Вендинговий бізнес на кавових автоматах: стартуємо дешево!

Вендинговий бізнес на кавових автоматах

В Україні продовжує набирати популярності такий бізнес, як вендингові автомати. Цей напрямок передбачає мінімальні вкладення та мізерні витрати часу для обслуговування автоматів. Далі поговоримо детальніше про вендинговий бізнес на кавових автоматах.

Вендинговий бізнес на кавових автоматах

Автоматизованих систем, які готують смачну каву, стає дедалі більше. Мене зацікавила ця тема, тому я також задумався над тим, щоб розпочати такий бізнес. Вирішив промоніторити кілька цікавих точок для встановлення та виявив, що там такі автомати вже з’явилися. А ще кілька місяців тому їх не було. З цього можна зробити висновок, що вендинговий бізнес (буду називати його так) успішно розвивається. Кавові машини є одними з найпопулярніших станом на 2023 рік.

Плюси продажу кави через автомати

Найбільший плюс це те, що такий бізнес популярний. Люди знають як користуватися кавомашиною, як оплатити каву та що потрібно робити. Автомат сам виконує всю роботу. Вам необхідно лише прийти раз на два дні (це орієнтовно), щоб обслужити техніку, досипати каву, сухе молоко і так далі. Є зручний додаток, який показує, скільки кав ще можна приготувати і коли потрібно йти оновити кількість продукції.

Безумовно ще один великий плюс – мінімальні вкладення. Промоніторивши кілька сайтів вдалося з’ясувати, що кавомашину можна придбати за 3400 доларів. Як для бізнесу це взагалі невеликі вкладення, які дозволяють почати заробляти. Далі відзначу, що на початковому етапі достатньо одного автомата. Якщо ви оберете вдалу точку, почнете заробляти та побачите, що цей бізнес створений для вас, то згодом придбайте ще кілька таких автоматів. Якщо відкрити кілька таких точок та найняти людину, яка буде їх обслуговувати, то отримаєте цілком пасивний бізнес.

Мінімальна торгова площа. Для початку роботи вам необхідно орендувати лише 1 квадратний метр приміщення. По грошах це просто мізер. Установка компактна та проста.

Ціни та асортимент кавомашини можна з легкістю поміняти. Це також відношу в актив, адже попит постійно змінюється, а ви можете самостійно редагувати вартість та різновиди напоїв. На крайні випадок (якщо бізнес “прогорить”), кавомашину можна легко продати. Ви фактично нічого не втратите, адже попит та вендингові апарати великий. Тобто, у цьому бізнесі мінімальний ризик.

Читайте більше цікавих матеріалів унашому телеграмі.

Вендинговий бізнес на кавових автоматах
Вендинговий бізнес на кавових автоматах

Недоліки бізнесу на кавомашинах

Найбільшим недоліком я б назвав конкуренцію. Через низьку вартість кавомашин їх є досить багато. Часто проблемно знайти гарне місце для розміщення, адже всі “грошові точки” вже давно зайняті. Ще один негативний фактор – сезонність. Влітку продажі будуть набагато меншими, ніж у холодні пори року. Зазвичай, у спеку люди віддають перевагу прохолодним напоям, а не гарячій каві. Але все ж холодних днів у році набагато більше, ніж теплих.

Погано обрана локація для продажу позначається на заробітках. Якщо оберете неправильне місце, то ваша справа швидко зазнає невдачі. Невелика порада: якщо одна точка не принесла бажаного доходу, то просто змініть місце. Так, ви втратите 1-3 тисячі гривень за оренду та переїзд. Але якщо нове місце буде приносити більше грошей, то ці витрати з легкістю відіб’ються. Зазвичай автомати розміщують в їдальнях, торгових центрах, кафе, біля навчальних закладів.

Як розпочати бізнес на каві

Насамперед, проаналізуйте ринок та оберіть прибуткову, на вашу думку, локацію. Далі оформлюйте документи, купуйте кавомашину (її виготовляють за 3 тижні, якщо немає в наявності). Встановлюють автомати виробники. Також вони повинні ознайомити вас з принципом роботи автомата, налаштувати онлайн оплату, показати, як завантажувати продукти для приготування напоїв. Останній крок – починаєте працювати та заробляти гроші.

Не забудьте зареєструвати ФОП та вказати КВЕД – 47.99. Для встановлення апарату необхідно отримати дозвіл. Якщо він працюватиме в магазині, то дозволу досить. Якщо ж у точці реалізації непродовольчих товарів, то варто оформити додаткову угоду. Пам’ятайте, що людина, яка обслуговуватиме апарат, повинна мати медичну книжку. Також отримайте у виробника сертифікати на автомати. Постачальник надає сертифікати на інгредієнти та товари.

Як обрати вендингову кавомашину

Якщо ви збираєтесь встановлювати автомат у торговому центрі чи магазині, де є охорона, то можна обирати машину з максимальною функціональністю за кілька тисяч доларів. Також у ній буде вбудована камера відеоспостереження. Для вулиці та місць з високим ризиком вандалізму краще обирати дешевий апарат на кілька основних напоїв.

Від себе раджу не економити на якості кавових зерен та не купувати різний “шмурдяк”. Напій повинен бути нічим не гіршим, ніж та кава, яку готують в кавових кіосках баристи. Запам’ятайте, якщо напій буде поганий, то ви лише втрачатимете клієнтів. Краща якість – більше продажів. Куштуйте те, що будете продавати та робіть так, як для себе.
Також раджу обирати лише ті кавові машини, які мають вбудовані платіжні системи. Часто у людей немає “дрібних” грошей і їм зручно оплатити каву карткою. Це найзручніше та найшвидше. Якщо платіжної системи не буде, то ви знову ж таки втрачатимете клієнтів.

Вендинговий бізнес на кавових автоматах
Вендинговий бізнес на кавових автоматах

Витрати на вендинговий бізнес на кавових автоматах

Початкові витрати. До них входить хороший кавовий автомат (3-5 тис. доларів), платежі за відкриття ФОП.

Щомісячні витрати на вендинговий бізнес на кавових автоматах. Перш за все, це вартість оренди місця. Будемо відштовхуватися від суми 2-3 тисячі гривень. Також необхідно платити бухгалтеру, який допомагатиме вам рахувати дохід, сплачувати податки. Якщо ви “прошарені”, то можете робити це самостійно та економити гроші.

Наступний пункт витрат – електроенергія. Власники кавових автоматів стверджують, що кожного місяця витрачають +- 180 кВт. Будемо рахувати, що це 300-600 гривень.

Середня вартість хорошої кави складає +- 30 гривень. Будемо рахувати наступним чином:

  • погана точка (10 проданих кав за добу);
  • середня точка (25 кав);
  • хороша точка (40 проданих напоїв).

Отож, за 30 днів погана точка здатна принести 9 тис. гривень, середня 22500 гривень, а хороша 36000 гривень. Це “брудний” дохід, а не чистий. Щоб порахувати чистий, необхідно відняти оренду, комуналку, вартість сировини для приготування кави, стіків цукру, кришечок, води, стаканчиків. Собівартість стаканчика кави об’ємом 0,2 л становить 6-9 гривень. Націнка складає 200-300 %.

Витрати на рік:

  • обираю вартість автомата 3400 доларів (+- 125 тис. гривень);
  • оренда місця 3000 грн (рік 36 тис);
  • електрика 500 грн (6000 грн на рік).
  • витратні матеріали (кава, вода, стаканчики і так далі) – від 3000 до 12000 грн. Це в залежності від того, скільки кав продасте.

Відбити вкладення можна як за 6 місяців, так і за 1 рік. Знову ж таки тут прямо впливає вдало обране місце. Один автомат можна розглядати як додатковий дохід. Якщо справи підуть добре, то відкривайте ще кілька та починайте добре заробляти. Не бійтеся нових викликів, вендинговий бізнес на кавових апаратах – це один із ваших шансів змінити життя на краще.

Актуальні бізнес-ідеї:

 

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Як відкрити рибальський магазин: прибутковий бізнес з нуля
Наступний запис
Заробіток на мегого: перегляд фільмів та серіалів за гроші
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *