Як влаштуватися на роботу в Польщі

Як влаштуватися на роботу в Польщі

Велика кількість українців після 24 лютого 2022 року виїхала в інші держави. Не всі можуть знайти офіційну роботу, тому поговоримо про те, як влаштуватися на роботу в Польщі.

Як влаштуватися на роботу в Польщі

Польща – одна з найпопулярніших держав, в яких перебуває велика кількість українців. Туди масово виїжджали наші громадяни, адже країна розташована дуже близько від України.

Розглянемо, які типи трудових договорів існують та як правильно влаштуватися на роботу.

Як знайти роботу в Польщі

Існує кілька способів, як можна працевлаштуватися у Польщі. Найпопулярніші це: через місцевий центр зайнятості; шукайте роботу за допомогою знайомих та друзів; зверніться напряму до роботодавця, який вас цікавить. Чимало вакансій є в інтернеті, на ярмарках праців. Можна шукати роботу за допомогою спеціальних кадрових фірм та агенцій.

Працевлаштуванням іноземців у Польщі займаються такі компанії як Adecco, AP Grupa, OTTO Work Force Recruitment Sp, Gremi Personal, Tasso, HR International та Polworks Poland.

Чим вигідно шукати роботу через центр зайнятості

Ви отримуєте грамотну консультацію, як легально влаштуватися на роботу. Також можна напрямку шукати вакансії від роботодавців та відкинути посередників. Ще один плюс – реєстрація в системі для безробітних контретного населеного пункту. Часто компанії бачать вакансії та самостійно звертаються до людини, яка шукає роботу.

Найпростіший спосіб пошуку роботи в Польщі

Як і в Україні, в Польщі найпростіше знайти роботу в інтернеті. Є чимало ресурсів, на яких ви можете шукати вакансії. Але не забувайте, що серед поляків теж є немало шахраїв та недобросовісних роботодавців.

Ресурси для пошуку роботи в інтернеті: praca.pl, yavp.pl, jobs.pl, layboard.com, pracuj.pl, olx.pl/praca.

Читайте більше цікавих матеріалів унашому телеграмі. Також маємо групу в Facebook.

Види трудових договорів

Кожен українець, який прибув у Польщу після 24 лютого 2022 року має право працювати легально. Коли ви знайшли роботу і вас готові прийняти, то зверніть увагу на юридичні аспекти.

Робота виконується на підставі договору-доручення, трудового договору та договору на виконання конкретного завдання.

Основна форма працевлаштування в Польщі – це трудовий договір. Він гарантує оплачувану відпустку, мінімальну заробітну плату, оплату лікарняних. Трудовий договір складають на певний строк, на випробовувальний термін або ж безстроково.

Договір-доручення передбачає, що особа, яка приймає доручення, зобов’язана виконати певні завдання. Положень щодо зарплатні, оплати лікарняних, щорічної відпустки роботодавець дотримуватися не зобов’язаний. У такому договорі встановлюють мінімальну погодинну ставку, за яку працюватиме людина.

Договір про виконання конкретного завдання. Тут все зрозуміло. У документі буде прописано, що ви повинні виконати певне завдання за узгоджену винагороду. До прикладу, створити веб-сайт чи якусь таблицю, написати статтю і так далі. У такому випадку жодного медичного чи соціального страхування немає, адже це разовий договір.

Влаштовуємося на роботу в Польщі

Як влаштуватися на роботу в Польщі? До виконання обов’язків роботодавець повинен укласти з вами договір. Його укладають у письмовій формі. Там повинні бути дані роботодавця, ваші, зазначений вид договору, тривалість, умови праці, дату укладання. Також роботодавець зобов’язаний зареєструвати працівника для отримання соціального та медичного страхування. І упродовж 14 днів від початку праці повідомити повітове управління праці про працевлаштування українця.

Корисні матеріали про заробіток:

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Перетримка тварин як бізнес: скільки можна заробити
Наступний запис
Скільки можна заробити на військових облігаціях
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *