Домашнє вино – надзвичайно смачне. На відміну від магазинного, ми точно знаємо, що воно виготовлене лише з натуральних інгредієнтів та не містить різної хімії. Сьогодні поговоримо про заробіток на виробництві домашнього вина.
Заробіток на виробництві домашнього вина
Найбільшим попитом такий напій користується на курортах та у туристичних місцях. Але не варто обмежуватися лише ними. Швидко продавати вино можна навіть у маленькому місті. Головне – правильного його виготовляти та розуміти технологію.
Не обмежуйтеся лише стандартним вином із винограду. Використовуйте різноманітні ягоди і ви не прогадаєте. Восени 2022 року я вперше в житті скуштував терен (дика слива) та виготовив із нього 30 літрів вина (теж вперше у житті). І воно вийшло просто чудове. Відрізняється від виноградного та має цікавий смак. Цим я хотів сказати, що потрібно експериментувати. Робіть напої з різних інгредієнтів. До речі, у такого вина (з терену) ціна може бути вищою, ніж у виноградного, адже пропозицій на ринку не так і багато.
З чого почати винний бізнес
Насамперед, потрібно знайти постачальників фруктів чи ягодів. Я збирав терен самостійно, так само можете зробити і ви. Або поїздити по селах та викупити у селян за нижчою ціною. Також потрібна велика кількість цукру. Краще закупити його за оптовими цінами. Так вдасться заощадити кругленьку суму.
Якщо ви вирішили продавати вино, то потрібно реєструвати бізнес, отримати дозволи та ліценцію. Якщо ж виготовляєте для себе, то усього цього не потрібно. Не забувайте і про тару для бродіння. У жодному випадку не використовуйте пластик, лише скло.
Обладнання, технології виготовлення та вкладення
Про тару ми вже згадали. Крім скляної можна використовувати також дерево. Пластик і метал заборонено. Важливо, щоб у приміщенні, де зберігатиметься напій, був сталий температурний режим. Підійде льох або ж темний підвал. Серед вкладень також соковитискач та гідрозатвори для тари. Придбайте і спиртометр (зрозуміло для чого), термометр та гігрометр.
Реєструвати бізнес рекомендують виключно тоді, коли ви виготовлятимете вина у великих масштабах. Дрібним підприємцям це робити не вигідно, адже вийдете у мінус. Але для реалізації продукції варто мати сертифікати відповідності, не забувайте про це.
Тепер одне із найцікавішого – технологія виготовлення вина. Насамперед, необхідно підготувати ємності для соку та обладнання. Обробіть тару содою, вимийте та висушіть. Дерев’яні бочки обкурюють сіркою, щоб не з’являлася цвіль.
Підготуйте та очистіть фрукти або ягоди. Найкраще збирати чи купувати врожай після перших заморозків, але якщо на вулиці літо, то підійте і так. Просто після заморозків ягоди та фрукти втрачають зайву вологу та стають набагато солодшими. Важливо! Інгредієнти для вина не потрібно мити, адже на них є природні дріжджі, які потрібні для процесу бродіння.
Описувати процес виготовлення самого вина не буду, адже варіантів є десятки, а який обрати – вирішувати вам. Краще почитати у гуглі різні способи та виготовляти вино по тому, який сподобається найбільше.
Після виготовлення та бродіння готове вино розливають у тару. Його фільтрують, розливають по пляшках та закупорюють. Зберігати напій потрібно при температура 10-16 градусів. Приміщення має бути сухим. Один літр вина виходить орієнтовно з 1-1,5 кілограмів сировини.
Читайте усі найновіші та найцікавіші новини в моєму Телеграм-каналі. Нас понад 3000.
Де продавати домашнє вино
Зазвичай, саморобне вино продають на ринках, поруч із будинками, через друзів. На курортах – у закладах громадського харчування, поруч із популярними туристичними місцями. Можна торгувати на ярмарках.
Вкладення для старту бізнесу
Якщо ви готуватимете вино із власної сировини, то для запуску бізнесу на початку знадобиться орієнтовно 20 тисяч гривень. 3/4 від цієї суми доведеться витратити на придбання тари та обладнання.
Який заробіток на виробництві домашнього вина
На продажу домашнього вина можна заробити досить непогано. Один літр готового напою продають за 100 гривень (сухе вино). Якщо вино кріплене, то ціна удвічі більша – 200 гривень за один літр. Якщо вино виготовлене не зі стандартного винограду, а з інших фруктів чи ягід, то вартість можна збільшувати удвічі, адже це ексклюзив.
Реалізація великої партії дозволяє заробити 30-50 тисяч гривень. Найголовніше – знайти канали збуту. Тоді виробництво можна розширювати та заробляти більше. Як бачимо, заробіток на виробництві домашнього вина досить непоганий. Таким бізнесом можна займатися, маючи основну роботу.
Інші матеріали про бізнес: