Пасивний дохід: способи отримання грошей в Україні

пасивний дохід, заробіток на пасиві, ідеї для пасивного заробітку

Пасивний заробіток в Україні

Чимало людей хоч раз задумувалися над створенням пасивного доходу. Це круто, коли ви можете не працювати, а гроші всерівно будуть надходити. Розглянемо, як організувати пасивний дохід.

Також просимо підписатися на наш ютуб-канал «Як заробити гроші». Там розміщуємо цікаві відео про заробіток. Підтримайте контент українською мовою. Посилання ТУТ.

Оренда рухомого майна

Ви можете здавати в оренду автомобілі, спецобладнання, побутову й іншу техніку, мотоцикли, прикраси. Якщо передати власні активи окремій компанії чи найняти персонал, що цим займатиметься, то ви отримаєте повністю пасивний дохід.

Плюси і недоліки. Якщо не найняти персонал, то дохід буде частково пасивним. У свою чергу, заробіток буде набагато вищий, ніж у депозитах чи оренді нерухомості. Мінус – витрати на страхування «забирають» частину прибутку, речі можуть ламатися та потребувати ремонту. Їх необхідно оновлювати. Про це пише «Фінансер».

Строкові депозити

Це найпростіший спосіб, як отримати пасивний дохід. Ви розміщуєте гроші на депозит під відсотки у банк. Ставки невисокі, тому для отримання хорошого прибутку необхідно розмістити на депозит велику суму. До прикладу, щоб отримати 1000 гривень на місяць потрібно вкласти у банк 120 тисяч гривень. Це якщо ставка за депозитом буде 10 %. Ну і про податок не забувайте, із 1 тисячі доведеться заплатити орієнтовно 140-150 гривень податку.

До плюсів строкових депозитів відносимо простоту розміщення коштів, надійність від фонду гарантування вкладень. Недоліки – банк може збанкрутувати (кошти повернуть, але це може тривати дуже довго). Також є інфляція, гроші швидко знецінюються. Ну і такий дохід невисокий, лише дуже велика сума може принести прибуток.

Власний бізнес

Добре налагоджена робота бізнесу не потребує постійної присутності його власника. Відповідно, це непогане джерело, яке дозволяє пасивно заробляти гроші. Створити бізнес із нуля не складно, однак потрібно скласти бізнес-план та обрати хорошу ідею. Не забуваємо про вкладення грошей у власну справу та наполегливу працю для розвитку.

Упродовж першого розу велика кількість новостворених бізнесів банкрутують. Це ризиковано, оскільки бажаного прибутку можна не отримати. Найкраще – придбати готовий бізнес та без ризиків отримувати пасивний дохід. Є чимало франшиз, які пропонують стати власником того чи іншого бізнесу. Недолік – вартість франшизи не маленька.

Які плюси власного бізнесу? Пасивний дохід набагато вищий, ніж від депозитів, оренди нерухомості чи рухомого майна. Нижчі ризики, однак високий поріг входу. Прибутковий бізнес завжди коштує багато.

Оренда нерухомості

Це пасивний дохід, який має мінімальні ризики. Свою вартість з часом добре зберігають як будинки, так й офісні приміщення, квартири та інші об’єкти нерухомості. Вони приносять стабільний та високий дохід.

Цей спосіб на 100 % пасивним важко назвати. Вам буде необхідно брати гроші за оренду, займатися ремонтами (коли це потрібно), стежити за станом нерухомості. Тішить те, що ризики втратити гроші фактично відсутні. Варто лише добре обирати місце для придбання нерухомості. На етапі зведення будинку найкраще інвестувати гроші в покупку, адже квартира, яка буде введена в експлуатацію, коштуватиме вже на 25 % дорожче.

Розглядайте й здачі в оренду кількох квадратних метрів торговельної площі, вільної кімнати чи місця в офісному приміщенні.

Плюси – нерухомість не втрачає цінності, високий дохід, низький рівень ризику. Недоліки – високий поріг входу, витрати на комуналку, податки, ремонт. Також низька ліквідність (продається нерухомість довго).

Читайте усі найновіші та найцікавіші новини у нашому телеграмі.

пасивний дохід, заробіток на пасиві, ідеї для пасивного заробітку
Пасивний дохід

Власний сайт

Якщо ви створите власний сайт в інтернеті, то отримаєте змогу в майбутньому отримувати пасивний заробіток. Гроші можна заробити на розміщенні реклами, продажі товарів партнерів чи публікації тематичних статей з посиланнями на інші ресурси. Також не забуваємо про партнерську програму від Google AdSense, яка платить за показ реклами на сайті.

Розвиток веб-сайту складний та тривалий процес. Потребує постійної підтримки, вкладення часу та грошей. Можна купити готовий ресурс, який має хороший рейтинг, та почати отримувати пасивний дохід.

Плюси: серйозні доходи у випадку успіху. Мінусів більше – без досвіду результату досягнути складно. Потрібно витрачати багато грошей та часу на підтримку ресурсу та його рекламу. Надзвичайно велика конкурентність та складне просування у топ. Є високий ризик неприбутковості. Порада – не копіюйте чужі новини, переписуйте та створюйте унікальні. Такі новини краще сприймаються пошуковими системами.

Державні облігації

Це найнадійніший варіант пасивного доходу, оскільки є борговим зобов’язанням держави. Купивши облігації ви отримуватимете пасивний стабільний дохід. Невиплата відсотків буває надзвичайно рідко.

До плюсів відносимо високу ліквідність держпаперів, не потрібно сплачувати податок, держава гарнтує дохід. Облігації цифрові, їх не потрібно відкривати.

До мінусів відносимо те, що для простих українців поріг входу дуже високий – 1 мільйон гривень. Є фіксована ставка до 7 років у валюті або гривні на весь строк.

Пайові інвестиційні фонди

Це спільне об’єднання капіталів невеликих інвесторів, які разом вкладають кошти у прибутеові активи. Популярні в державах із ринковою економікою, однак в Україні наразі розвинуті мало. Можливо з часом цей спосіб пасивного доходу стане більш привабливим, однак зараз непрозора діяльність довіри не викликає.

Серед плюсів низький поріг входу та відносно вищий дохід, ніж від депозиту в банку. Мінуси – складно проконтролювати, як фонди використовують ваші вкладені кошти. Прибутковий, відкритий та надійний фонд складно знайти. Мало у кого є відкрита й прозора звітність.

Гроші на пасиві

От ми і розглянули чимало цікавих способів заробітку на пасиві. Який метод обрати вирішувати лише вам. Пам’ятайте, немає недосяжних грошей, а лінь та небажання працювати. Хто наполегливо йде до своєї цілі день за днем, через злети та падіння, той обов’язково досягне успіху та стане фінансово незалежним. Користуйтесь вказаними способами, а нижче переглядайте статті про інші види заробітку.

 

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Як заробити швидко гроші: прості та дієві способи
Наступний запис
Бізнес-ідеї для малого міста: що обрати
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

  1. Саша

    Треба гроші срочно