Захищаючи Маріуполь загинув Герой України Віталій Грицаєнко

Захищаючи Маріуполь загинув Герой України Віталій Грицаєнко

Захищаючи Маріуполь загинув заступник командира окремого загону спеціального призначення “Азов” з бойової та спеціальної підготовки старший лейтенант Віталій Грицаєнко із позивним “Гоголь”.

Він став добровольцем та приєднався до лав підрозділу у перші роки тоді ще неоголошеної російсько-української війни. Полтавець, військовий професіонал найвищого ґатунку, який здобув офіцерські погони своєю ратною працею.

Про це сайт “Подорож Україною” пише з посиланням на матеріал “Армія Inform”.

Бої Героя з ворогом

Підрозділ під командуванням Віталія Грицаєнка дав достойну відсіч незваним гостям. Під час бою «Гоголь» знищив ворожий танк з РПГ-22, а зі стрілецької зброї — близько двох десятків російських піхотинців. Його підлеглі також діяли професійно та злагоджено — три ворожі танки палали за хвилину після того, як вони вступили в бій. Також Герой встановив протитанкові міни, на яких підірвалися ще три танки рф.

15 березня підрозділ Віталія знищив три БТР-8, чотири бронемашини «Тигр», одну бронемашину «Рись» та три десятки російських солдатів. Упродовж двох годин, до прибуття підмоги, гвардійці тримали свої позиції, а після влучної роботи артилерії сміливо перейшли у контрнаступ та змусили противника відступити. В тому бою старший лейтенант Грицаєнко особисто знищив 2 ББМ «Тигр». Після контрнаступу він взяв у полон російського офіцера.

У ніч з 18 на 19 березня група військовослужбовців «Азову», до складу якої входив старший лейтенант Грицаєнко, здійснила успішний рейд в тил противника. В результаті було виявлено та знищено ворожий командний пункт, підірвано один тиловий склад та один склад з боєприпасами. Захищаючи Маріуполь наші воїни знищили 1 танк, 2 БТР та близько взводу живої сили ворога, переважно офіцерів. На жаль, ціною цієї блискучої операції стало життя відважного офіцера. Під час запеклого бойового зіткнення він зазнав тяжких поранень, від яких загинув.

Нагорода за мужність

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, вірність Військовій присязі Указом Президента України № 201/2022 від 2 квітня 2022 року старшому лейтенанту Грицаєнку Віталію Миколайовичу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно). Вічна слава Героям!

Віталій Грицаєнко

Читайте більше новин про звитяги ЗСУ:

Попередній запис
Мінус 90 орків: захисники України вдало відбили ворожий напад
Наступний запис
Оточені ворогом морські піхотинці 46-ту добу героїчно стримують орків
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *