Як заробити на грибах: білі гриби приносять гроші

Як заробити на грибах

Багато хто полюбляє ходити до лісу та шукати гриби. Тихе полювання – відмінний спосіб не лише відпочити від метушні та насолодитися природою, але й заробити гроші. Тема нового матеріалу: як заробити на грибах.

Як заробити на грибах

Любителі пошуку грибів знають, що літо та осінь найкраща пора для збору грибів. Якщо ви чудово розумієтеся на видах грибів, то можете на цього непогано заробити. У такій справі найважливіше – це збирати лісові дарунки ВИКЛЮЧНО в екологічно чистих місцях. Не можна брати гриби в забруднених місцях, поблизу автомобільних доріг і так далі. Суть зрозуміла.

Заробіток на білих грибах

Найвигідніше це збирати та продавати білі гриби. Якщо ви знаєте врожайні місця, то з легкістю можете отримати додатковий дохід. Промоніторивши інтернет (кінець червня 2023 рік) я з’ясував, що за кілограм біляків просять орієнтовно 150 гривень. Гриби повинні бути почищені, без бруду, а найголовніше – не червиві. Багато недобросовісних продавців на базарах “впарюють” людям червиві гриби під виглядом ідеально красивих. Не обманюйте нікого, адже це низько та ганебно.

Також пошукав ціни на лисички. Вони вартують 100 гривень за кілограм. Це приблизна вартість. На ринкову впливатиме попит, кількість пропозицій в інтернеті чи на базарі, місце збору та продажу грибів. До прикладу, карпатські біляки можуть вартувати більше, ніж гриби зібрані, до прикладу, десь на Хмельниччині. Саме гірські гриби мають найбільшу цінність, але зібрані не в горах білі нічим не гірші.

Можна продавати і сироїжки, червоноголовці, козарі (бабки). Ціна на них буде меншою, ніж на білі гриби. Якщо не хочете продавати свіжі гриби, то сушіть їх та продавайте сушені. Знову ж таки, сушка повинна відбуватися лише “здорових” грибів, без червів. Закривайте їх у банках без вологи, інакше зіпсуються.

Читайте більше цікавих матеріалів унашому телеграмі.

Як заробити на грибах
Як заробити на грибах

Скільки можна заробити на грибах

Буду наводити цифри на своєму прикладі. Я надзвичайно полюбляю шукати гриби та займаюся цією справою вже понад 15 років. Гриби не продаю, але обсяги збору назвати можу. Отож, перша рекомендація – знайти грибні групи вашого району чи області. Так найкраще вирішувати, коли йти до лісу, якщо ви не вмієте орієнтуватися по погоді чи не маєте багато вільного часу. Коли користувачі починають масово виставляти фото грибів, то значить ваш час настав. Моє грибне полювання відбувається біля самого Львова. Місця не надто грибні, але якщо гриби масово ростуть, то за дві-п’ять годин можна знайти 2-10 кілограмів. Все індивідуально. Переважно вага знахідок не перевищує 1-5 кг. Якщо пощастить, то наберете багато грибів. Рекорд мого тата за 2022 рік це 11,6 кг грибів.

Нагадаю ще раз, що це досить скромний результат. У Карпатах можна знайти десятки кілограмів. Тому непоганий варіант поїхати у гори та забити багажник авто чи сумку біляками. Але треба знати місця. Без цього ніяк.

Рахуємо так. Якщо знайти за день 5 кг білих грибів, то можна заробити з них 750 гривень. 10 кілограмів це вже 1500 грн. Дуже непогано. Далі математика проста, головне, щоб гриби були. Але не забувайте, що є і десятки вилазок до лісу, які не приносять жодного результату. А буває дві-три, за які назбирується велика кількість грибів. Все індивідуально. Якщо знати чимало грибних місць, то і результат буде.

Де продавати гриби

Отож, ви назбирали білі гриби. Але де ж їх продати? Якщо знаєте, що точно повернетеся додому не з порожніми руками, то створіть оголошення до олх чи іншому ресурсі. Запропонуйте людям робити передзамовлення грибів. Так можна сформувати базу клієнтів та швидко продавати знайдене. Крім того, створіть допис у грибних групах та також запропонуйте користувачам купувати у вас гриби.

Інший варіант – підіть на базар та спробуйте продати гриби там. Стихійний ринок підійде. Українці люблять куштувати біляки, тому з продажем проблем не мало б виникнути.

Оптові поставки. Є оптовики, які скуповують гриби. У них, як правило, ціна нижча. Мабуть 100 грн за кілограм. Але вони готові купувати гриби більшими партіями (хоча б від 5-10 кілограмів).

Сушені гриби продати легше, адже вони можуть довго зберігатися та не псуються. Кілограм білих коштує 1200-2000 гривень. Але щоб висушити кілограм знадобиться “сирого” матеріалу орієнтовно 10-12 кілограмів.

Висновки про заробіток на грибах

Досить непоганий вид додаткового доходу, який здатний наповнити гаманець. Якщо йдеться про білі гриби, то краще збирати осіння біляки. Тоді вони тверді, без червів. Та і цінуються більше, ніж літні. Але влітку є шанс натрапити на “грибну роздачу” та за кілька разів назбирати дуже багато.

Інші матеріали про заробіток:

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Заробіток на мегого: перегляд фільмів та серіалів за гроші
Наступний запис
Робота без досвіду: як заробити гроші без навичок
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *