Карпати, гори, додаток "Порятунок", подорож Україною

У Карпатах запрацював мобільний додаток «Порятунок»

У Закарпатській області в тестовому режимі почав працювати мобільний додаток «Порятунок». Він допомагатиме рятувальникам знаходити в горах загублених туристів. Додаток можна завантажити на смартфони безкоштовно.

Про це пише сайт “Подорож Україною” з посиланням на коментар кореспонденту “Укрінформу”.

Гірська провідниця Аліса Смирна розповіла, що «Порятунок» – це пілотний проєкт, який на Закарпатті лише запустили, а на Івано-Франківщині та у Львівській області він уже працює деякий час. Застосунок полегшує пошук заблукалих у горах, його розробили за прикладом схожого функціоналу, який вже довший час працює в Польщі. Впроваджують проєкт в Карпатах силами Асоціації гірських провідників «Ровінь».

Додаток працює для смартфонів на системі Android, а також для гаджетів Apple.

Що відомо про програму

«Програма розроблена у такий спосіб, що телефон навіть за відсутності зв’язку може передати координати про загублену людину на комп’ютер рятувальників. Кнопку SOS можна натискати навіть носом, наприклад, у разі, якщо змерзли руки у туриста. Якщо користувач не просто завантажує додаток, а й заповнює анкету на етапі реєстрації, там може вказати свої особливі медичні потреби (наприклад, інсулінозалежність), це допоможе рятувальникам краще зорієнтуватися під час пошуків», – уточнила гірська провідниця.

Як працює додаток

Як пояснила гід, програма працює так: після надсилання тривожного сигналу точка перебування загубленого туриста фіксується на комп’ютері рятувальників, і вже тоді ближча територіально від вказаного місця пошукова група вирушає на допомогу.

«Зі слів рятувальників, наразі під час пошукових операцій в горах найбільше часу та коштів іде саме на те, аби відшукати місце перебування туриста. Особливо, коли люди не можуть вийти на зв’язок, не уміють передати координати, пояснити де перебувають. Тут програма сама все вказує досить точно. Тому ми радимо усім завантажувати цей додаток, навіть якщо ви йдете в гори всього на один раз», – наголосила Смирна.

За її словами, упродовж місяця на Закарпатті планують презентувати додаток широкому загалу. Волонтери прагнуть долучити до нього якомога більше людей, також заплановані зустрічі із рятувальниками та гірськими провідниками.

Читайте більше новин про Карпати та туристів:

 

 

Попередній запис
У Карпатах лавина накрила групу туристів: що відомо
Наступний запис
У гірському селі в Карпатах зафіксували -32 градуси морозу. Фото
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *