Як заробити гроші на дачі: ідеї для бізнесу

Як заробити гроші на дачі

Якщо ви маєте власну дачу з ділянкою, то варто задуматися над тим, щоб розпочати власну невелику справу. Поговоримо про те, як заробити гроші на дачі та які взагалі ідеї існують.

Як заробити гроші на дачі

Не варто думати, що робота на землі легка. Вам доведеться докласти зусилля, щоб отримати хороший результат. Але це всюди так, хочете заробляти – наполегливо працюйте.

Вирощування зелені та розсади

Перевірений роками спосіб заробітку, який буде актуальний у найближчі десятиліття так точно. Підходить для людей, які полюбляють поратися на городі, займатися рослинами і кайфують від вирощування врожаю. Великих заробітків не приносить, однак як для новачків підійде супер.

На дачі організувати такий бізнес не дорого та не складно. Ще з ранньої весни подбайте про місце для розсади. Продумайте собі що і де будете садити.

До прикладу, з однієї пачки насіння огірків (це +- 10 гривень) можна виростити орієнтовно 10 саджанців. Вартість одного саджанця навесні коливається в межах 20-50 гривень. В кожній області ціна різна. Будемо рахувати, що в середньому з пачки насіння за 10 гривень можна виростити саджанців на 200 грн.

Помідори ще дешевші, тому чи варто їх вирощувати вирішувати лише вам. Найрентабельніше – займатися вирощуванням кропу, зеленої цибулі чи петрушки. Особливого догляду за цими культурами не потрібно, а попит на зелень є завжди. Рекомендую встановити теплицю на ділянці. У такому випадку за рік можна отримувати більше одного врожаю багатьох культур. Для поливу необхідно мати свердловину або ж доступну воду, щоб не купувати її.

Крім продажу розсади вирощуйте овочі. Домашні кабачки, огірки, зелень та помідори користуються великим попитом. Продати їх можна на ринку, запропонувати поставки магазинам, розмістити оголошення про продаж в інтернеті, на олх чи групі вашого населеного пункту.

Вирощування грибів

Гриби надзвичайно багаті на корисні речовини та допомагають не лише робити страви смачнішими, але й оздоровлювати організм. В останні роки споживання грибів суттєво зросло.

Відповідно, вирощувати гриби стає дедалі вигідніше. Космічних вкладень теж не потрібно, що однозначно є великим плюсом.

Агрономи з досвідом радять новачкам на старті такої справи звернути увагу на гливи. Ці гриби мають великий попит та є найменш вибагливі.

Гливи можна вирощувати у сараї або ж підсобці. Підходять і печериці. За рік можна отримати кілька врожаїв. Не раджу вирощувати гриби в будинку, адже чув про випадки, коли навіть у сухому приміщенні на стінах з’являвся грибок чи цвіль.
Грибні блоки без проблем можна придбати навіть на олх. Глянув ціни, то вони коливаються в межах 50-170 гривень у залежності від регіону. Ціна досить доступна, зважаючи на те, що з одного блоку вийде кілька кілограмів грибів. Якщо брати оптом, то вартість можна ще знизити.

Читайте більше цікавих матеріалів унашому телеграмі. Також маємо групу в Facebook.

Як вирощувати гриби вдома

Отож, для вирощування знадобиться теплиця, сарай чи підвал з вологістю +- 85 % та температурою 15-20 градусів. На кожен вид грибів умови можуть відрізнятися, тому в постачальників варто запитувати, які оптимальні умови вони порадять.

Також необхідний субстрат (тирса або солома). Ще на початку вирощування одразу ж налагоджуйте ринок збуту. Як вже писав, це може бути ринок, інтернет, знайомі, сусіди і так далі. Варіантів дуже багато, було б лише бажання.

Сам процес вирощування дуже цікавий. Якщо дотримуватися порад постачальників, то вони ростимуть як на дріжджах. До 250 кілограмів грибів виростає на площі орієнтовно 10 квадратних метрів. Більша площа – більший врожай та заробіток.

Ціна на гриби коливається в межах 100 гривень за кілограм. Множимо 250 на 100 та отримуємо 25 000 грн. доходу. Віднімаємо вартість закупівлі грибних мішків та отримуємо чистий дохід. Це при умові, якщо солому та тирсу ви не купуватимете, а самостійно заготовлятимете.

Пасіка та продаж меду

Якщо ви маєте ділянку чи дачу поруч з полями, то чому б не заробити на дарах природи? Встановіть пасіку та займайтеся збором меду.

Це найдорожчий метод у цій статті, адже придбання вуликів та супутніх речей досить не дешеве. Організувати такий бізнес потрібно вже на початку весни, щоб збирати мед весь квітучий сезон.

Якщо на старті ви хочете поставити кілька вуликів, то вкладення будуть не великі. А вже згодом можна масштабуватися.

Вулики бувають різні. Пошукавши на дошках оголошень виявив, що ціна на них стартує від 300 гривень до 1500 грн. Рамка з бджолами коштує орієнтовно 300-1000 гривень. На кожен вулик потрібно по одній бджолосім’ї.

До вкладень також відносимо захисник костюм, пасічний димар, рамки для вуликів, медогонку. Зазвичай у вулик поміщається 15-20 рамок. Одного вулика та бджіл буде недостатньо. Для догляду за підопічними необхідні спеціальні вітаміни, обробка вуликів від воскової молі та інших шкідників.

Ціна на мед

На формування ціни на мед впливає культура, з якої бджоли його збирають. Найдорожчий мед з коріандру (орієнтовно 6000 грн. за 3 кг). Мед з акації вартує +- 800 грн за 3 кг, а з липовий та гречаний – по 700. Найдешевший мед з соняшника та різнотрав’я (500 грн за 3 кг).

Квітництво

Все більше мешканців приватного сектору та заміських будинків висаджують на власному подвір’ї різноманітні сорти квітів. Люди хочуть, щоб їхній двір виглядав красиво та неймовірно пахнув.

На дачі можна почати вирощувати квіти. Для цього необхідна теплиця, а також знання, які квіти користуються найбільшим попитом.

Продавати вирощену красу можна як на базарі, так і на різних дошках оголошень в інтернеті. Також можна домовитися про співпрацю з різними квітковими магазинами. Цей спосіб заробітку рекомендую на початковому етапі розглядати як додатковий. Коли справи добре “підуть”, то тоді варто задуматися над масштабуванням вирощування.

Корисні посилання про заробіток:

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Бізнес-ідеї для малого міста: найкращі прибуткові варіанти
Наступний запис
Додатковий заробіток під час війни: 500-3000 грн за день
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *