подорож Україною, Карпати, Івано-Франківська область

Гора Острий – неймовірне маловідоме місце в Карпатах

Поки багато туристів взимку відпочивають у Буковелі, чимало мальовничих місць залишаються невідомими.

Гора Острий висотою 584 метри над рівнем моря – одна з маловідомих локацій. Вона розташована на території Покутсько-Буковинських Карпат, поблизу міста Косів в Івано-Франківській області.

Про це пише сайт “Подорож Україною” з посиланням на інформацію від “РБК-Україна”.

Гора Острий

Раніше мало хто розглядав це місце як туристичне та таке, де можна взагалі щось побачити. Та й місцева влада приділяла цій локації не дуже багато уваги: облаштування еколого-пізнавальної стежки на гору Острий провели тільки у 2016 році. Того ж року тут з’явилися оглядовий майданчик, інформаційні вказівники та лісові меблі, де можна навіть взимку влаштувати непоганий пікнік.

Але досі широкої промокампанії цього маршруту поки немає, і місце стає відомим в основному завдяки туристам. Мандрівники викладають у соцмережах фото місцевості та розповідають, як сюди потрапити. Але варто зауважити, що на горі Острий немає атрибутів гірськолижного відпочинку. Переважно тут бувають ті, хто вже відпочиває у містечку Косів та хоче побачити гарну панораму міста з висоти.

Інформація про гору

Та навіть тут гірськолижний відпочинок все ж можна знайти: канатно-бугельний витяг на горі Михалковій знаходиться неподалік, у Косові. Довжина витягу – 900 метрів, а гірськолижної траси – 1200 метрів. Тут є п’ять трас різної складності. Але тепер – детальніше про гору Острий.

Це місце підійде любителям піших походів та прогулянок у горах. Перш за все тут варто побувати тим, хто вже приїхав до міста Косів з екскурсією або самостійно. З вершини Острий відкриваються красиві краєвиди на Косів та прилеглі села. На горі є інтернет та навіть сигнал wi-fi.

Маршрут на Острий

Гід-екскурсовод Тарас Пасимок, який організовує пішохідні маршрути та велопрогулянки Карпатами, радить кілька способів сходження на гору. Такі прогулянки підійдуть і для тих, хто не піднімався на гірські вершини раніше – маршрут хоч і доволі непростий, але його можна подолати менш як за годину. Нетривала прогулянка приведе вас на одну з косівських вершин – безпосередньо на гору Острий.

З її вершини відкривається мальовнича панорама міста та гірських хребтів, що оточують Косів немов підковою: гора Михалків (найвища точка Косова), Міська Гора, хребет Каменистий, Голиця та Сопка (Стіжки, Зіняків Верх).

Протяжність маршруту – 1 кілометр;

Тривалість – 40 хвилин.

На гору можна потрапити трьома різними шляхами. Починається підйом від братської могили в селі Город. Орієнтир – великий курган із білим залізним хрестом. Дійти туди можна вулицею над Гуком і потім дерев’яною кладкою – до кургану. Або – паралельною вулицею Івана Франка (так званим “облазом”).

Але найкращий і найлегший спосіб – повернути за курганом ліворуч дорогою, яка виведе вас на саму вершину, повз орієнтир – зелену садибу “Володар”. До слова, сюди можна виїхати й власним транспортом.

Є й ще один спосіб піднятися на вершину. Він підійде тим, хто готовий до крутих підйомів. Від хреста на могилі біжить ледь помітна стежка, яка виводить на початок хребта. Звідти починається доволі стрімкий підйом на саму вершину.

Але варто зауважити, що цією стежкою без провідника ходити не варто: не знаючи особливостей місцевості, можна легко травмуватися чи заблукати.

Крім того, є й третій спосіб сходження на вершину Острий. Потрібно перейти від гори Михалків стежкою на Острий. Від будівель гірськолижної школи веде стежка, якою можна піднятися на вершину усього за кілька хвилин. Проте й цей шлях варто проходити з гідом.

Читайте більше цікавих матеріалів:

 

Попередній запис
Гори та оздоровлення: які місця Закарпаття відвідати взимку
Наступний запис
Замок Паланок у Мукачево – унікальна пам’ятка архітектури на Закарпатті
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *