Виробництво лавашу: вигідний бізнес з високою націнкою

Виробництво лавашу

Кожен шукає таку бізнес-ідею, яка б за короткий проміжок часу принесла хороший дохід. У новому матеріалі вирішив ознайомити вас з такою справою, як виробництво лавашу.

Виробництво лавашу

Це один із найрентабельніших видів бізнесу. Конкуренція досить висока, але якщо випікати кращий лаваш, ніж у конкурентів, то за короткий час знайдете свого покупця / споживача.

Де використовується лаваш

  • доповнення до їжі (у лаваш загортають хот-доги, шаурму та багато чого іншого);
  • для приготування лазаньї, в мексиканській, вірменській, індійській кухні;
  • це хліб, отож споживається упродовж всього року, незалежно від пори та сезонності;

Як оформити бізнес з виготовлення лавашу

Насамперед, зареєструйте власну діяльність та зберіть пакет документів. Одразу ж шукайте приміщення, постачальників сировини та працівників. Якщо плануєте невелику точку та будете справлятися самостійно, то перший час можна працювати власноруч або ж залучити членів сім’ї. Якщо є можливість, найміть на роботу працівників.

Яке приміщення обрати

Для старту середнього бізнесу потрібне приміщення площею мінімум 120 квадратних метрів. Обов’язково всередині має бути каналізація, побілені стелі, гаряча та холодна вода, вентиляція, підсобні й побутові зони.

Виготовляти харчові товари у підвальних приміщеннях неприпустимо, пам’ятайте це.

Обладнання для виробництва лавашу

Знадобиться зволожувач, розкочувальна машина, тістоміс та піч тунельного типу. Техніку можна придбати нову. Якщо хочете суттєво заощадити (до 40-50 % від вартості), то купіть вживане обладнання. Але не забувайте, що така техніка має вищий ризик поломок. Перед покупкою уважно все перевіряйте.

Персонал

На одній зміні повинно працювати мінімум 2 людей, які виготовлятимуть продукцію. Ще кілька працівників необхідно для пакування готового лавашу. Якщо у вас невелике виробництво, то підійде по одній людині на кожний процес. На працівників повинні бути оформлені медичні книжки.

Виготовлення лавашу

Навчитися випікати лаваш не складно. Є багато різних технологій. Ознайомтеся з ними та оберіть для себе найкращу. Якщо виробництво масштабне, то без автоматизованої техніки не обійтися. Вручну багато лавашу ви не виготовите. Та і на сучасному обладнання вдвічі нижча собівартість продукції, ніж виготовлення вручну.

Читайте більше цікавих матеріалів унашому телеграмі.

Виробництво лавашу: вигідний бізнес з високою націнкою
Виробництво лавашу.

Де продавати лаваш

Найпростіший спосіб – це звертатися до різноманітних кіосків з шаурмою/хот-догами, пропонувати власну продукцію магазинам, кафе, ресторанам та супермаркетам. Старайтеся бути кращими, ніж конкуренти та пропонувати клієнтам не лише гарну ціну, але й круту якість лавашу. Він не повинен швидко розмокати та розвалюватися в руках. На ринку класного лавашу не так і багато. Кожен виробник намагається на чомусь заощадити та допускається різних “косяків” задля здешевлення продукції.

Також можете пропонувати поставки виробництво лавашу в інтернеті. Створіть повідомлення на різних дошках оголошень, запустіть рекламу або ж розміщуйте пости в різних кулінарних або звичайних групах вашого населеного пункту або області.

Стартовий капітал для відкриття бізнесу

Ще до відкриття ви повинні скласти бізнес-план. Прорахуйте всі вкладення, собівартість готового продукту, оплату комуналки, оренди приміщення, зарплати працівників. Проаналізуйте ціни конкурентів та розрахуйте, яка вартість буде вигідна для вас.

Згідно з порадами фахівців, для старту необхідно орієнтовно 1 мільйон гривень. Третина від цієї суми піде на закупівлю автоматизованої лінії виробництва. Ще 50 тис. це орієнтовна вартість оренди приміщення на місяць (якщо маєте своє, то взагалі ідеально). Решта коштів – це комплектація та ремонт цеху, зарплата працівникам.

Якщо ваш бюджет обмежений, то варто задуматись над відкриттям не повноцінного цеху з виробництва, а міні-пекарні. Вона обійдеться лише у 150-200 тисяч гривень.

Витрати

Це лише базові показники. На формування точних витрат впливає вартість оренди, сировини, зарплата працівників, податки. Орієнтовні щомісячні витрати складуть +- 150-180 тисяч гривень.

Заробіток на виготовленні лавашу

Продавати лаваш можна у 4-5 разів дорожче від собівартості. Зазвичай, вартість одного лаваша в магазині складає 25-30 гривень. Якщо продавати в роздріб, то невелика пекарня за місяць заробляє чистими 20 тисяч, а середня – 40 тисяч. Термін окупності 2-3 роки. Якщо ж велике виробництво і є чимало точок збуту, то прибутки будуть набагато більшими.

Краще ж співпрацювати з кіосками з шауромою чи іншою вуличною їжею. Якщо домовитися з кількома такими точками, то можна непогано заробляти. Фізичний магазин у такому випадку відкривати не варто, працюйте лише на доставку. Або ж поєднуйте все зразу, щоб отримати максимальну вигоду. Ризики мінімальні.

Інші матеріали про заробіток:

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Скільки платять за 1000 переглядів на ютубі в Україні
Наступний запис
Заробіток в інтернеті 2024: на чому заробити гроші
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *