Як неповнолітньому влаштуватися на роботу

Як неповнолітньому влаштуватися на роботу

Робота для неповнолітніх

Робота хвилює багатьох українців. Шукають заробіток не лише повнолітні громадяни, але й підлітки, які не досягли 18-річного віку. Поговоримо про те, як неповнолітньому влаштуватися на роботу.

Як неповнолітньому влаштуватися на роботу

У Державній службі з питань праці наголосили, що працювати в Україні можуть діти, які досягли 14-річного віку. Далі детальніше розповім про те, в якому віці скільки часу дозволено працювати за законом та які права мають неповнолітні працівники.

Підлітки, які шукають роботу, щоб не витрачати гроші батьків, викликають лише повагу. Ви отримаєте цінний досвід, який точно знадобиться вам у житті та спростить подальший пошук роботи.

Робота для підлітків

Якщо дитина працює, то у правах вона прирівнюється до дорослих. При прийнятті на роботу з підлітками обов’язково повинні укладати письмовий трудовий догорів. 

Скільки часу можуть працювати неповнолітні

У віці 14-15 років можна працювати лише в період канікул. 14-16-річним працівникам дозволено перебувати на роботі максимум 24 години на тиждень.

36 годин на тиждень можуть працювати школярі чи студенти віком від 16 до 18 років.

Підприємство, організація чи установа, яка приймає на роботу підлітка, повинна вести спеціальний облік працівників, які не досягли 18-річного віку.

Як оформити підлітка на роботу

У Держпраці зазначили, що підлітків заборонено брати на важкі роботи чи роботи з небезпечними чи шкідливими умовами праці. Заборонено й перебувати на підземних роботах.

Не дозволяють дітям підіймати чи переміщувати предмети, маса яких перевищує граничні норми. Підлітків приймають на роботу після проходження медогляду. Його потрібно проходити щороку до досягнення 21-річного віку.

Читайте більше цікавих матеріалів унашому телеграмі

Також Держпраця забороняє залучати дітей до надурочних та нічних робіт, праці у вихідні дні. При скороченій тривалості щоденної роботи заробітну плату підліткам повинні виплачувати в такому самому розмірі, як і дорослим працівникам при повній тривалості робочого дня.

Щорічна відпустка дітям повинна надаватися в зручний для них час. Тривалість – 31 календарний день.

Робота для підлітків

Які варіанти роботи для підлітків існують я вже розглядав у двох попередніх матеріалах. Щоб не повторюватись, нижче додаю посилання на ці дві статті. Переглядайте понад 10 варіантів заробітку для школярів, студентів чи учнів.

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Куди вкласти 1000 доларів в Україні
Наступний запис
Де можна вкласти гроші щоб заробити
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *