Село у кожного з нас асоціюється з великими полями, саджанцями, різноманітними рослинами, фруктовими деревами та кущами з смачними ягодами. Розглянемо прибуткові бізнес-ідеї для села.
Прибуткові бізнес-ідеї для села
У невеликому населеному пункті можна не лише банально вирощувати картоплю, огірки, помідори і тому подібне, але й вести новий та цікавий бізнес. Знайшов кілька цікавих, на мою думку, ідеї, які здатні принести непоганий заробіток. Про них розповім детальніше.
Вирощування лохини
Ця ягода надзвичайно смачна. Хто не пробував, то обов’язково скуштуйте. Чимось схожа на чорницю, однак ягоди набагато більші та солодші. Якщо кілька років тому лохина була не надто поширена в Україні, то зараз її можна знайти на полицях більшості магазинів.
Попит на лохину, впевнений, лише зростатиме. Відповідно, і ціна також змінюватиметься. Плодоносити ця рослина починає орієнтовно за 3-4 роки після посадки. Збирати врожай можна, за словами фахівців, 35-40 років. Досить вигідно. Один раз висадили, доглядаєте та збираєте ягоди.
Саджанці не дорогі. В залежності від віку (однорічна рослина чи дворічна) ціна складає 20-70 гривень. На одному гектарі землі загалом можна висадити орієнтовно 2500-3000 кущів лохини. Не варто забувати і про систему зрошення. Якщо площа насаджень невелика, то поливати рослини можна самостійно. Якщо ж маєте немаленьку ділянку, то краще автоматизувати цей процес.
На перший врожай лохини можна сподіватися через рік після посадки (якщо ви придбали 1 або 2-річні рослини). З гектара можна зібрати до 1 тонни лохини. Вже на п’ятий-шостий рік врожайність з вказаної площі зросте до 7000-8000 кілограмів. На ринку ціна 1 кг лохини складає орієнтовно 120-200 гривень. В залежності від дати продажу. У пік дозрівання ціна буде нижчою, коли дефіцит – вищою.
Якщо порахувати, то 1 гектар за сезон буде здатний в перспективі принести понад 1 мільйон гривень. Ваші інвестиції окупляться за 2-3 роки. Висаджуйте ранні, середні та пізньостиглі сорти разом, щоб мати стабільний врожай з літа аж до середини осені. Як на мене, то такий бізнес дуже крутий, екологічний та цікавий.
Бізнес на вирощуванні лаванди
Вирощування лаванди вже багато років популярне серед закордонних фермерів. Поступово займатися цією багаторічною рослиною починають і українські бізнесмени. Вирощувати лаванду надзвичайно просто та прибутково.
Навіщо взагалі вирощувати лаванду? Все просто, рослину використовують у косметичній, харчовій промисловості, а також у медицині.
До якості грунту лаванда не вимоглива. Вона може рости майже будь-де, тому це однозначно великий-великий плюс. Висаджувати кущі необхідно навесні або ж восени. За допомогою спецобладнання 0,5 гектара землі можна засадити за 1 день. Якщо ж працюватимете вручну, то 4 людини зробить це орієнтовно за 4-6 днів. На пів гектара землі знадобиться 9-12 тисяч саджанців.
Якщо вирощуватимете лаванду для харчової та косметичної промисловості, то обробляти поля хімікатами у такому випадку суворо заборонено. Доведеться прополювати лаванду вручну 5-6 разів за один сезон. Підживлювати кущики варто бактеріальними препаратами та мікродобривами.
Існує кілька способів заробітку на лавандових полях. Є один основний та кілька додаткових для збільшення вашого доходу. Спочатку розгляну додаткові, а потім перейдемо до того, який приносить найбільше коштів.
Букети з лаванди
Організуйте продаж букетів з лаванди. Можете домовитися про поставки цих квітів із квітковими магазинами. До речі, якщо задумуєтеся про квітковий бізнес, то наприкінці матеріалу на вас очікує цікаве та корисне посилання.
Букети з лаванди користуватимуться попитом, адже вони мають неповторний аромат та незвичний вигляд.
Лавандовий мед
Він унікальний та досить дорого коштує. Встановіть кілька вуликів із бджолами та додатково отримуйте кошти за продаж лавандового меду. Переглянув кілька оголошень і знайшов такі ціни: за 200-грамову баночку такого меду просять 200 гривень. В іншому ж оголошенні за 250 грн можна придбати 370 грамів меду. Не мала ціна, правда ж?
Обладнайте фотозону
Оригінальні фотозони також користуватимуться попитом серед блогерів та звичайних туристів. Трішки реклами і у вас буде черга з охочих провести красивезну фотосесію серед лаванди.
Після збору врожаю переробники купують висушені суцвіття лаванди. За один кілограм можна заробити орієнтовно 45 гривень. Це зовсім не серйозно. Прибуток буде, але явно не такий, на який ви розраховували.
Переробка лаванди
Краще зайнятися переробкою лаванди на ефірні олії. Тоді вдасться заробити більше. Зокрема, 0,5 га землі принесе орієнтовно 40-50 літрів ефірної олії. На ринку вартість одного літра складає 270-300 доларів. На формування ціни впливає якість (ефірність) олії. Щоб отримати олію необхідно застосовувати випарювач.
Під час виготовлення ефірної олії ви також отримаєте побічний продукт під назвою гідролат. Зазначу, що гідролат також містить корисні властивості та продається по 50 $ за літр.
Підраховуємо прибуток. Продавши ефірну олію та гідролат з пів гектара землі можна отримати 12500-15000 тисяч доларів.
Читайте більше цікавих матеріалів унашому телеграмі.

Продаж саджанців як бізнес
Для багатьох людей вирощування саджанців досить цікаве хобі. Так перетворіть його на спосіб заробітку! Необхідно мати безперебійне постачання води, а також обладнати теплиці (так званий розплідник для саджанців).
Які саджанці можна вирощувати?
Саджанці плодових дерев: груші, вишні, черешні, яблуні, горіхи, абрикоси, сливи. Такі деревця купують не лише поштучно, але й оптом для малих сімейних ферм, які лише створюють сад.
Кущові рослини також користуються великим попитом. Йдеться про вирощування малини, лаванди, лохини, смородини, порічки, агрусу.
Декоративні дерева: кедр, сосна, туя, ялина, різноманітні карликові деревця типу беріз, верби. Їх використовують для декору територій.
Зазвичай, найкраще вирощувати та продавати плодові дерева. Попит на них найбільший. Перед прищеплення рослини необхідно пройти мінімум 2 роки. Зберіть насіння певного деревця, просушіть, а навесні або ж восени висадіть у попередньо підготовлений грунт.
На зиму саджанці варто утеплити тирсою. А через рік – прищепити. До того часу оберігайте деревця від вітру, шкідників, поганої погоди.
Коли продавати саджанці
Весна та осінь це найкращі пори року для продажу саджанців. Найдорожчі – деревця черешні та абрикос (від 120 гривень), найдешевші – вишні (від 50 грн), а також груші чи яблуні (75-90 грн). Із одного гектару землі можна заробити орієнтовно 60-100 тисяч гривень. Сума загальна і може бути дещо іншою. Все залежить від багатьох чинників.
От ми і розглянули прибуткові бізнес-ідеї для села. Сподіваюся, що ця інформація буде корисною для Вас. Ще раз запрошую приєднатися до мого телеграм-каналу.
Інші матеріали про заробіток: