Сонячна електростанція: як запустити, дохід, що потрібно знати

сонячна електростанція, сонячні панелі, сонячна панель, зелений тариф, електрика

Заробіток на сонячній електростанції

Сонячні електростанції стали зараз надзвичайно популярні. Через удари рф велика кількість українців залишилася без світла. Люди шукають альтернативні джерела енергії. Сьогодні розповімо вам про те, як працює сонячна електростанція, як її запустити та що для цього потрібно. 

Інформацію сайт «Подорож Україною» оприлюднив на основі матеріалу від спільноти «Ідеї для вашого бізнесу».

Додамо, що наш ресурс має канал на YouTube про заробіток та бізнес-ідеї. Підтримайте контент українською мовою та підпишіться, посилання ТУТ.

Як утворюється електричний струм

Сонячна станція складається зі шматків кремнію, які укладені в алюмінієвий каркас під склом. У нижньому шарі кремнію немає електронів, а в верхньому – є. Коли світло потрапляє на кремній, електрони створюють струм, переміщуючись із насиджених місць в порожні.

До інвертора (перетворювач постійного струму на змінний) під’єднують сонячні панелі. Далі мережеві станції під’єднують інвертор до загальної електричної мережи. Це загальний принцип роботи сонячної електростанції.

Сонячні електростанції прогресують стрімкими темпами. Вісім років тому їх було в Україні лише 21. А вже у 2020 році «зелений» тариф встановили понад 15500 об’єктам.

«Зелений» тариф – що це?

Приватні домогосподарства мають змогу продавати електрику, вироблену сонячними панелями, державі. Ціна продажу – це «зелений» тариф.

Ви, як локальний споживач, маєте право вводити в експлуатацію сонячну електростанцію й продавати надлишки електрики за спецтарифами згідно з Кіотськими угодами. Наприклад, ви спожили за місяць 50 кВт∙год, а отримали від електростанції 100 кВт∙год. Отже, різницю у 50 кВт∙год можете продати за «зеленим» тарифом державі. Єдине, що на суму, яка виходить, нараховується податок на прибуток, а вже решта надходить на ваш особовий рахунок.

План енергетичної незалежності захищений на державному рівні. Будь-який громадянин України за «зеленим» тарифом може виробляти й продавати електроенергію без ліцензії. А відповідні розцінки (кВт∙год) затверджені до 2030 року. Щоправда, з 2013-го ціна потроху зменшується. Так, якщо початкова вартість за кВт∙год була 0,36 євро, то зараз вона дорівнює 0,18 євро, а у 2030 році становитиме 0,14 євро. Такі умови спонукають підприємців прискорюватись: чим швидше встановите сонячну електростанцію, тим вища буде вартість продажу енергії. Однак чи вигідно це, коли ціна за кВт∙год постійно зменшується?

Встановлення сонячної електростанції

Фізичним особам дозволяється за законом встановити станції, потужність яких не перевищує 30 кВт. Цього цілком достатньо, адже для встановлення станції об’ємом 10 кВт необхідно мати площу даху розміром 70 квадратних метрів.

Власникам сонячних станцій не потрібно оформлювати ТОВ чи ФОП. Вам необхідно лише встановити станцію. Цим займаються підрядники, які роблять все під ключ. За один кВт в середньому це коштує 800-1000 доларів.

Наступний крок після встановлення – подати заявку на підключення в обленерго. Вам не мають права відмовити, згідно з законодавством. За підключення станції відповідальні фахівці обленерго. За заміну лічильника доведеться заплатити близько 12 тисяч гривень.

Укладається договір на продаж електроенергії за «зеленим» тарифом. Він діє в Україні наразі до 2030 року, тому угоду укладають строком до 31.12.2029.

Який дохід від сонячної електростанції

За словами бізнесмена, сонячна електростанція потужністю 20 кВт, вона у середньому приноситиме 100 тис. грн на рік. Це при тому, що на обігрів будинку й на гарячу воду витрачається до 8 тис. грн на рік. Ваші капіталовкладення окупляться за 6–7 років.

Читайте актуальні новини про бізнес-ідеї в Україні:

Опублікував(ла)Rostyslav Keverskiy
Вітаю на ресурсі "Як заробити гроші". Я Ростислав К. – автор матеріалів. Закінчив факультет журналістики та маю багаторічний досвід роботи у топових ЗМІ України. Після понад 5 років роботи в новинній журналістиці дали мені чимало знань, тому вирішив створити власний блог та ділитися з вами цінною інформацією. Пишу на тему фінансів, заробітку, бізнес-ідей. Перевіряю різноманітні способи заробітку, тестую ресурси, викриваю шахраїв. Ну і створюю про це матеріали. Переглядайте мої статті та будьте в курсі актуальних новин зі світу заробітку.
Попередній запис
Як купити франшизу та не прогоріти: корисні поради
Наступний запис
Як збільшити прибуток: секрети і бюджетний маркетинг
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *