Нещодавно одне з найкрасивіших місць Закарпаття – національний парк “Синевир” – засипало снігом. Чудова гірська природа з неповторними природними ландшафтами взимку набуває казкової краси.
Чим цікавий парк узимку і які розваги знайдуть відпочивальники дізналися журналісти “РБК-Україна”, пише сайт “Подорож Україною“.
Синевир – природний об’єкт, який вабить красою поєднання гір озера, дзюркотливих потічків. Це місце сили, і люди це відчувають.
Під час поїздки в нацпарк варто зазирнути до візит-центру локації, де знаходиться музей лісосплаву і історико-краєзнавча експозиція з унікальними старовинними експонатами. Для гостей там проводять майстер-класи з прядіння вовни та інтерпретаційні екскурсії, під час яких туристів залучають до дії. Поблизу розташовані:
Туристичний маршрут “Лінія Арпада“
Із 1939-44 років збереглася частина оборонних укріплень, які зводили угорські війська. Лінія Арпада — найпотужніша оборонна лінія, яка створювалася в Східних Карпатах на відрізку до 700 кілометрів, з них – майже 300 кілометрів проходять через Україну. Лінія складалася з окремих вузлів оборони. Завданням було стримати наступ радянських військ. Це вдавалося робити півтора місяці – 28 жовтня 1944 року всю територію Закарпаття зайняли війська Радянського Союзу. Розташований за 150 метрів від візит-центру.
Реабілітаційний центр бурих ведмедів
Діє з 2011 року на території НПП «Синевир». Зараз у центрі проживають 32 тварини. Щоб ведмеді залягли у сплячку – має випасти багато снігу і встановитися стійкі морози. Зараз всі ведмеді активні і відвідувачі можуть їх побачити. Розташований за 3 кілометри від візит-центру.
Синевирське озеро
Найбільше озеро природного походження в Українських Карпатах. Про Синевир ми писали окрему новину, її можете переглянути ТУТ. В озері Синевир вода покрилася тонкою плівкою – це додає срібної краси. Цього року зима на озеро Синевир прийшла в кінці листопада, в Синевирську Поляну – рівно за календарем. Взимку еко-стежку навколо озера працівники чистять щодня, щоб туристам було зручно ходити. Розташоване за 11 км.
Водоспад Білий Звір
Це каскадний водоспад на річці Тереблі – між озером Синевир і Синевирською Поляною. Вода падає зі скелястого схилу гори, піниться і біліє. Висота найбільшого перепаду – 6 метрів. Взимку водоспад замерзає і утворює химерні льодові фігури. Розташований за 3,5 км.
Дике озеро (Озірце)
За 6 кілометрів від візит-центру – на північно-східному схилі гори Гропа. Це високогірне озеро природньо перетворюється на верхове болото. Посередині озера знаходиться плавучий острів, під який можна пірнути. Загалом глибина озера –до 10 метрів, площа – приблизно гектар. До Дикого озера прокладена еко-стежка.
Як доїхати в парк “Синевир”
Маршрути, як доїхати до відомого озера, підказують у туристично- інформаційному центрі “Турінформ Закарпаття”.
Поїздом через Львів з міст Київ, Одеса, Харків – до станції Воловець. Далі продовжити поїздку рейсовим автобусом.
Автобусом: із автостанції Воловець курсує прямий автобус до села Синевирська Поляна. Так само автобуси їдуть із Ужгорода, Мукачева, Сваляви.
Автомобілем: найзручніше їхати трасою Київ — Львів — Чоп (Е-50/М-06), у селі Нижні Ворота повернути у бік смт Воловець , орієнтовно 14 км, проїхати в сторону Міжгір’я приблизно 38 км, проїхавши місто до Колочави 27 км у напрямку озера Синевир. Дорога від села Міжгір’я через Синевирский перевал до села Синевирська поляна відремонтована. Навіть взимку туристам зручно дістатися – дорогу чистять, тож можна їхати будь-коли.
Раніше сайт “Подорож Україною” повідомляв:
- Руїни палацу Вінберга на Кіровоградщині – споруда, яка скоро зникне.
- Найкращі фото української природи 2021 за версією Wikipedia.
- Шишкові горби – мальовнича пам’ятка природи на Буковині.
- Кришталево чисте озеро Росохан у Карпатах на висоті 1120 метрів.
- Ольжині купальні – геологічна пам’ятка природи на річці Уж.