У Хмельницькому знайшли унікальні артефакти, яким понад 1000 років

У Хмельницькому знайшли унікальні артефакти, яким понад 1000 років

Посеред Хмельницького знайшли артефакти VI-VIII та XVII-XVIII століть. Фрагменти виробів з дерева, кераміки, скла, кістки виявили під час обстеження ділянки, де велися земляні роботи під будівництво торговельно-офісного центру.

Про це сайт “Подорож Україною” повідомляє з посиланням на інформацію від “Depo.Хмельницький”.

Артефакти представлять в музеї

Незабаром в музейній експозиції будуть представлені предмети, які розширюють уявлення про історичне минуле обласного центру. Дослідник історії міста Хмельницького та Поділля, археолог, кастеолог, фахівець пам’яткоохоронної служби Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Володимир Захар’єв поповнив фонди музею артефактами, які поглиблюють відомості про давній Плоскирів.

Фрагменти виробів з дерева, кераміки, скла, кістки були знайдені науковцем під час обстеження ділянки, де велися земляні роботи під будівництво торговельно-офісного центру на вул. Кам’янецькій, 11/1.

“Ділянка розташована в одному з найдавніших кварталів міста, в районі вулиці Староміської, неподалік собору Різдва Пресвятої Богородиці. У будівельному котловані було виявлено кілька об’єктів, які використовувалися як житлова чи складська інфраструктура, – розповідає Володимир Захар’єв. – Залишки будівель з підвалами свідчать, що забудова у цій частині міста розпочалася не раніше першої половини – середини XVIII століття. Тобто вже після майже тридцятирічної османської окупації. Саме тоді місто почало розбудовуватися за межами острова в південно-східному напрямку. Практично всі будівлі постраждали від пожежі”.

Залишки будівель ідентифікували як корчму

За словами Захар’єва, знахідки в одній із будівель підштовхнули до висновку, що там розташовувалася корчма. Дно підвалу об’єкта №6 вкривали струхнявілі фрагменти дерев’яних козубів, а ще – днища і стінки діжок та кадубів і навіть дерев`яний корок від ємності для вина чи квасу. Очевидно, цей підвал використовувався, як склад для алкогольної продукції. На те, що це приміщення було корчмою, вказували й розбиті скляні келихи, чарки, штофи і горнятка для кави. Підтвердженням специфіки об’єкта став і смітник на подвір’ї за приміщенням, де знайдено фрагменти скляних виробів, глиняного посуду та виварених кісток свійських тварин і птиці.

“Великий інтерес викликають фрагменти візерунчастих кахлів, ринок для випікання хліба, тарелів, керамічні люльки з поливою, керамічний друшлаг. А чого варте гало – округлий скляний інструмент діаметром 9,8 см для розгладжування тонких тканин та мережива, який знайдено у смітнику, – діляться емоціями музейники. – І предмет особливої гордості археолога – віднайдені фрагменти керамічної ліпної посудини VI-VIII століття нашої ери зі слідами затирання травою, котрі змінюють наше уявлення про часи заселення нашого міста над Бугом.

Усі артефакти оформлять у виставку і представлять широкому загалу уже найближчим часом.

Читайте більше цікавих матеріалів:

 

Попередній запис
На Львівщині рибпатруль оштрафував чоловіка на 341 тис. гривень
Наступний запис
Банановий торт із вершками: простий рецепт на День святого Валентина
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *