Заробіток в інтернеті в Польщі: онлайн-робота та фріланс

заробіток в інтернеті в Польщі

Через повномасштабне вторгнення росії в Україну чимало громадян нашої держави тимчасово переїхали до Польщі. Робота за кордоном один із топпошуків серед українців. Розглянемо все про заробіток в інтернеті в Польщі.

Заробіток в інтернеті в Польщі

Після початку пандемії коронавірусу фактично усі країни Європи масово перейшли на віддалену роботу. Працювати онлайн стало зручно та просто. У матеріалі розглянемо, де і як українцю шукати роботу в Польщі, як працювати на фрілансі й чи потрібно платити податки за дохід в інтернеті.

Де шукати вакансії роботи з дому в Польщі

Кілька років тому українцям, як і полякам, було складно знайти роботу онлайн. Працювати з дому на той час було не популярно. Роботодавці хотіли бачити своїх підлеглих виключно в офісі. Пандемія змінила ситуацію на краще. Люди позбулися ярликів роботи в офісі та отримали змогу воркати, не виходячи з домівки.

Далі розповімо вам про кілька найпопулярніших сайтів для пошуку роботи у Польщі. Не забувайте відзначати на них галочку «віддалена робота». Польською це praca zdalna. Один із топ-ресурсів це pracuj.pl, пише “wise”. Для зручності там навіть є українська версія сайту. Також можна користуватися наступними ресурсами: LinkedIn, Flagma.pl, Praca.pl, Olx.pl, Glassdoor, Goldenline.

Читайте усі найновіші та найцікавіші новини у нашому телеграмі.

заробіток в інтернеті в Польщі
заробіток в інтернеті в Польщі

Заробіток на фрілансі

У Польщі серед іноземців також поширений фріланс. Працювати на фрілансі можуть не лише поляки, але й будь-хто. Найбільшою популярністю користуються сфери ІТ, копірайтингу та дизайну. Для більшості з них сфер необхідна більше англійська мова, ніж польська.

Для фрілансу пропонуємо загалом іноземні сайти, адже там платять у доларах. Серед них People per hour, Toptal, Fiverr. Freelancer.pl, Upwork, 99designs, We work remotely.

Для тих, хто розуміє та знає польську, підійдуть також Rocket jobs, Oferia.pl, Designer.pl.

Найскладніше для початківців – знайти першого клієнта. Для цього необхідно правильно та якісно заповнити власний профіль. Додайте свою світлину, опишіть себе, вкажіть досвід роботи. Використовуйте професійну та грамотну мову, не робіть помилок. Опишіть свої вміння та навички, плани та професійну мету. Коли «підуть» перші замовлення та відгуки, то працювати стане простіше. Ви отримуватимете більше роботи, оскільки клієнти бачитимуть, що ви якісно виконали інші завдання.

Які податки на фріланс

Якщо ви не маєте постійного контракту та працюєте в інтернеті на себе, то варто самостійно розраховувати податку. Варто знати, що польський закон передбачає сплату податків, якщо ви заробляєте онлайн від 30 тисяч злотих на рік. Менші суми звільнені від оподаткування, це важливо не забувати.

Платник податків також буде вимушений платити страховий внесок із медичного страхування. Краще за місцем проживання уточнити цю інформацію в Податковій адміністрації. Якщо ви зареєстрували у Польщі індивідуальну діяльність, то є чотири форми оподаткування. Тут радити нічого не будемо, яку вибрати. Все індивідуально, краще поспілкуватися на таку важливу тему з бухгалтером.

Якщо індивідуальна діяльність не оформлена, то працюйте через посередника. Він від свого імені виставлятиме клієнту рахунок, а наприкінці року розрахує ваші податки. Якщо дохід з-за кордону, то в податкову декларацію потрібно вносити дані у стрічку «дохід з-за кордону. Ставка 17 % та 32 % (у залежності від суми доходу). Не забувайте, що при невеликому заробітку цього робити не потрібно.

От ми і розглянули основне, що потрібно знати про заробіток в інтернеті в Польщі. Не здавайтеся і у вас все вийде. Далі можете переглянути кілька корисних посилань на матеріали про заробіток.

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Перегляд реклами за гроші: чи реально заробити
Наступний запис
Який бізнес можна відкрити в Україні: прибуткові ідеї
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *