Заробіток на ожині: покрокова інструкція та поради

Заробіток на ожині

Продаж ожини як бізнес

Ягоди завжди користуються попитом, адже це екологічно чистий, надзвичайно смачний, поживний, а головне корисний продукт. Розглянемо заробіток на ожині.

Заробіток на ожині

Бізнес з вирощування та продажу ожини досить вигідний. Головний плюс – можна отримати високий прибуток, вклавши на старті відносно невелику суму. Далі розбираємося у цьому напрямку детальніше.

Ожина користується попитом не лише в літній чи осінній сезон. Цю ягоду можна заморожувати та продавати. Ожина незамінна при лікуванні різних захворювань, її додають до чаю, роблять варення, з нею печуть різноманітні десерти і так далі.

Вирощування ожини як бізнес

Що потрібно для того, щоб організувати таку справу та почати працювати? За законом потрібно зареєструватися як приватний підприємець та обрати потрібне оподаткування.

Я б таки радив робити це, коли налагодите бізнес та побачите, що вирощувати ожину вигідно й родючість цієї ягоди вас влаштовує.

Для вирощування підійде власна присадибна ділянка або дача. Якщо не маєте вільної землі, то можна орендувати площу. Шукайте вигідну ціну та умови й починайте.

ВАЖЛИВО. Якщо площа вашої ділянки для вирощування ожини перевищуватиме 1 га, то необхідно реєструвати селянсько-фермерське господарство. Відповідна заява подається до органів місцевого самоврядування.

На старті слід закупити сорти ожини, які приносять з одного куща до 20 кілограмів ягід. Зазвичай, у високоврожайних сортів пагони виростають до 4 метрів завдовжки. Обов’язково дізнайтеся максимальну інформацію про різні сорти ожини та оберіть найвигідніші. Є морозостійкі сорти, є сорти, які при замороженні не червоніють. Все детально вивчіть.
Висаджуйте саджанці в заздалегідь викопані ямки/лунки. Саму технологію вирощування описувати не буду, відео як правильно садити ожину є багато на Ютубі.

Подбайте про добриво, адже воно необхідне для кращого росту ожини. Можете використовувати перегній (так дешевше та вигідніше). Його легко купити в будь-якому селі. Або є шанс домовитися, що ви приберете перегній з подвір’я людини й отримаєте його безкоштовно.

Перед висадкою кожну ямку необхідно щедро удобрити. Саджанці висаджуємо та не забуваємо полити водою. Далі особливого важкого догляду не потрібно. Якщо врожай вас задовольнить (і прибуток), то не вагайтеся та розширюйте бізнес. Орендуйте ділянку площею хоча б 1 гектар, знайдіть ринки збуту та виходьте на новий рівень заробітку.

Під час бутонізації, розпускання цвіту та масового цвітіння обов’язково здійснюйте акарицидну обробку, щоб врожай не загинув.

Скільки грошей потрібно для старту

Розглянемо одразу ж вкладення в ділянку площею 1 гектар. На старті вам знадобиться хоча б 50-100 тисяч гривень. Оренда землі в кожній області України коштує по-різному, тому її перегляньте самі.

На покупку садового матеріалу виділяйте орієнтовно 40 000. Ще 10 тис. – вкладення в придбання розхідників для підв’язування кущів нашої ягоди.

Додаткові витрати індивідуальні. До них входять витрати на полив, придбання хімічних речовин для боротьби зі шкідниками, добрив. Не забуваємо про зарплату помічникам. Щодня працювати їм не потрібно, тому сума вийде не великою. Вирощування не складне. Якщо маєте час, то можете працювати самостійно або ж залучити до роботи свою родину чи друзів. Для збору вже знадобляться працівники.

Заробіток на вирощуванні ожини

Вкладення невеликі, але й окупність інвестицій відбудеться не одразу. Лише через 2-3 роки після висадки саджанців ожина починає повноцінно плодоносити. Тому запасіться терпінням.

Читайте більше цікавих матеріалів унашому телеграмі

Врожайність ожини на 1 гектар сягає 25-40 тонн. Далі трішки по цінах. Вони дуже змінюються упродовж сезону. Якщо влітку ягоди дешеві, то восени чи перед зимою набагато дорожчі. До прикладу, на ринках влітку ожину продавали по 40 грн/літр. А в супермаркетах по 110-150 гривень за кілограм. У несезон ціна досягає 200+ грн. Саджанці ж вартують від 5 до 60 гривень (в середньому станом на листопад 2023 року).

Чистий прибуток вирахувати складно, але якщо продати ожину, до прикладу, по 60 грн за кілограм, то з 40 тонн вийде 2,4 млн гривень “брудного” доходу. Від суми необхідно відняти вартість транспортування, добрив, саджанців, збору і так далі. Тим не менш, бізнес дуже вигідний та перспективний.

Де продавати ожину

Можна домовитися про поставки з місцевими супермаркетами чи магазинами. Або ж здати на реалізацію продавцям на ринок чи найняти людину (або продавати самим з авто), яка займеться торгівлею. Не забуваємо про соцмережі, які є дуже дієвим інструментом для продажу ягід. Одним словом, варіантів збуту є чимало. І заробіток на ожині є!Використовуйте групи в Facebook, створюйте відео для Тік Току, освоюйте сучасні інструменти продажу. Соціальні мережі здатні безкоштовно принести клієнтів, тому недооцінювати їх не варто.

Корисні посилання про заробіток:

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Заробіток на Shutterstock: скільки можна заробити на фото
Наступний запис
Заробіток на Play to Earn: чи реально отримати кошти?
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *