Вирощування картоплі як бізнес: які вкладення та заробіток

Вирощування картоплі як бізнес

Більша частина людей вживає у їжу картоплю. Ця сільськогосподарська культура ніколи не втратить популярності. У матеріалі розглянемо вирощування картоплі як бізнес. Що потрібно для відкриття власної справи та який дохід можна отримати.

Вирощування картоплі як бізнес

Для старту власної справи вам потрібно володіти або орендувати 1-3 гектара землі. Якщо бізнес піде добре, то посівну площу можна поступово розширювати. Чим більша ділянка, тим більшою буде рентабельність картопляного бізнесу.

Великий плюс вирощування картоплі це те, що її купуватимуть як за сприятливих умов, так і під час кризи. Згідно з даними спільноти «Ідеї для вашого бізнесу», рентабельність вирощування картоплі в середньому складає 20-45 %. Якщо є відповідний клімат та грамотний догляд за плодами, то можна вийти на чистий дохід 70-100 %.

Обираємо сорт картоплі

У світі існує надзвичайно велика кількість сортів картоплі. Під кліматичні умови України адаптовано орієнтовно 500 видів. Під час вибору звертайте увагу на реєстр селекційних досягнень. Там вказано оптимальні сорти для кожної області країни. У переліку знайдете 5-10 видів, які підійдуть вам найкраще.

Читайте усі найновіші та найцікавіші новини у нашому телеграмі.

Беріть до уваги такі показники як час дозрівання, вид (ранній чи пізній), тип, врожайність на один гектар. Дізнавайтеся, чи стійкий вид до захворювань, який вміст крохмалю та середня вага при дозріванні.

Вирощування картоплі як бізнес
Вирощування картоплі як бізнес

Як розпочати картопляний бізнес

Перший пункт – це знайти ділянку для садівництва. Далі потрібно зареєструвати бізнес. Якщо ви власник та реалізація товарів відбуватиметься у невеликих розмірах, то вдасться уникнути бюрократичних процедур. У такому випадку підприємство реєструється як «особисте підсобне господарство».

На масштабний проєкт потрібно реєструвати фермерське господарство або ж відкривати ФОП.

Обладнання та вкладення

Перед початком будь-якого бізнесу необхідно скласти бізнес-план. У нього внесіть дані про витрати на землю. Чи це буде оренда ділянки, чи ви її викупите, чи маєте свою. Це впливає на підсумкову суму вкладень.

Картопляний бізнес зі старту передбачає немалі фінансові вкладення. Оренда землі може обійтися у 30-60 тисяч гривень. Все залежить від регіоні та інших чинників. Найбільші вкладення це техніка, яка потрібна, якщо площа поля перевищує 3 га.

Трактор коштує від 300 тисяч гривень, комбайн для збирання 150 тис., картоплесаджалка до 20 тис., культиватор для обробки грунту – 100 тисяч. Ще 100 тисяч вартуватиме сортувальна лінія. Навіть при закупівлі мінімальної кількості обладнання необхідно орієнтуватися мінімум на 600 тисяч гривень. Заощадити кошти допоможе купівля вживаних машин, але чи не ламатимуться вони?

Заробіток на картоплі

Вирощування картоплі як бізнес досить цікавий. Переходимо до питання, яке хвилює фактично усіх тих, хто відкрив цей матеріал. Скільки ж можна заробити?

Отож, врожайність гектара завдяки інноваційним технологіям та техніці складає 60-80 тонн картоплі. Якщо продавати її оптом по 5-10 грн/кг, то можна з гектара отримати від 300 тисяч до 1,6  млн гривень.

Якщо врожайність з 1 га буде 25 тонн, то заробите від 80 тисяч. Рентабельність у цьому бізнесі досить висока. Окупаються вкладення зазвичай менше, ніж за три роки. Якщо господарство невелике, то може знадобитися до чотирьох років.

Лайфхак. Чимало фермерів вміють продати картоплю набагато дорожче. Достатньо просто вимити та висушити її перед продажем і ціна вже буде набагато більшою. Якщо самостійно зайнятися упакуванням, то вартість кілограма підвищите ще у 1,5-2 рази.

Де продавати картоплю?

Великий врожай це дуже круто, але де ж продати вирощену картоплю, якщо ви початківець у цій справі. На дохід впливає правильно обраний канал збуту.

Здавайте картоплю перекупникам, переробним підприємствам, комерційним об’єктам (магазини, заклади харчування, торгові мережі), продавайте кінцевим споживачам (шукайте оголошення про купівлю на інтернет-майданчиках або самостійно торгуйте на ринках).

Чимало підприємців взагалі ніде не продають картоплю, а відкривають підприємства з виготовлення крохмалю, консервів, чипсів, замороженої картоплі-фрі. Це ще більші вкладення, але і заробіток відмінний.

Дякую всім, хто дочитав цей матеріал до кінця. Далі переглядайте кілька цікавих новин про актуальні бізнес-ідеї.

Користі статті про актуальні бізнес-ідеї:

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Як обрати нішу для інтернет-магазину
Наступний запис
Актуальні ідеї для автомобільного бізнесу: цікаві ніші для старту
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *