їх. Ці застосунки допомагають зменшити витрати й заощадити.

Відмовтеся від готових страв

На вітринах супермаркетів продають велику кількість готової, пахнючої та смачної їжі. Виникає велика спокуса придбати й нічого не готувати. Якщо ви хочете заощадити, то готові страви відпадають. Націнка на такі продукти досить велика. За ціною однієї порції можна вдома приготувати у кілька разів більше. Але “балувати” себе теж час від часу необхідно, тому купувати готові страви чи ні вирішувати вам.

Не купуйте магазинну воду, напої та алкоголь

Значно вигідніше купувати воду в автоматах, яких по містах є надзвичайно багато. Якщо в супермаркеті 6 л води коштує орієнтовно 40 гривень, то в автоматі ви заплатите 6-9 гривень. Економія суттєва.

А якщо ви купували негазовану воду в тарі 1-2 літри, то заощадити вийде ще більше, адже така вода суттєво дорожча. За місяць непогана економія виходить.

Читайте усі найновіші та найцікавіші новини унашому телеграмі.

Також варто відмовитися від солодких вод, соків та алкоголю. Не варто зловживати цими напоями. Жодної користі від них немає, але грошей тягнуть дуже багато. Хороший час почати здоровий спосіб життя й відмовитися від непотрібних та некорисних кілокалорій, які містяться в цих водах та алкоголі.

Відмовтеся від щоденних походів до магазину

Щодня в магазин ходити не варто, адже додаткових витрат у такому випадку не уникнути. Купувати в один день овочі, в інший крупи, а в третій м’ясо це погана ідея. Цими продуктами ви не обмежитеся й придбаєте багато непотрібного. Краще раз на тиждень йти на закупи та брати лише все необхідне. Кілька сотень або й тисяч за місяць так точно заощадите.

Список порад для економії грошей на продуктах

Підсумуємо описані поради. Сформував табличку, щоб було зручніше систематизувати прочитане. Зберігайте собі, щоб не загубити.

  • записуйте витрати;
  • робіть покупки ситими;
  • складайте список покупок заздалегідь;
  • не ведіться на акції;
  • звертайте увагу на сезонність продуктів;
  • використовуйте додатки для економії;
  • відмовтеся від готових страв;
  • не купуйте магазинну воду, напої та алкоголь;
  • відмовтеся від щоденних походів до магазину.

Як бачите, заощадити гроші на продуктах досить просто. Головне робити покупки виважено і дотримуватися порад, вказаних у цьому матеріалі. А ще краще – шукати можливості, щоб заробляти більше, а не рахувати кожну копійку, намагаючись зекономити кошти. Далі можете прочитати інші корисні матеріали про заробіток.

Читайте більше матеріалів про те, як заробити гроші:

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Способи заробітку онлайн без вкладень
Наступний запис
Яка найприбутковіша професія в Україні
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *