На вулицях населених пунктів часто можна зустріти точки з продажу алкоголю. Сьогодні поговоримо про пиво. Точніше, як відкрити магазин розливного пива.
Як відкрити магазин розливного пива
Зазвичай, пиво вважають сезонним напоєм. Насправді це не так. Згідно зі статистикою, пиво чудово продається як у теплі пори року, так і взимку. Найбільше попит зростає тоді, коли є свята або ж багато спортивних подій.
Попит це не проблема. Найбільші складнощі з тим, що у цій ніші висока конкуренція. Перед відкриттям необхідно продумати кожну дрібницю, розподілити бюджет та скласти маркетингову стратегію. Вам необхідно обрати точку, в якій не буде конкуренції та вигадати, як приваблювати покупців.
Ще один важливий аспект – придбання ліцензії на торгівлю спиртним. Зробіть все правильно, щоб з першого разу її отримати та не мати зайвої мороки. Про це пише спільнота «Бізнес-ідеї».
Відкриття точки, асортимент і переваги
Навіть відкриття невеликої точки для продажу здатне принести власнику стабільних дохід. Серед плюсів такого бізнесу – клієнти усієї вікової категорії (від 18 років). Пиво користується надзвичайно високим попитом серед українців. Також торгівлю можна розпочати у будь-якому населеному пункті без жодної спеціальної освіти. Наступний плюс – швидка окупність та невелика ціна товарів.
Отож, відкриваємо магазин пива. Є кілька варіантів для місця локації. Насамперед, можна розглянути оренду місця в супермаркеті. Зазвичай, такий варіант найкращий для осіб, які тільки починають перші кроки у бізнесі. Зазвичай, у магазині продають пиво у пляшках. У вас ж буде живе пиво, яке має більший попит.
Читайте усі найновіші та найцікавіші новини в моєму Телеграм-каналі.
Другий варіант – пивний кіоск. Оформити на такий МАФ документи набагато легше, ніж на повноцінний магазин. Головне це обрати локацію, якою проходить велика кількість людей.
Ще один спосіб – відкрити спеціалізований заклад. Найдорожчий варіант, адже потрібно знати усі нюанси ринку та вкласти у власну справу великі кошти.
Останній та досить легкий варіант для початківців це франшиза. Просто купуєте вже готову франчайзингову схему. Переглядайте запропоновані на ринку та обирайте найкращу. Представники компанії допоможуть вам обладнати точку, відкрити магазин пива та замовити гарну рекламу. Дуже просто та легко. Відома мережа підтримуватиме вас і запустити бізнес із нуля вийде досить швидко. Недолік франчайзингу – підписання договору. Тобто, якщо ви з певної причини не зможете працювати з франчайзером, то до конкурентів піти не вдасться.
Формат закладу. Обирайте один із перерахований форматів закладу. До асортименту додавайте не лише різноманітні види живого пива, але й пиво у пляшках та супутні товари. Серед них снеки, серветки, одноразовий посуд, горішки, сушена риба та інші товари, які вживають разом із хмільним напоєм.
Інвестиції в бізнес, щомісячні витрати
Назвати точну суму вкладень досить складно. На формування ціни впливає регіон, локація, вартість оренди, масштаб та формат закладу, асортимент та умови доставки товару.
Щомісячі витрати. Кожного місяця вам буде необхідно платити зарплату працівникам, сплачувати оренду приміщення та комуналку, закуповувати товар та рекламу.
Реєстрація бізнесу.Без ліцензії ви зможете торгувати лише сидром, пивом та слабоалкогольними напоями. Якщо продаватимете виключно пиво, то достатньо звернутися у податкову та просто оформити торгове підприємство.
Якщо ж з часом захочете розширити асортимент та продавати міцний алкоголь чи вино, то потрібно буде купувати спеціальну ліцензію.
Отож, якщо ви вирішили продавати лише слабоалкогольні напої та пиво, то ліцензії та їх зберігання та продаж оформлювати не потрібно. У такому випадку вам необхідно лише зареєструвати ФОП та починати продавати.
Обираємо приміщення для торгівлі. Для запуску бізнесу з продажу розливного пива потрібно мати документи на приміщення. Купіть або орендуйте площу. Варто знати, що магазин із алкоголем не може розташовуватися поблизу навчальних закладів, стадіонів, адміністрацій чи лікарень. До них повинна бути відстань не менше 50-100 метрів.
Точка повинна мати склад для зберігання продукції у належних умовах, пожежну сигналізацію, аварійний вихід, окреме опалення, каналізацію, вентиляцію та водопостачання.
Постачальники пива, набір персоналу
Ще до оформлення документації та оренди приміщення варто потурбуватися про постачальників пива. Головні критерії для вибору:
- вигідні умови співпраці;
- стабільна та прийнятна якість пива;
- безперебійна та швидка доставка.
Під час складання бізнес-плану магазину розливного пива внесіть у документ інформацію про постачальників та наперед обговоріть з ними умови роботи. Консультуйтеся із підприємцями, які мають досвід, аналізуйте ринок.
Набір персоналу. Якщо точка не велика, то достатньо одного працівника віком від 18 років. Працівник повинен пройти інструктаж та мати санітарну книгу. Інших вимог немає. Якщо заклад більший, то знадобляться кілька продавців, охоронець, бухгалтер та прибиральниця.
Реклама. Як відкрити магазин розливного пива
Закон забороняє рекламувати спиртні напої безпосередньо. Можна отримати позов до суду та чималий штраф. Українське законодавство дозволяє використовувати зображення та слово «пиво» у рекламі.
Краще рекламувати магазин, а не алкоголь, щоб не мати проблем. На вивісці пишіть не «розливне пиво», а «розливні напої». Зображення алкоголю в рекламі варто подавати максимально завуальовано. Тепер ви знаєте, як відкрити магазин розливного пива.
Популярні матеріали про бізнес-ідеї: