Бізнес доставка суші та ролів: покрокова інструкція і заробіток

Бізнес доставка суші та ролів

Як відкрити доставку суші

Все більше людей замовляють їжу додому, на роботу, дні народження і так далі. Піку своєї популярності доставка досягла під час пандемії коронавірусу. Війна теж внесла свої корективи. Бізнес доставка суші та ролів. Поговоримо про те, як відкрити доставку та які вкладення потрібні на старті.

Бізнес доставка суші та ролів

Суші та роли одні з найпопулярніших страв, які замовляють українці додому. Їхня популярність продовжує збільшуватися. Відповідно, з’являється чимало нових доставок.

Плюси та мінуси бізнесу

Найголовніший плюс це те, що стартувати в цьому бізнесі можна практично з нуля. Вхід на ринок не коштує великих грошей. Головне – зареєструйте підприємство, не працюйте “в темну”, щоб потім не мати великих проблем.

Наступний “+” – висока рентабельність страв. Ваші інвестиції при безперебійній та правильно організованій роботі повернутися вже за кілька місяців. Також до плюсів віднесу те, що суші та роли дуже просто готувати. Кухонного інвентарю необхідно мінімум, як і різноманітної техніки.

Продовжуємо. У бізнесі не потрібно великих складів для зберігання готової продукції чи сировини. Також ризики банкрутства фактично дорівнюють нулю. Щодо конкуренції, то в більшості регіонів вона середня.

Тепер про сумне, а саме недоліки. Вони є в кожному бізнесі, без цього ніяк.

Риба та інші морепродукти швидко псуються, тому потрібно подбати про спеціальні умови зберігання. Краще замовляти інгредієнти частіше, але меншими партіями. На старті ви зрозумієте обсяги продажів, та знатимете, скільки замовити, щоб швидко продати.

Можливі суворі перевірки, якщо ваш клієнт заявить про отруєння. Ну і про конкуренцію не забуваємо. Необхідно виділятися, зробити якусь фішку своєї доставки, щоб переманювати клієнтів.

Бізнес-план доставки суші

Для відкриття будь-якого бізнесу потрібно заздалегідь скласти бізнес-план. На ходу вигадувати не можна, адже це гибле діло.

Отож, проаналізуйте конкурентів та ринок. Виберіть концепцію, виокреміть переваги й недоліки своєї справи. Складіть фінансовий план (краще разом з фахівцем), організайно-виробничий план. Підрахуйте, скільки персоналу вам необхідно та яку зарплатню вони отримуватимуть.

Подбайте про реєстрацію бізнесу, купівлю сировини та обладнання. Не забувайте звернути увагу на рекламну кампанію, адже на старті без неї ніяк.

Далі розглянемо ці пункти дещо детальніше.

Аналізуємо конкурентів та ринок

Перегляньте, яке меню пропонують конкуренти у вашій ніші. Зазвичай, це суші, сети та порційні роли. Додайте безалкогольні напої типу солодких вод чи соків. Вигадайте цікаві та вигідні як для клієнтів, так і для вас акції. На старті величезне меню не потрібне, оберіть формат, який підійде для вас.

Обов’язково вигадайте якісь власні новинки, яких немає ні в кого. Так вийде зацікавити ще більше клієнтів.

Японська кухня надзвичайно популярна в Україні, однак навіть у великих містах немає багато доставок, які спеціалізуються на сушах і ролах.

Приміщення для приготування їжі на доставку

Підійде приміщення, площею 25-40 квадратних метрів. Краще обирати таку локацію, з якої кур’єру буде близько їхати до всіх районів міста. Подбайте про систему вентиляції, водопровід та каналізацію.

Приміщення необхідно відповідати вимогам санітарної служби й пожежного нагляду.

Дозволи та документи для доставки суші

Дуже важлива тема, якою не можна нехтувати. Обов’язкова умова для ведення бізнесу – легалізація своєї діяльності. Для реєстрації власної справи підходять дві форми: ФОП або ТОВ.

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ або ТзОВ) підходить для тих, хто не планує обмежуватися відкриттям одного закладу. Якщо хочете мати мережу закладів, то оформлюйте такий вид діяльності. З плюсів: вам доступні податкові відрахування, можливість мати контракти з юридичними особами та співінвесторів.

Для новачків підходить ФОП. Оформити надзвичайно просто (можна онлайн з телефону). Плюси: мінімум податків та звітності. Свідоцтво про реєстрацію видають за кілька днів (зазвичай, до 5 днів).

Реєстрація ФОП: необхідний ІПН, заява та паспорт. Якщо реєструєте ТОВ, то додатково вимагають надати рахунок у банку та статут організації.

Зареєструвалися, документи подали. Наступний крок – стаємо на податковий облік. За місцем реєстрації зверніться до податкової служби. От і все.

Обладнання для приготування

Ви зберігатимете багато сирих інгредієнтів. Відповідно, щоб продукція не псувалася, необхідно закупити холодильне обладнання.

Знадобиться морозилка (можливо кілька); рисоварка; електрична плита; фритюрниця; столи; стелажі; ваги; апарат для згортання сушів; ножі; стільці. А також комп’ютер й касовий апарат.

Не купуйте найдешевшу техніку, з якою буде багато проблем. Краще раз заплатити більше й отримати надійність та спокій.
Варто обладнати й зону очікування, щоб клієнти могли самостійно забирати замовлення. До прикладу, мережі надають 10 % знижки за самовивіз. Можна організувати все так само.

Доставка суші

Доставляти замовлення можна кількома способами. Якщо відстань невелика, то підійде піший або велокур’єр. На довші відстані краще використовувати автотранспорт. Можна найняти кур’єра з власним авто. Так не доведеться окремо купувати автівку. Або ж найміть кур’єра на скутері. Мопед купити не так дорого, вкладення окупляться. Варіантів чимало. Також є електричні велосипеди чи скутери. Тоді доставка вийде ще дешевшою.

Персонал для доставки суші

Великої кількості працівників не потрібно. На початковому етапі це технолог, адміністратор, бухгалтер, кухар (або два) та кур’єр. Якщо зайвих грошей немає, то можна самостійно виконувати якусь з цих робіт або ж попросити про допомогу родичів чи друзів.

Бухгалтерію вигідніше доручати аутсорсинговій компанії. Це дешевша, ніж наймати фахівця та платити йому ставку.

Просування бізнесу

Реклама суттєво збільшує кількість продажів. Варто знати, що найкращий результат дає створення власного сайту, поширення друкованої продукції по місту, реклама в інтернет-ресурсах (контекстна реклама, соцмережі). Безкоштовний метод просування – створення відео для Тік Току. Дуже крута штука.

Також можна розіслати інформацію про вашу доставку в чати різних ОСББ (надавши знижку на продукцію), розкласти друковану продукцію в поштові скриньки. Якщо дозволяють кошти, то запустіть рекламу на радіо, теж дієва штука.

Не забувайте пропонувати клієнтам знижки, даруйте подарунки та різноманітні бонуси. Вам необхідно напрацювати собі репутацію. Коли здобудете постійних клієнтів, то справи підуть дуже файно, як-то кажуть.

Вкладення для відкриття доставки

Тепер поговоримо про вартість відкриття такого бізнесу з нуля. Цифри лише орієнтовні, адже в кожному регіоні вартість оренди, обладнання, зарплата, буде різнитися.

Читайте більше цікавих матеріалів унашому телеграмі

 • вартість оренди приміщення – 15 тис. гривень;
 • реєстрація бізнесу й оформлення документів – 10 000;
 • закупівля сировини на старті – 20 000;
 • зарплатня працівникам – в районі 70 тис.;
 • обладнання кухні – 70 000;
 • реклама – 10-20 тисяч гривень;
 • кошти на незаплановані витрати – 10 000.

Для відкриття з нуля знадобиться 200-250 тисяч гривень. Наголошу, що сума орієнтовна. Від неї можна відштовхуватися та робити власні розрахунки.

Щомісячні витрати

Капітал для відкриття ми розрахували, тепер перейдемо до щомісячних витрат. Вони необхідні для безперебійної роботи вашого закладу.

 • оренда приміщення – 15 000;
 • реклама – близько 10 тисяч (можете використовувати безкоштовні методи розкрутки);
 • комуналка – 5 тисяч;
 • зарплата працівникам – 70 000 грн;
 • витрати на пальне (індивідуальні, в залежності від того чи це машина, чи мопед). Коливаємось в межах 5-20 тисяч;
 • закупівля сировини – 20 000 гривень;
 • кошти на незаплановані витрати – 15 тис.;
 • податки (сума в залежності від форми оподаткування та заробітку за місяць).

Кожного місяці витрати складатимуть десь 140-160 тисяч гривень.

Чи рентабельний бізнес з доставки суші та ролів

Як швидко вдасться окупити свій бізнес та на яких заробіток можна очікувати?

Зазвичай, середній чек доставки складає десь 600 гривень. Нормальна кількість замовлень на день – 20. За місяць 600. При виконанні такого плану місячний оборот складе 360 000 гривень.

Розраховуємо чистий прибуток. Від виторгу (360 тис.) віднімаємо витрати (нехай це буде 150 тис). Виходить 210 тисяч і мінус податки. Рентабельність бізнесу досить непогана.

Бізнес доставка суші та ролів може окупитися вже за 3-4 місяці. Далі отримуватимете регулярний та стабільний прибуток. Термін окупності класний, на мою думку. Ніша цікава та відносно незайнята, тому залітайте та заробляйте.

Корисні посилання про заробіток:

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Фотостоки для заробітку: який обрати та скільки платять
Наступний запис
Заробіток на партнерках без вкладень
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *