подорож

Подорожі під час війни: поради від Держтуризму та обмеження в областях

Останнім часом з’явилося багато звернень від туроператорів та турагентів з  проханням пояснити правила безпеки під час подорожі Україною.

Державне агентство з розвитку туризму опублікувало інформацію про дозволи і обмеження, які діють під час воєнного стану в центральних та західних регіонах України.

Мандрувати та пересуватися країною не заборонено. Варто пам’ятати, що у кожній області за безпеку відповідають насамперед військова адміністрація, а також місцева влада, ДСНС, поліція та військові. Саме до них варто звертатися, щоб уточнити – чи безпечно їхати в той чи інший регіон, які локації можна відвідувати, а які заборонено.

Що робити, збираючись у подорожі

Збираючись у мандрівку, варто дізнатися про наявність укриттів по маршруту вашої подорожі. Туроператором та екскурсоводам теж необхідно формувати маршрути з урахуванням розташування бомбосховищ, бо це відповідальність за людські життя. Якщо ви плануєте відпустку або хочете відвідати туристичні локації, перед візитом потрібно уточнити графік роботи об’єкту. Також потрібно не забувати про комендантську годину, яка переважно триває з 23.00 поточної доби до 05.00 наступної доби.

Що заборонено?

  • Сплави, походи, прогулянки та екскурсії по маршрутах біля критичної інфраструктури, військових та стратегічних об’єктів – заборонені по всій Україні.
  • В умовах воєнного стану заборонено проводити масові заходи (фестивалі, концерти тощо).
  • Недоступними також є туристичні точки, наближені до кордонів з білоруссю та росією.
  • Обмеження діють щодо відвідування деяких гірських маршрутів, водойм, лісів у різних областях.
  • Відпочинок на сході України, зокрема у прифронтових зонах, є небезпечним через активні бойові дії.
  • Загалом варто утриматись від подорожей на територіях, які були під окупацією.

Обмеження у різних областях

Відносно безпечними є центральні та західні регіони України. Утім, навіть на цих територіях діють певні обмеження, які можуть відрізнятися у різних областях.

У Києві та Київській області заборонено відвідувати ліси та зелені зони поза межами житлових масивів.

На Черкащині можна відпочивати біля водойм, але тільки тих, які визначила ВА. Офіційно в місті Черкаси діє 5 пляжів: три комунальні й два приватні. А от відвідування лісів категорично заборонено.

На Полтавщині заборонено відвідувати ліси. Дозволено купатись, але без жодних плавзасобів, якщо це не відбувається в рамках спортивних змагань.

На Волині повністю заборонено відвідувати ліси, оскільки область межує з білоруським кордоном.

На Львівщині можна ходити в ліс, але заборонено в’їжджати в нього на транспорті. Винятками є лише випадки, коли лісовим масивом пролягає транзитний шлях або людина їде на велосипеді. Розпалювати багаття можна тільки у відведених для цього місцях. Що стосується водойм, то на Львівщині дозволені сплави на байдарках та катамаранах. Купатися та загорати дозволено тільки на тих пляжах, що перевірені та рекомендовані ДСНС.

На Закарпатті можна ходити в ліси, але деякі маршрути для відвідування закриті. Зокрема, йдеться про частину Ужанського національного парку та Карпатського біосферного заповідника. Вони межують з кордонами інших держав. Заборонена така туристична атракція, як польоти на одномоторних літаках.

В Івано-Франківській області дозволено відвідувати гори й ліси. На території курорту Буковель, заборонено кататися у лісах на джипах, квадроциклах, баггі та мотоциклах.

На Тернопільщині також дозволено відвідувати ліси, але заборонено розпалювати багаття. Усі туристичні об’єкти працюють у звичному режимі та відповідно до затверджених графіків. Провадиться туристична діяльність на водоймах області.  Заборони на відвідування лісів немає.

Усі туристичні об’єкти Вінниччини працюють у звичному режимі та відповідно до своїх графіків. Дозволена туристична діяльності на водоймах окрім місць, де є об’єкти критичної інфраструктури, а також  у  прикордонній зоні. Відвідування лісів заборонено.

У Рівненській області військова адміністрація нещодавно дозволила ходити в ліси і збирати ягоди, одна не на всій території. Заборонено відвідувати північні частини шести територіальних громад: Локницькій, Зарічненській, Висоцькій,  Миляцькій, Старосільській, Березівській.

На території Житомирської області дозволено збір ягід, грибів та лікарських рослин у лісах. Окрім територій, які знаходяться в 20-ти кілометрах від лінії державного кордону України з республікою білорусь. Також заборонено відвідування заповідників області. Закриті водойми, що знаходяться поруч об’єктів критичної інфраструктури, решта  готові приймати  відпочиваючих.

У Хмельницькій області усі туристичні об’єкти працюють у звичному режимі та відповідно до затверджених графіків. Подорожі до лісів не заборонені, проте є певні обмеження. Заборонено розведення багать, а також в’їзд до лісів усіх видів транспортних засобів крім велотранспорту.

В Чернівецькій області всі туристичні об’єкти працюють у звичному режимі та відповідно до затверджених графіків. Рішення про заборону на відвідування лісів немає.

Читайте новини про війну в Україні:

Попередній запис
ЗСУ атакували російських спецпризначенців та склади з боєприпасами
Наступний запис
Біля Херсона ЗСУ знищили важливий для росіян залізничний вузол
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *