Ціною власного життя білорус “Тур” врятував групу спецпризначенців

Ціною власного життя білорус “Тур” врятував групу спецпризначенців

Усього день не дожив до дня народження. 14 березня білорусу Олексію Скоблі на позивний «Тур» виповнилося б 32 роки. Та напередодні під селом Мощун, що на Київщині, група спецпризначенців потрапила в засідку. Білорус дістав складне поранення у стегнову артерію. Та усі спроби друзів надати йому допомогу чи евакуювати одразу твердо зупинив: «Відставити! Я прикрию! Відступайте!».

Про героїчну історію відважного білоруса сайт “Подорож Україною” дізнався від інформаційного агентства Міністерства оборони України “Армія Inform“.

«Тур» після поранення не те щоб не просив допомогти, а в грубій формі наказав на нього не зважати і відходити! Сам же залишився прикривати відхід. Як він проявляв себе з перших днів Героєм, готовим підставити під вогонь себе заради інших, так і закінчив.

Побратими вірили, що Олексій якимось дивом зуміє вибратись із поля бою живим. Та, на жаль…Він загинув зі зброєю в руках, до останнього подиху прикриваючи побратимів. Завдяки сміливому білорусу вся група українських спецпризначенців успішно вийшла!

Після нападу росії на Україну 24 лютого “Тур” успішно виконав чимало надзвичайно складних завдань, завжди був прикладом для інших. Білорус воював за Україну ще з 2015-го. Спочатку як доброволець приєднався до тактичної групи білорусів, яка входила до Добровольчого українського корпусу. Згодом легалізувався в ЗСУ.

Друзі розповідають, що «Тур» не шукав пригод, не був затятим активістом. Приїхав через конкретні переконання. Він був певен, якщо Україна буде вільною, слідом звільниться й Білорусь. Олексій добре розумів історичний момент та важливість битви за Україну, адже з дитинства цікавився історією.

Олексій Скобля мав море планів на майбутнє. Він отримав українське громадянство і одружився. Планував їхати вчитись у Штати, досягнути успіхів у службі та стати батьком… Старшому сержанту посмертно присвоєно звання «Герой України».

Читайте більше новин про звитяги ЗСУ:

Попередній запис
На концерт кобзона відправили ще 76 піхотинців із росії та їхню техніку
Наступний запис
Не я б’ю, “Верба” б’є: як українська артилерія очищає землю від орків
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *