Піп Іван

На горі Піп Іван різко знизилась температура: +1 та дме вітер (фото)

Посеред літа у Карпатах різко похолодало. Температура впала майже до нуля.

У вівторок, 12 липня, в Україні знизилась температура повітря. На горі Піп Іван (Чорногора) на термометрі зафіксували лише один градус тепла.

Про це сайт «Подорож Україною» повідомляє з посиланням на інформацію від Чорногірського гірського пошукового-рятувального поста.

Сильний вітер та холод

«Станом на 09:20, 12.07.2022 на г. Піп Іван Чорногірський хмарно, видимість обмежена. Вітер південно- західний 6-8 м/с. Температура повітря +1°С», – зазначили у відомстві.

Що відомо про гору Піп Іван

Одна з найвищих вершин Українських Карпат, з висотою 2020.5 м. Розташована на південно-східному кінці головного хребта масиву Чорногора, на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Згідно з Державним реєстром географічних назв, прийнятними є обидві назви Чорна Гора (Піп Іван).

На вершині гори знаходяться руїни польської астрономо-метеорологічної обсерваторії. Вони частково відновлені для туристичних потреб і відомі під сучасною популярною назвою «Білий Слон».

За місцевими переказами Верховинського району Івано-Франківської області, свою назву гора дістала від скелі на вершині, яка нібито нагадувала священика. Нині скеля не існує. За іншими фольклорними джерелами, назва гори походить від вітру, який там попіває (поспівує) — через це місцеві гуцули називають гору Попіван.

Піп ІванЧитайте більше новин про природу України:

Попередній запис
ЗСУ показали, як виглядає звільнене від «русского міра» село (відео)
Наступний запис
Росія обстріляла ракетами Харків та область: перші деталі
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *