Копірайтинг – це написання текстів, прес-релізів, статей, рекламних матеріалів на замовлення. Розглянемо, як заробити гроші на копірайтингу.
Як заробити гроші на копірайтингу
Така професія передбачає роботу онлайн. Що може бути краще, коли вам не потрібно їхати в офіс, а можна працювати навіть з власного ліжка та отримувати не малі гроші. Копірайтинг підходить для тих, хто вміє гарно писати та не допускає помилок. Або ж впевнено користується чат-GPT. Цей ресурс здатний як писати, так і виправляти помилки.
У матеріалі ви дізнаєтеся кілька рекомендацій та порад для того, щоб почати заробляти на написанні текстів на замовлення.
Копірайтинг: з чого почати
Усі копірайтери-новачки зіштовхуються з однією проблемою – де шукати замовлення. Для пошуку роботи необхідно зареєструватися на біржах фрілансу або ж пропонувати свої послуги чи шукати вакансії на дошках оголошень / пошуку роботи.
Серед українських бірж фрілансу найпопулярніші Freelance крапка юа, Kabanchik, Free-lance, Freelancehunt. Якщо ви вирішите працювати на зарубіжних сайтах, то можна використовувати Freelancer, Upwork, Fiverr. Підходить для тих, хто володіє іноземними мовами. Найкраще писати англійською, адже заробіток там буде у рази більший, ніж на текстах українською мовою.
Отож, реєструєтеся як фрілансер на вказаних ресурсах (або шукаєте ще якісь самостійно). Далі вводите у пошуку робота копірайтер або створюєте своє оголошення з пропозицією написати текст. Обов’язково необхідно додати кілька слів про себе та розмістити портфоліо з готовими матеріалами, які ви вже писали. Замовник повинен бачити ваш рівень та якість текстів.
Читайте усі найновіші та найцікавіші новини в моєму телеграмі. Нас понад 3000.
Робота копірайтер
На біржах платять або за кількість написаних символів або фіксовану суму за матеріал чи сторінку тексту. На старті оплата буде не високою. Коли ви наб’єте руку та матимете портфоліо та гарні відгуки, то можна просити за роботу набагато більше. Круті копірайтери здатні заробити за місяць кілька тисяч доларів (це якщо писати англомовні матеріали). На українських текстах можна вийти на рівень 1000 доларів на місяць.
Якщо пощастить, то можна знайти постійних замовників або ж влаштуватися у компанію та стабільну роботу. Це однозначно плюс, оскільки вам не потрібно буде щодня моніторити сайти у пошуках нових завдань. Роботодавець самостійно надаватиме вам роботу. Як варіант, шукайте вакансії у рекламні чи маркетингові агентства.
Працюйте напряму
Якщо не бажаєте працювати на когось, то можна створити власний сайт або ж шукати клієнтів напряму в соціальних мережах. Не забувайте, що для залучення клієнтів необхідно показати їм зразки виконаних робіт, свій досвід та навички. Ще можна створити власний блог та наповнювати його інформацією.
Як заробити великі гроші на копірайтингу
Як заробити гроші на копірайтингу (більше грошей). Копірайтинг – це зусилля та наполегливість. Працюйте над якістю власних матеріалів, щоб клієнти хотіли замовляти у вас нові роботи. Також вивчайте нові тенденції та техніки у сфері контент-маркетингу. Постійно вдосконалюйте власні навички у написанні текстів. Це прямо впливає на формування ціни та попит копірайтера. Професіонали ніколи не сидять без роботи й заробляють хороші гроші.
Ось кілька цікавих англомовних ресурсів, на яких можна почерпнути чимало інформації про написання текстів. Copyblogger – це блог про копірайтинг та створення класних текстів. HubSpotBlog – ресурс, на якому розміщують матеріали на тему маркетингу, контент-маркетингу. Content Marketing Institute – сайт з інформацією про контент-маркетинг.
Інші матеріали про заробіток: