Ольжині купальні, річка Уж, Житомирська область, подорож Україною

Ольжині купальні – геологічна пам’ятка природи на річці Уж

Ольжині купальні — геологічна пам’ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в межах міста Коростеня Житомирської області, в міському парку культури ім. М. Островського.

Площа 0,2 га. Створена згідно з рішенням облвиконкому від 20.11.1967 року, № 612. Перебуває у віданні Коростенської міської ради.

Під охороною — мальовничі скелі та валуни на березі річки Уж. Являє собою 2 великі брили рожевого граніту з овальними заглибленнями, напівприкритими водою. Пам’ятка має історичну, культурна та естетичну цінність.

Купальня Княгині Ольги

Пам’ятник княгині Ользі — мідний пам’ятник Святій Рівноапостольній княгині Ользі у місті Коростень, в природно-культурній зоні «Ольжині купальні» у Древлянському парку. Скульптуру відкрили 24 липня 2008 року.

Згідно з легендою, після свого хрещення 957 року Ольга обмилувала це місце для купання.

Опис пам’ятника

Пам’ятник виконаний у вигляді скульптури княгині Ольги, обличчя якої звернено до центру Коростеня, в лівій руці княгиня тримає лілію — символ царського благородства та чистоти. Пам’ятник встановлено на кам’яному постаменті. Висота монумента — близько трьох метрів. Матеріал — мідь. Автори — місцеві скульптори Ігор та Вадим Зарічні.

Ольга і Коростень

Згідно з «Повістю минулих літ», Ольга мстилася деревлянам міста (у літописі — Іскоростень) за вбивство свого чоловіка Ігоря. Під приводом тризни над могилою Ігоря київські дружинники «посікли п’ять тисяч» деревлян, після чого відбулась річна облога міста, яка завершилась спаленням міста у 946 році.

Раніше сайт “Подорож Україною” повідомляв:

 

Попередній запис
Кришталево чисте озеро Росохан у Карпатах на висоті 1120 метрів
Наступний запис
Різдвяний ярмарок у Львові: стало відомо, коли і де відбудеться
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *