Княжі скелі, Львівська область, річка Стрий

Княжі скелі на Львівщині: неймовірний панорамний вигляд на р. Стрий

Княжі скелі — група скель, що височіють над долиною р. Стрий. Розташовані у Сколівському районі Львівської області, при північній околиці села Тишівниця, неподалік від с. Нижнє Синьовидне.

Максимальна відносна висота скель — 42 м. Являють собою ерозійні останці палеогенових пісковиків ямненської світи.

Популярний об’єкт гірського туризму, альпінізму і екстремального маунтбайкінгу. Поряд, на лівому березі річки, обладнано місця для кемпінгу. Виділяють три скельні останці: Княжа скеля, Ярославна і Ханська. Зі скелі Ярославна відкривається чудовий панорамний вигляд на долину річки Стрий.

Княжі скелі, Львівська область, річка Стрий
Княжі скелі на Львівщині: неймовірний панорамний вигляд на р. Стрий

Легенди про Княжі скелі

Як пише “Спадщина предків”, назви їх пов’язані з легендою, яка оповідає про те, що на руську землю напали татари. Війська князя та татар зійшлися в битві в урочищі Межиброди. Князь керував битвою зі скелі, що височіла над річкою серед лісу. З кожною годиною становище руського війська погіршувалося. Татари підбиралися вже до охорони князя. Особливо пильнували за дочкою князя Ярославною, яка була настільки вродливою, що в неї закохався татарський хан. Була вказівка взяти князівну в полон тільки живою. 

Найжорстокіша битва відбувалася на скелі, де був князь з дочкою. Татар насунуло стільки, що скеля розкололася на двоє. На одній стояв князь, а на другій князівна, оточена ворогами. Щоб не здатися ворогові, Ярославна скочила зі скелі в ріку, а хан, який плив до скелі через річку на коні, скам’янів від горя. Татарське військо, побачивши смерть хана, кинулося втікати, а руські воїни знищили їх до кінця. До цього часу збереглися скелі: Княжа, Ярославни та Ханська.

Княжі скелі, Львівська область, річка Стрий
Княжі скелі на Львівщині: неймовірний панорамний вигляд на р. Стрий

Як доїхати

Автомобілем: трасою E471 від Стрия, заїхати в село Нижнє Синьовидне, доїхати до готелю “Вікінг Карпат” і за ним повернути ліворуч, проїхати 700 метрів і проїхати через міст. Зупинитися біля Церкви Різдва Пресвятої Богородиці і вже звідси можна вздовж берега ріки Стрий або лісовою стежкою дістатися скель.

Електричкою:  Львів – Мукачево (6187), Львів – Лавочне (6155).

GPS-координати:  49.096337, 23.612308.

Читайте більше новин на сайті подорож Україною:

Попередній запис
Військовий медик самотужки взяв у полон вісьмох окупантів
Наступний запис
Артилеристи ЗСУ знищили «під зав’язку запаковану» зброєю колону КамАЗів
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *