Продаж розсади як бізнес у 2023 році: вартість старту

продаж розсади як бізнес, розсада, бізнес розсада, вирощування розсади, саджанці, бізнес саджанці

Вирощування розсади як бізнес

Чимало міських та сільських жителів полюбляють відпочивати на природі, а зокрема, споживати свіжі овочі, ягоди чи трави з власної ділянки. Для цього дачники купують розсаду, щоб заощадити час і не займатися вирощуванням. Поговоримо про продаж розсади як бізнес.

Про це сайт «Подорож Україною» пише з посиланням на інформацію від спільноти «Ідеї для вашого бізнесу”.

Такий бізнес зараз актуальний для початківців. У цій діяльності потенційно високий прибуток та мінімальні вкладення для старту. На заробіток впливатиме сезонність. Найкраще продавати розсаду перед стартом посадкового сезону, щоб одразу продати велику кількість.

Витрати на вирощування розсади

На витрати на старті впливатимуть ваші очікування щодо прибутку та фінансові можливості. Можна розпочинати цей бізнес взагалі без вкладень. Вирощуйте розсаду самостійно та продавайте на базарі або ж знайомим. Другий варіант – відкрити ферму з розсадою. Для цього необхідно мінімум 100 тисяч гривень. У статті розглянемо саме цей спосіб.

Читайте усі найновіші та найцікавіші новини у нашому телеграмі.

Обираємо приміщення

Якщо у вас є ділянка, то це чудово. Якщо ні, то доведеться її орендувати. На ділянці встановлюємо теплицю або обладнуємо приміщення під неї. Якщо хочете вирощувати розсаду в приміщенні, то шукайте варіанти на окраїнах міста. У спальних районах ціна оренди завжди набагато нижча.

Шукаємо постачальника

Купуйте сортове насіння для вирощування.

Чим краще буде насіння, тим стійкішими та міцнішими виростуть паростки. Звертайтеся до інститутів насінництва або ж спеціалізованих магазинів.

Якісний грунт

Наступний етап це якісний та хороший грунт. Зазвичай його можна купити у тих самих постачальників, що й насіння.

Теплиці для розсади

Теплицю можна придбати на замовлення. Фахівці рекомендують замовляти їх з полікарбонату та розбірні. Тоді можна регулювати розмір теплиць під власні потреби. Одразу встановлюйте автоматичний полив та клімат-контроль.

Персонал для роботи

Продаж розсади як бізнес передбачає, що для успішної роботи знадобиться кілька працівників. Якщо не маєте зайвих грошей, то можна залучити членів сім’ї. А так необхідно орієнтовно 1-4 людини, які доглядатимуть за саджанцями (кількість працівників залежить від розміру приміщення чи теплиці). Якщо на старті теплиця невелика, то працюйте самостійно.

Знадобиться і технік, який буде стежити за справністю роботи автополиву та клімат-контролю. Орієнтовна заробітна плата – 12 тис. гривень.

Просувати бізнес та шукати покупців не просто. Потрібен хороший менеджер, який вміє найголовніше – продавати будь-який товар. Середня зарплата – 15 тис. гривень.

Реклама бізнесу

Для початку можна використовувати безкоштовні методи просування. Йдеться про майданчики для продажу, сторінки в соціальних мережах. Створіть також сайт. Його можна розробити самому, переглянувши відеоуроки. Нічого складного немає.

Рекламу розповсюджуйте в адміністраціях садівництв, а також на дошках оголошень, які там встановлені. Найкращий варіант – звернутися до рекламної агенції та налаштувати рекламу. Таким чином вдасться залучити найбільше клієнтів.

Продаж розсади як бізнес: плюси та мінуси

До плюсів однозначно можна віднести мінімальні вкладення, невисоку конкурентність та високий прибуток. Серед мінусів – не простий пошук клієнтів, вузька спрямованість та сезонність.

Актуальні бізнес-ідеї 2023:

 

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Українські сайти, які платять гроші за опитування
Наступний запис
Ідеї для заробітку 2023: найкращі способи, як отримати багато грошей
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *